Baigėsi nacionalinis vaikų piešinių konkursas „Lietuvos paukščiai“

Rasa Juknevičienė
,
konkurso koordinatorė, Lietuvos ornitologų draugijos narė, Kėdainių l.-d. „Pasaka“ ikimokyklinio ugdymo mokytoja

Žiemą paukšteliai lesyklose tupi,

Suskaičiuoti mums labai rūpi:

Varna, zylutė, kėkštas, svirbelis,

Sniegena, genys, bukutis, žvirblelis…

 

Lietuvoje žiemojantys paukščiai – mažieji mūsų draugai. Stebint paukščius žiemą, galima ne tik daug apie juos sužinoti, bet ir išvysti nepakartojamų jų gyvenimo momentų. Jų grožis, judrumas ir gyvybingumas žavi ne tik vaikus, bet ir suaugusiuosius.

 

Siekiant formuoti vaikų supratimą apie Lietuvoje žiemojančius paukščius, ugdyti meilę gyvajai gamtai, Kėdainių lopšelis-darželis „Pasaka“ kvietė jaunuosius menininkus dalyvauti nacionaliniame vaikų piešinių konkurse „Lietuvos paukščiai 2021“. Tikime, kad konkurso dalyviai domėjosi, kokie paukščiai žiemoja mūsų krašte, sužinojo apie tai, kokią naudą jie mums duoda ir kaip padėti jiems iškęsti šalčius. Juk paukščius žiemą yra labai įdomu stebėti.

 

VII nacionalinis konkursas „Lietuvos paukščiai“ sulaukė didelio ne tik pradinių klasių, priešmokyklinio ir ikimokyklinio amžiaus vaikų, pedagogų, bet ir tėvelių susidomėjimo. Šiais metais konkursui pateikti net 983 vaikų kūrybiniai darbai. Per septynerius konkurso gyvavimo metus (neskaičiuojant pernai pasiekto Lietuvos rekordo, kai vaikai piešė Lietuvos paukščius ir gamino atvirukus) šiais metais sulaukėme daugiausiai vaikų piešinių.

 

Sulaukėme dalyvių piešinių iš visos Lietuvos: Alytaus, Jonavos, Jurbarko, Kaišiadorių, Kalvarijos, Kauno, Kėdainių, Klaipėdos, Lentvario, Marijampolės, Mažeikių, Panevėžio, Plungės, Raseinių, Šiaulių, Švenčionių, Tauragės, Ukmergės, Vilkaviškio, Vilniaus, Zarasų bei kitų miestų ir miestelių.

 

Konkurso dalyviai, jaunieji dailininkai, pasidomėję, kokie gi paukščiai žiemoja Lietuvoje, paukščių grožį atskleidė kurdami popieriaus lape. Kviečiame pasigėrėti šauniųjų menininkų kūrybiniais darbais.

 

Dėkojame visiems vaikams, pedagogams, tėveliams, mūsų partneriams – Lietuvos ornitologų draugijai bei vertinimo komisijos nariams ir sveikiname konkurso laureatus.

 

Lauksime vaikų kūrybinių darbų ir kitais metais, VIII nacionaliniame vaikų piešinių konkurse „Lietuvos paukščiai“.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.