Atvira integruota pamoka bibliotekoje „Knygų Kalėdos 2018“

Gruodžio 14 d. Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos bibliotekoje pirmų klasių mokiniai rinkosi į atvirą integruotą pamoką „Knygų Kalėdos 2018“, kurią organizavo ir vedė lietuvių kalbos mokytojai Jolita Bukėnienė, Romualdas Baura ir bibliotekos vedėja Vida Gudelienė. Taip pat renginyje svečiavosi rajono švietimo įstaigų bibliotekininkės ir atstovė iš Utenos švietimo centro Ramunė Dasevičienė.

 

Renginys buvo orientuotas į mokinių intensyvaus knygų skaitymo ugdymą, jam tikslingai ruoštasi kelis mėnesius. Mokiniai, rekomenduoti lietuvių kalbos ir literatūros mokytojų, rinkosi vieną ar kelias knygas iš Metų jaunimo skaitomiausių knygų sąrašo, jas perskaitę, rašė recenzijas. Buvo parašyta daugiau nei šimtas recenzijų, kurioms komisija skyrė šešias nominacijas dvylikai geriausių mokinių darbų.

 

Skambant mokinių atliekamiems smuiko ir choro kalėdiniams kūriniams, išklausyti prezidentės Dalios Grybauskaitės, mokyklos direktoriaus Sauliaus Brasiūno ir bibliotekos vedėjos V. Gudelienės sveikinimai, įžiebta Kalėdų eglutė. Renginio vedėjos 1b klasės mokinės Aistė Kairytė ir Taja Gruodytė ne tik sveikino geriausių recenzijų nominantus, bet ir surengė jiems interviu, per kurį mokiniai išsakė daug gražių patirčių ir idėjų, aplankiusių rašant recenzijas jų perskaitytoms knygoms. Sakėsi nė nepajutę, kaip knygos pasklido tarp jų ir sujungė bendrai idėjai, bendriems darbams, o svarbiausia – bendram skaitymui.

 

Skirtos recenzijų nominacijos

Originaliausia:

Martynui Žvirbliui (1b kl.) už mėgavimąsi kontekstu.

Guodai Meidutei (1a kl.) už širdies balsą.

Kūrybiškiausia:

Tajai Gruodytei (1b kl.) už nuomonės metaforiškumą.

Liucijai Drazdauskaitei už nestandartinį racionalumą.

Meniškiausia:

Antanui Masiuliui (1c kl.) už nuspalvintą žanrą.

Astijui Puodžiukui  (1a kl.) už ornamentišką kalbėjimą.

Raštingiausia:

Medai Vapsvaitei (1c kl.) už pagarbą žodžiui.

Kotrynai Katinaitei (1a kl.) už santūrią skyrybą.

Kritiškiausia:

Urtei Lekešytei (1b kl.) už alternatyvią nuomonę.

Ugnei Šulcaitei (1a kl.) už teiginių kryptingumą.

Nuoširdžiausia:

Auktumui Maračinskui (1c kl.) už tapatybių sudvejinimą.

Aistei Kairytei (1b kl.) už išjaustą gyvenimą literatūroje.

 

Sveikiname recenzijų nominantus ir dėkojame visiems dalyvavusiems knygų skaitymo, recenzijų rašymo procese ir gražiame renginyje. „Knygų Kalėdose“ buvo jauku visiems, jos pasklido tarp mūsų…

 

Bibliotekos inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.