Baigiamasis mokinių mainų susitikimas pagal „Erasmus+“ projektą „Projekt Schule – Beruf“ Vilniaus r. Nemenčinės Gedimino gimnazijoje

Ana Radvilienė
,
projekto koordinatorė, vokiečių kalbos mokytoja
Loreta Janušaitienė
,
projekto koordinatorė, matematikos mokytoja

Kovo paskutinę savaitę Vilniaus r. Nemenčinės Gedimino gimnazijoje vykdant tarptautinį „Erasmus+“ projektą „Projekt Schule – Beruf“ svečiavosi mokiniai iš Slovėnijos mokyklos „Primary school and kindergarten Apace“ ir Vokietijos mokyklos „Oberschule Süd Delmenhorst“. Susitikimo metu mokiniai daug bendravo pažindami vieni kitus, gilino savo užsienio kalbų žinias, plėtė ir gilino savo žinias karjeros srityje.

 

Vilniaus r. Nemenčinės Gedimino gimnazijos mokiniai svetingai priėmė projekto dalyvius. Jie paruošė pristatymą dviem užsienio (anglų ir vokiečių) kalbomis apie Lietuvą, Nemenčinę ir Nemenčinės Gedimino gimnaziją. Supažindino su savo mokykla. Projekto dalyviai lankėsi Nemenčinės įmonėje/siuvykloje „Vilnika“, kur susipažino su įmone, darbo specifika, kokios kvalifikacijos ir užsienio kalbų reikia darbuotojams. Taip pat sužinojo, su kokiomis užsienio įmonėmis ji bendradarbiauja.

 

Kitomis dienomis mokiniai sėmėsi žinių įmonėse „Thermo Fisher Scientific“ ir „Layher Baltic“. Įmonėje „Thermo Fisher Scientific“ susipažino su mokslininko darbu, sužinojo, kaip vyksta kiekvienas tyrimo žingsnis, apsilankė įmonės laboratorijose. Įmonėje „Layher Baltic“, projekto dalyviai susipažino su aukštalipio darbu, sužinojo, su kokiomis įmonėmis bendradarbiaujama. Mokiniai netgi turėjo galimybę išbandyti šią profesiją, dalyvavo grupinėse varžybose.

 

Per savaitę projekto dalyviai ne tik susipažino su įvairiomis įmonėmis, jų veikla, reikalingomis kvalifikacijomis, bet ir patys kūrė produktus. Mokiniai gamino rankų darbo muilus ir medinius balandžius.

 

Projekto savaitė buvo kupina įvairių veiklų. Mokiniai praplėtė žinias apie karjeros galimybes ir specialybių įvairovę, tikimės, įgytos žinios padės jaunimui renkantis savo profesijas.

 

Daugiau informacijos apie projektą – čia.

 

„Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai. Šis kūrinys atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.“

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.