Avižadienis

Lina Tautkienė
,
Šiaulių „Spindulio“ ugdymo centro neformaliojo ugdymo organizatorė

Balandžio 15 d. Šiaulių „Spindulio“ ugdymo centre buvo juntamas žolelių arbatos, juodos žemės, džiovintų avižų (šienelio) kvapas, nes ši diena buvo kitokia: „Diena kitaip 2021 – AVIŽADIENIS“, skirta Jurgio Ambraziejaus Pabrėžos metams paminėti.

 

J. Pabrėža – vienas iškiliausių XIX amžiaus švietėjų, mokytojas, dvasinio turinio knygų autorius, liaudies gydytojas, lietuvių botanikos tėvas, pirmasis Lietuvos floros tyrinėtojas, išleido pirmąjį lietuvišką geografijos vadovėlį, poetas, menininkas. Jo palikimas – labai didelis. Buvo įdomu sužinoti, kad jis davė augalams tokius pavadinimus, kaip rugys, miežis, linas, sedula, bajorė, raskila, amalas, aviža… Todėl ir AVIŽADIENIS.

Vaikai sužinojo apie J. Pabrėžos asmenybę, ragavo vaistažolių arbatą, kalbėjo apie augalus. Sekdami šviesuolio pavyzdžiu kūrybiškai pažvelgė į avižą : kūrė eiles, piešė, sėjo, šoko šokį „Aviža prašė“. Dienos veiklos baigėsi edukacija – patiekalo iš avižų gaminimu, o AVIŽADIENĮ pasėtos avižos lenktyniaudamos auga, žaliuoja ir taip džiugina jas pasėjusius mokinius.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.