Augu Tau, Lietuva!

Lina Žukauskienė
,
lietuvių kalbos mokytoja

„Tai nesi nesi tu prašalietis?“

„Ne, aš Lietuvos pilietis!“

Šiais žodžiais Panevėžio „Žemynos“ progimnazijoje prasidėjo renginys, skirtas Kovo 11-ajai paminėti ir geriems ateities Lietuvos piliečiams auklėti. „Augu Tau, Lietuva“ – tradicinė mokyklos šventė, per kurią pagerbiami, apdovanojami geriausi, aktyviausi, daugiausia pasiekę mokiniai. Tam įsteigtos nominacijos, o pretendentus siūlo mokytojai. Ši šventė buvo išskirtinė – jai ruošėsi visi 5–8 klasių mokiniai ir jų auklėtojai, nes kiekvienai klasei reikėjo parengti pasirodymą, kurio tema – tautiniai motyvai aprangoje. Žiūrėti pasirodymus buvo linksma ir įdomu, nes įvairių klasių požiūris į tautiškumą buvo skirtingas: nuo tradicinių lietuviškų kostiumų iki tautinių detalių šiuolaikinėje aprangoje, nuo vėliavos spalvų akcentų iki stilizuotų simbolių ir raštų ant paprastų marškinių. Neabejingi liko ir auklėtojai, ir mokinių tėvai: buvo karpomos močiučių ir prosenelių austos lovatiesės ir servetėlės, panaudoti tautinių šokių kolektyvo drabužiai, ant marškinių piešiami, siuvinėjami simboliai ir raštai. Daug gerų emocijų suteikė ir pasiruošimas, ir pasirodymai – vieni rimtesni, kiti linksmi.

 

Rimtoji renginio dalis buvo mokinių pagerbimas. Štai šių metų nominacijos ir jų laimėtojai: „Metų žemynietė“ – Urtė Zigmantaitė, „Metų sektinas pavyzdys“ – Matas Gugys, „Metų renginių balsas“ – Lukrecija Štankelytė, „Metų aktyvistas“ – Meinardas Kakanis, „Metų robotų meistras“ – Tomas Armalis, „Metų atsakingumas“ – Morta Kulikauskaitė, „Metų pareiga“ – Gabrielė Andrijauskaitė, „Metų klasės siela“ – Elzė Stanikūnaitė, „Metų literatūrinio žodžio meistrė“ – Beata Jakštaitė, „Metų darbštuolė“ – Ūla Dirdaitė, „Metų plunksna“ – Greta Kraujalytė.

 

Per šventę taip pat buvo apdovanoti konkursų ir viktorinų, vykusių Lietuvių kalbos dienomis nuo Vasario 16-osios iki Kovo 11-osios, laureatai – raštingiausi, daugiausia žinių apie Lietuvos kalbą ir istoriją turintys mokiniai.

Renginio kulminacija tapo teisininko Tomo Kontauto, baigusio šią mokyklą, piniginės premijos įteikimas trims aštuntokams, kurie sėkmingai dalyvauja įvairiuose konkursuose ir olimpiadose mieste bei šalyje, noriai bendradarbiauja su mokytojais ir yra pavyzdys kitiems mokiniams. Tai 8a klasės mokiniai Ignas Janeliūnas, Martynas Barzda, Erikas Laužadis.

Neužmiršti liko ir pradinukai. Jiems nominacijų šventė vyko diena anksčiau. Išsirinkome aktyviausią, kūrybingiausią, mandagiausią, sportiškiausią klases ir t. t.

 

Taip spalvingai ir nuotaikingai „Žemynos“ progimnazija pasitinka nepriklausomybės atkūrimo dieną ir augina jaunuosius piliečius Tau, Lietuva.

 

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.