Augu sveikas ir laimingas

Rasa Budrevičienė, Edita Mockienė
,
ikimokyklinio ugdymo mokytojos
Rasa Talijūnienė
,
fizinio ugdymo mokytoja

Vis smarkiau šąlant orams, būtina atkreipti vaikų dėmesį į sveiką mitybą, ugdyti kasdienius higienos įpročius ir pakankamai sportuoti, kad visi būtume sveiki ir laimingi, net artėjant šaltai ir baltai žiemai.

Vilniaus lopšelyje-darželyje „Aušrelė“ visą savaitę ikimokyklinėje vaikų ugdymo „Pasakiukų“ grupėje vyko projektas „Augu sveikas ir laimingas“. Šio projekto tikslas – atkreipti vaikų dėmesį į sveiką mitybą, ugdytis kasdienius higienos įpročius ir, žinoma, daug sportuoti lauke bei sporto salėje, daug šypsotis.

Ikimokyklinio ugdymo mokytojos vaikams paaiškino apie sveiko maisto grupių produktus, kurie padeda jiems augti sveikiems ir žvaliems, saugo nuo ligų, teikia energijos ir padeda judėti, priminė apie būtinybę gerti pakankamai vandens. Vaikai su mokytojomis veiklas atliko ir praktiškai – sudėliojo maisto produktus į maisto piramidę, juos aplikavo spalvotu popieriumi.

Būtina vaikams ne tik sveikai maitintis, bet ir laikytis kasdienių higienos įgūdžių, tokių kaip taisyklingas rankų plovimas prieš ir po maisto, atėjus į grupę po užsiėmimų lauke ar kitose darželio aplinkose. Ir svarbiausia – kasdien valytis dantukus, kurie padeda sukramtyti maistą, taisyklingai tarti garsus ir žinoma, plačiai šypsotis.

 

Vien sveikai maitintis ir laikytis kasdienių įgūdžių nepakanka, kad būtume sveiki, linksmi, energingi ir kupini geros nuotaikos. Tad visi kartu, vaikai ir mokytojos, smagiai sportavo lauko sporto aikštelėje ir kas rytą mankštinosi sporto salėje.

Nuo šiol mūsų jokie virusai, mikrobai ar lietingos, šaltos dienos nebebaugina, nes esame visi sveiki ir laimingi!

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.