„Ateities klasė“ konkursas laimėtas sutelktais „Erasmus+“ partnerių ir bendruomenės balsais

Ramunė Juknelienė
,
istorijos mokytoja

Skaitmeninis raštingumas ir naujų technologijų integracija į mokymosi procesą žengė labai pamažu. Jeigu privačios mokyklos galėjo įsigyti daugiau modernios technikos, tai valstybinės buvo aprūpintos tik būtiniausiomis priemonėmis, t. y. kompiuteriais, o ir jie dažnoje klasėje buvo 10 metų senumo. Dar tik Lietuvai įstojus į Europos Sąjungą vyko projektas „Mokyklų M+ tobulinimo programa“, kurioje parašę paraišką ir surinkę daug balų savo ugdymo įstaigai, Marijampolės „Ryto“ pagrindinei mokyklai, laimėjome 2 išmaniąsias lentas, keletą kopijavimo aparatų, 2 dokumentų kameras, apie 16 kompiuterių ir stalų su kėdėmis. Taip ir dirbome, nes mokykla dėl prasto aprūpinimo nelabai ką galėjo įsigyti. Proveržis įvyko tik prasidėjus pandemijai. Nors Sauliaus Skvernelio Vyriausybė skelbė, kad aprūpins ne tik mokytojus, bet ir mokinius kompiuteriais, sugebėjo nupirkti pigiausių planšečių, kurių užteko tik mokiniams iš socialiai remtinų šeimų, o ir jų galimybės yra labai ribotos, nes neturi „Microsoft Office“ programinės įrangos.

 

Hibridiniam mokymui skirta įranga mokyklas pasiekė 2021 m. lapkritį, bet tik 3 komplektai visai mokyklai. Todėl kiekvieno mokytojo problema ir galvos skausmas, su kokia įranga jis ves mišrią pamoką ir kokiomis informacinėmis technologijomis prisijungs. Dažniausiai šioje situacijoje gelbėjo asmeninis išmanusis telefonas, su kuriuo vesdavai pamoką klasėje ir transliuodavai vaizdą besimokantiems namuose. Labai apsidžiaugiau, kai UAB „Delfi“ paskelbė konkursą „Ateities klasė“, nekilo net abejonių, ar dalyvauti šiame konkurse, nes prizas – moderni įranga kabinetui. Reikėjo parašyti motyvacinį laišką, kodėl tau reikia įrangos, ką gebi atlikti su IT technologijomis ir surinkti „Delfi“ portale savo motyvaciniam laiškui daug balsų.

Į šį balsavimą įsitraukė visa mokyklos bendruomenė: mokiniai, mokytojai, administracija, tėvai, valytojos, valgyklos darbuotojos ir, žinoma, visi „Facebook“ draugai. Nuolat dalijomės nuoroda ir prašėme balsuoti už mus. Surinkome 5 163 balsus ir laimėjome istorijos kabineto modernizaciją. Daug prie šios sėkmės prisidėjo ir 5 „Erasmus+“ projektų partneriai: „ICT Development in schools“, „Social cohesion – give a hand to become a friend“, „Be active, be happy“, „Disadvantaged students overcoming the disasters“, „Cultural heritage and ICT“. Iš viso į balsavimą įsitraukė 23 užsienio partnerių mokyklų mokytojai su savo mokiniais. Yra geras posakis: „Ieškok draugo bėdoje, o laimėje pats atsiras“. Tai „bėdoje“ mums labai pagelbėjo projekto partneriai. Kai vasario pabaigoje jie atvyks į Marijampolės „Ryto“ pagrindinę mokyklą, visi džiaugsimės nauja įranga ir dirbsime modernioje klasėje.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.