Atidaromas tarptautinis vaikų universitetas

Vasario 2 d. Kazimiero Simonavičiaus universitete bus oficialiai atidarytas tarptautinis vaikų universitetas „Alfa“. Tai edukacinė platforma, vykdoma remiantis sėkmingu Lenkijos partnerių Kujavijos Pamario aukštosios mokyklos vaikų universiteto pavyzdžiu.

 

Vaikų universitete 8–9 metų vaikai bus supažindinami su aukštojo mokslo ypatumais, karjeros ugdymu, skatinami domėtis mokslu, prisiimti atsakomybę už savo mokymąsi. Universiteto rektoriumi, prorektoriumi, kancleriu ir fakultetų dekanais taps patys vaikai. Taip vaikams suteikiama galimybė išmokti lyderystės, savarankiškai planuoti savo mokymosi procesą ir pagal poreikį jį tobulinti.

 

Pirmojoje „Alfa“ vaikų universiteto sesijoje dalyvaus per 120 mokinių iš lietuvių, lenkų, rusų mokyklų: „Saulės“ privačios gimnazijos, Vilniaus Simono Konarskio mokyklos, Vilniaus Aleksandro Puškino mokyklos, Vilniaus Jono Pauliaus II progimnazijos. Anot šios iniciatyvos kuratorės Evelinos Lipskajos, socialinių ar kultūrinių skirtumų turinčių vaikų integracija į bendrą darbo grupę padės ugdyti pagarbą žmogaus teisėms, tautiškumą, demokratišką požiūrį į pasaulėžiūrų, įsitikinimų ir gyvenimo būdo įvairovę.

 

Keturis mėnesius truksiančioje universiteto sesijoje vaikai klausysis paskaitų ir dalyvaus praktiniuose užsiėmimuose, kur susipažins su filosofijos, teisės, komunikacijos ir lyderystės pagrindais. Paskaitas jiems suprantama kalba ves universiteto dėstytojai ir profesoriai, taip pat dėstytojai iš Kujavijos Pamario aukštosios mokyklos. Pirmoji tarptautinio vaikų universiteto „Alfa“ sesija truks iki birželio 1 d.

Naujoji sesija vyks nuo rudens.

 

Kazimiero Simonavičiaus universiteto inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.