„Augu sveikas, kai žinau – 2“

Edita Kazlauskienė
,
socialinė pedagogė metodininkė

Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinė mokykla, įgyvendindama Panevėžio miesto savivaldybės neigiamų socialinių veiksnių prevencijos projektą „Augu sveikas, kai žinau – 2“, organizavo įstaigos mokiniams, pedagogams ir svečiams apibendrinamąją prevencinę konferenciją tema „Augu sveikas, kai žinau – 2“. Labai džiugu, kad mūsų konferencijoje aktyviai dalyvavo 5–10 klasių ugdytiniai kartu su klasių vadovais bei mokiniai drauge su socialinėmis pedagogėmis ir psichologe iš Panevėžio „Šviesos“ specialiojo ugdymo centro, „Saulėtekio“ progimnazijos ir Panevėžio miesto visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos priežiūros specialistė, žolininkė Gražina Bieliakienė.

 

Per konferenciją mokiniai komandose kartu su pedagogais pristatė savo sukurtus prevencinius darbus, parengtus plakatus ir skaitė pranešimus prevencinėmis temomis: „Sveika gerti vandenį“, „Rūkyti negerai“, „Sveika gyvensena“, „Ar norime būti sveiki, linksmi ir laimingi?“, „Sveikatos patarimai“, „Kada paskutinį kartą juokiausi?“. Pranešimai buvo labai informatyvūs, įdomūs, juose gausu patarimų, kaip sveikai gyventi ir nerūkyti. Konferencijos pabaigoje kartu smagiai pasijuokėme iš įdomios medžiagos, kuri buvo skirta visiems atsipalaiduoti.

Po mokinių pristatytų darbų ir pranešimų aš, socialinė pedagogė Edita Kazlauskienė, apibendrinau konferencijos programą ir pasidalijau sveikos gyvensenos patarimais, kurie mus moko padėti sau: skirti daugiau laiko, pailsėti, tinkamai maitintis, sportuoti, nepamiršti draugų, judėti, mąstyti pozityviai, draugiškai bendrauti su kitais vaikais ir suaugusiaisiais, aktyviai veikti darant gerus darbus. Mūsų viešnia iš Panevėžio miesto visuomenės sveikatos biuro – visuomenės sveikatos priežiūros specialistė, žolininkė Gražina Bieliakienė – skaitė pranešimą tema „Vaistingieji augalai – gamtos sukurti“. Taip visi susipažino su augalais ir jų galia, sužinojo apie augalų spalvas, kokią įtaką jie mums daro, kaip padeda susirgus. Vėliau buvo galima augalus pačiupinėti ir paragauti Gražinos žolelių arbatų.

 

Konferencijos pabaigoje, prisiragavus skanios ir sveikos arbatos, visi maži ir dideli stojo į salės vidurį ir kartu su vadove Audra Petronaityte sportavo, mokėsi šokti „Pound“, t. y. daryti energingą viso kūno treniruotę su lazdelėmis. Visiems dalyviams treniruotė šauniai pavyko.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.