„Augantys olimpiečiai Ąžuoliuke“

Sigita Burgienė
,
Rudaminos vaikų l.-d. „Ąžuoliukas“ direktoriaus pavaduotoja ugdymui, projekto vadovė

Rudaminos vaikų lopšelį-darželį „Ąžuoliukas“ pasiekė džiugi žinia iš Lietuvos olimpinio komiteto – laimėtas projektas žolės rieduliui darželyje. Pagrindinis projekto tikslas buvo sudominti darželio bendruomenę, ugdytinius šia sporto šaka ir auginti naują šalies olimpinę pamainą.

 

Prie projekto prisijungti mielai sutiko Rudaminą labiausiai garsinančios žolės riedulio vyrų komandos „Ardas-Rudamina“ treneris Vytautas Vilipas, kuris iš karto davė patarimų, kokio inventoriaus reikia mūsų amžiaus vaikams, aptarėme susitikimų, treniruočių ir varžybų galimybes. Laimėto projekto dėka įsigijome tris komplektus grindų riedulio lazdų, kamuoliukų ir krepšių. Projekte dalyvavo 3–6 m. ikimokyklinio amžiaus vaikai, 5–6 klasių moksleiviai. 50 proc. projekto dalyvių pamėgo žolės riedulio žaidimą ir jį žaidžia popietinėje veikloje lopšelio-darželio kieme, 50 proc. vaikų tapo fiziškai aktyvesni, pamėgo sportinius ir judriuosius žaidimus.

 

Visą gegužės mėnesį treneris su Rudaminos „Ryto“, F. Ruščico gimnazijų-partnerių 6–7 kl. mokiniais Henrieta B., Edvardu K., Saule S., Rafalu D., Marku M., Dominyku A. mūsų darželio naujoje sporto aikštelėje 3–6m. vaikus supažindino su žolės riedulio istorija, kantriai išmokė žaidimo taisyklių komandoje, parodė vartininko aprangą, pamokė, kaip naudotis lazdomis, bandė vaikai žaisti mini 5×5 varžybas.

 

Esant lietingam orui, mūsų mokymai persikėlė į darželio salę, vaikus ten pasitiko treneris Vytautas Vilipas ir vyrų komandos „Ardas-Rudamina“ vartininkas, 13 kartų Lietuvos čempionas, vienas geriausių Europos žolės riedulio vartininkų Rokas Rudenko (mūsų ugdytinės Mėjos Rudenkaitės tėtis), kuris parodė savo apdovanojimus, Lietuvos olimpinio čempiono taures, paaiškino, kad tik daugkartinių treniruočių, sportinės valios ir ryžto dėka galima pasiekti olimpinių rezultatų. Kiekvieną vaiką pamokė taisyklingo lazdos laikymo, mušimo į vartus, suorganizavo mini varžybas 3×3. Žaidė ir berniukai, ir mergaitės, visi labai norėjo viską išbandyti.

 

Kad įtvirtintų žolės riedulio įgūdžius, treneris Vytautas Vilipas mus pakvietė į Rudaminos stadioną, pasimokyti kamuoliuko varymo tarp orientyrų, taisyklingo lazdos laikymo subtilybių. Vaikai buvo pilni įspūdžių, atėjus tėveliams, nenorėjo grįžti namo.

 

Mūsų darželio mokytoja Božena German (buvusi ilgametė žolės riedulio komandos narė) 3–4 grupės ugdytiniams, mokymus perkėlė interaktyvioje lentoje, išaiškino, kokios yra baudos kortelės, pasikartojo žaidimo taisykles, apžiūrėjo jos iškovotus medalius, sporto inventorių, stebėjo filmuotą žolės riedulio varžybų medžiagą. Vaikus supažindino su Pekino 2022 Olimpinių žaidynių sporto šakomis, logotipais, talismanais ir šūkiais.

 

Projekto idėjos pabaigą vainikavo draugiškos Olimpinės žaidynės „Žolės riedulys, tai jėga“. Žaidynės prasidėjo olimpinės ugnies įnešimu, mini koncertu ir darželio direktorės J. Baltakienės sveikinimu žolės riedulio dalyviams. Varžybos vyko emocingai, draugiškai. Dalyviai buvo apdovanoti atminimo medaliais.

 

Dėkojame mokykloms partnerėms ir treneriui V. Vilipui už bendradarbiavimą ir tikimės užauginti būsimus olimpiečius ir Žolės riedulio mėgėjus ikimokyklinėje įstaigoje bei perduoti paruoštą pamainą mokyklai. Vaikams diegsime olimpizmo idealus, olimpines vertybes, principus ir kultūrą, skatinsime fizinį aktyvumą, išbandant skirtingas sporto šakas. Tikimės, kad vaikų širdelėse neužges noras sportuoti ir siekti sportinių aukštumų.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.