Ateities inžinerija Šiaulių Salduvės progimnazijoje

Neringa Juškevičiūtė
,
formaliojo švietimo skyriaus vedėja, biologijos mokytoja
Ingrida Žurauskė
,
matematikos mokytoja

Šiaulių Salduvės progimnazija jau antrus metus įgyvendina VGTU kuruojamą programą „Ateities inžinerija“. Pirmaisiais metais programoje dalyvavo 23 mokiniai, kurie bendradarbiaudami įgyvendino penkis projektinius darbus. Trys mokinių grupės ugdėsi verslumo kompetencijas ir sukūrė tris verslo planus: virtualios papuošalų parduotuvės, drabužių dekoravimo įmonės ir ekologiško maisto kavinės. Kita mokinių grupė sukūrė mokomąjį kompiuterinį žaidimą, kurį Lietuvos mokiniai galėjo išbandyti naudodami išmaniuosius įrenginius. Taip pat mokiniai įkūrė poilsio zoną progimnazijos bendruomenei. Visus metus mokinius kuravo profesionali VGTU Ateities inžinerijos mokslininkų komanda. Šie projektiniai darbai buvo pristatyti nacionalinėje VGTU organizuojamoje konferencijoje.

2021–2022 m. m. progimnazijoje įkurtas Ateities inžinerijos neformalaus švietimo būrelis, kuriam vadovauja matematikos mokytoja Ingrida Žurauskė ir biologijos mokytoja Neringa Juškevičiūtė. Šioje programoje dalyvauja 25 mokiniai, kurie jau suplanavo ir pradėjo įgyvendinti dar penkis projektinius darbus šiose srityse: Android programėlių kūrimas, verslo plano rengimas Canvas metodu, dizainas ir technologijos. Mokiniams sudarytos sąlygos konsultuotis su VGTU mokslininkais ir tokiu būdu ugdytis ne tik dalykines, inžinerines, tačiau ir bendrąsias kompetencijas. 2021 m. lapkričio 30–gruodžio 4 dienomis Salduvės progimnazijos 8a kl. mokinys kartu su kitų Lietuvos mokyklų mokinių grupe vyko į Briuselį, Europos Parlamentą, kuriame susitiko su europarlamentarais, susipažino su šios institucijos darbu, lankėsi Drezdene, Kelne.

Salduvės progimnazijos bendruomenė dėkoja VGTU Ateities inžinerijos komandai už galimybę dalyvauti šioje programoje, kuri sudaro sąlygas Lietuvos mokyklų mokiniams taikyti šiuolaikinės inžinerijos įrankius, ugdytis bendrąsias kompetencijas, mokytojams sistemingai kelti kvalifikaciją.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.