„Augu su knyga“

Aurelija Dirginčienė

Šiaulių „Juventos“ progimnazijos 4b klasės mokiniai dar rudenį įsitraukė į „eTwinning“ projektą „Augu su knyga“, kuris skirtas 5–10 metų vaikams ir pradinio bei ikimokyklinio ugdymo pedagogams. Jo tikslas – skatinti mokinius skaityti kitaip, pajusti skaitymo naudą, malonumą, susidraugauti su knyga.

 

Mūsų ketvirtokai ne tik skaito ir pristato perskaitytas knygas draugams, bet ir patys kuria, iliustruoja, vaidina, inscenizuoja. Nuo rugsėjo pradžios mokiniai atliko labai daug smagių veiklų: kūrė linksmus prisistatymus, pasakojo, kokias knygas skaitė per vasaros atostogas, supažindino savo bendraamžius iš kitų Lietuvos miestų ir miestelių su gimtaisiais Šiauliais, kūrė skirtukus ir siuntė juos savo bendraamžiams iš Tauragės, skaitė apie gyvūnus ir kūrė įdomias istorijas apie mažuosius draugus.

Ypač ketvirtokams patiko „Knygų mugė“: vaikai atsinešė perskaitytas knygeles, jas reklamavo, o draugai galėjo įsigyti norimą leidinį, atlikę įdomias užduotis. Kadangi ketvirtokai dalyvauja ir „Erasmus+“ projekte „Alisa stebuklų šalyje“, perskaitė šį kūrinį ir sukūrė puikių skirtukų, kuriuos, kaip ir knygą, dovanojo mokyklos bibliotekai. O kur dar knygų iliustracijų paroda „Šaltinėlio“ bibliotekoje, virtuali fotosesija su šeimos nariais „Skaitanti šeima“! Projekto veiklos tęsis iki pat mokslo metų pabaigos.

 

Viena didžiausių ir svarbiausių projekto veiklų – Metų knygos rinkimai. Ketvirtokai mielai priėmė kvietimą juose dalyvauti. Tam ruoštis pradėjo dar lapkričio mėnesį: ieškojo knygų, jas skaitė, aptarė, pristatė, iliustravo. Na, o vasario 13 d. linksmai keliavo į Šiaulių m. vaikų biblioteką „Šaltinėlis“, kur jų laukė ne tik bibliotekos darbuotojos, bet ir Šiaulių valstybinės kolegijos Verslo ir technologijų fakulteto Vadybos ir komunikacijos katedros docentė dr. Jurgita Macienė, Šiaulių valstybinės kolegijos Verslo ir technologijų fakulteto įmonių ir įstaigų administravimo nuolatinių studijų programos II kurso studentės Aurelija Dovidaitytė, Liveta Grivickaitė, Guoda Kačinskaitė ir Roberta Šalavėjutė.

Metų knyga „Šaltinėlio“ filiale renkama jau devintą kartą. Mokiniams dar kartą buvo primintas Metų knygos penketukas: Violetos Palčinskaitės „Eilėraščiai iš namų“, Jurgos Vilės „Sibiro haiku“, Daivos Čepauskaitės „Baisiai gražūs eilėraščiai“, Neringos Vaitkutės „Klampynių kronikos“, Mariaus Marcinkevičiaus „Draugystė ant straublio galo“ (šių autorių kūryba atskleista parodoje „Geriausios metų knygos vaikams“). Paskui kiekvienas ketvirtokas balsavo už jam labiausiai patikusią knygą. Renginį filmavo Šiaulių televizija.

 

Grįžę į klasę su mokinukais aptarėme, kas ir už kurią knygą balsavo, susumavome pirmojo pusmečio rezultatus – kuris ketvirtokas perskaitė daugiausiai knygų ir tapo Knygų karaliumi bei karaliaus svitos nariais. Didžiausiais skaitovais išrinkti Eimantė, Ūla ir Domantas. Sužinoję, kuri knyga laimėjo, vaikai labai džiaugėsi, nes dauguma balsavo už „Sibiro haiku“.

Vaikai žino, kad skaitydamas sužinai daug naujo, kad skaitymas žmogų daro sumanesnį.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.

Vienas komentaras

  • Virginija

    Puikus projektas, projekto veiklos kūrybingos:) Džiaugiuosi galėdama šiame projekte dalyvauti”)