Automobilių e. fotožodynas – mes tai padarėme!

Edita Rumbutė
,
Vilniaus automechanikos ir verslo mokyklos projektų vadovė

Su „Erasmus+“

 

Tas jausmas, kai kažko labai nori ir pavyksta… mums taip ir nutiko. Nutiko su „Erasmus+“ finansavimu inovacijoms. Mes, Vilniaus automechanikos ir verslo mokykla, kartu su tarptautiniais projekto partneriais senai svajojome apie automobilių detalių, diagnostikos ir remonto įrankių e. fotožodyną. Mąstėme, kad jis turėtų būti išsamus, nemokamas, visiems prieinamas, kad padėtų pradedantiems ir pažengusiems su specialybės anglų kalbos žinių tobulinimu. Žinojome, kad tokio trūksta. Norėjome, kad jis būtų patrauklaus dizaino ir draugiškas naudotojui, su patogiais paieškos varikliais ir kad būtų galima naudoti ne tik kaip plačią duomenų bazę automechanikams, automobilių elektros įrengimų remontininkams ir kėbulo remontininkams, bet ir kaip mokymo, mokymosi priemonę.

Automobilių e. fotožodynas: www.carpictionary.eu . Kas ir kaip?

 

Per nepilnus pusantrų metų, dėka užsispyrimo, atkaklaus darbo, komandinės dvasios ir kūrybinės projekto grupės profesionalumo, toks automobilių e. fotožodynas buvo sukurtas. Šio e. fotožodyno namus internete rasite čia: www.carpictionary.eu . Žodyno kalba – anglų. Jis sudarytas iš 7600 žodyno vienetų šiose pagrindinėse kategorijose: Automobilio kėbulas, Automobilio elektronika, Važiuoklė, Variklis, Pavarų dėžė ir Įrankiai. Šios kategorijos yra suskirstytos į smulkesnes turinio kategorijas, kurios leidžia naudotojui nepasiklysti automobilio struktūroje ir palengvina paiešką. Pavyzdžiui, Hibridinių ir elektrinių automobilių subkategorijos specifinis žodynas, daugiausiai sutelktas Variklio kategorijoje. Svetainės svečias gali naršyti ne tik bendroje e. fotožodyno duomenų bazėje, bet ir atskiroje susiaurintoje kategorijoje. Kaip ir dera žodynui, turinys yra išdėstytas abėcėline tvarka. E. fotožodyno automobilių detalės dažniausiai yra nufotografuotos atskirai, tačiau, kai žodyno vienetas egzistuoja, bet jo negalima išardyti arba kai jis yra detalės ertmėje, kurią išardžius detalė būtų sunaikinta, buvo pasirinktas žymėjimo metodas. Tai yra, įvardintoji detalė yra pažymėta ant stambesnio mazgo ar detalės. Tam tikrais atvejais, ypač smulkesnių automobilių detalių atveju, yra nurodytas ne tik pačios detalės pavadinimas, bet ir stambesnio mazgo pavadinimas žemesnėje eilutėje. Tai padeda geriau susivokti automobilio struktūroje ir identifikuoti detalę bendrame automobilio kontekste.

Ką duoda „Erasmus+“ patirtis

 

Strokovni izobraževalni center Ljubljana m-klos projekto ekspertų Rok Kovač ir Jernej Krenčan nuotraukos

Be to, kad dienos šviesą išvydo naujas inovatyvus resursas, kuriuo gali naudotis profesinio mokymo sektorius, transporto srities verslai, mėgėjai ir profesionalai automobilių mechanikai, ši „Erasmus+“ patirtis mums davė postūmį išeiti iš komforto zonos. Projekte galėjome „nevirdami savo sultyse“, petis petin su užsienio kolegomis, dalindamiesi ekspertine patirtimi drauge kurti ir dirbti. Be to, projekto komandoje buvo Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos dėstytojai. Jie – iš kitos, aukštojo mokslo planetos. Tarptautinis ir tarpsektorinis lygmuo leidžia matyti plačiau, lyginti, ieškoti geriausių sprendimų, siekiant bendro kūrybinio tikslo. Covid-19 pandemijos akivaizdoje, diskusijos visais sudėtingais darbiniais klausimais dažniausiai turėjo vykti nuotoliniu būdu, tačiau tai nepajegė sustabdyti entuziazmo, kuriuo degėme. Įpusėjus 2021 m. pagaliau galėjome pradėti susitikti gyvai, o tai, kaip žinia, yra tarsi aliejus širdžiai. Juk niekas negali atstoti gyvo bendravimo. Taigi, per „Erasmus+“ į naujas aukštumas pakėlėme savo profesinę kvalifikaciją, sukūrėme skaitmeninį žodyną automobilininkams, bet ir gavome brangiausia – labai gyvą europietišką draugystę.

Informacija

 

Informacija apie projekto kūrėjų komandą ir projekto kontekstą.

Automobilių e. fotožodynas sukurtas dalyvaujant „Erasmus+“ Strateginės partnerystės Inovacijoms projekte „Online picture dictionary for the EU car mechanics“

Projektą finansavo Europos komisija, administravo Švietimo mainų paramos fondas.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.