Asmenybės lavinimas per judriuosius žaidimus

Prieš dvejus metus mažoje Airijos Kilarnio miestelio mokykloje susitiko septynių šalių mokytojai, pasiruošę pradėti vykdyti „Erasmus+“ KA2 bendrojo ugdymo sektoriaus tarpmokyklinės strateginės partnerystės projekto „Asmenybės lavinimas per judriuosius žaidimus“ veiklas. Šio projekto koordinatoriai yra airiai, jo tikslas – susipažinti su skirtingų šalių švietimo sistemomis, kultūra, bendrauti su mokiniais, mokyklų bendruomenėmis ir skleisti žinią apie savo šalį.

 

Mokytojai, lankydamiesi Airijos, Lenkijos, Prancūzijos, Ispanijos ir Slovėnijos mokyklose, pamatė, kad skiriasi ugdymo įstaigų dydžiai, mokymosi aplinka, vaikų amžius, kultūra. Tačiau žaisdami ir dalydamiesi judriaisiais žaidimais, kurdami eilėraščius, piešinius, plakatus, instaliacijas, komiksus, bendraudami vaizdo konferencijose, sveikindami vieni kitus švenčių progomis, rengdami pristatymus apie šalis partneres, vaikai suprato, kad jie yra panašūs: smalsūs, kūrybingi, išradingi, nori pažinti ir bendrauti.

 

Gegužės 22–26 d. 18 mūsų partnerių iš Airijos, Lenkijos, Prancūzijos, Ispanijos, Slovėnijos ir Graikijos mokyklų lankėsi Šakių „Varpo“ mokykloje. Per vizitą mokytojai susitiko su mokiniais, mokyklos bendruomene, rajono meru, vedė pamokas 3–4 klasių mokiniams, o 5–8 klasių ugdytiniai surengė įspūdingą koncertą, kuriam pasibaigus svečiai negailėjo aplodismentų ir pagyrų. Per susitikimą baigtas mokyklos mokinių pradėtas „Draugystės medis“, kurio šakose nutūpė paukščiai, o ant jų sparnų linkėjimai mūsų mokyklai.

Kadangi projekto tikslas – pažinti mokyklas ir šalį, svečiams buvo parodytas Vilnius, Trakai, Kaunas, Druskininkai. Įdomus faktas, kad nė vienas iš 18 svečių nėra buvęs Lietuvoje anksčiau, tad jie buvo maloniai nustebinti ir sužavėti Lietuvos gamtos, miestų ir miestelių grožiu, žmonių šiltu bendravimu, visi žadėjo vėl aplankyti Lietuvą su savo šeimomis, draugais ar mokiniais.

 

Paskutinis „Erasmus+“ KA2 bendrojo ugdymo sektoriaus tarpmokyklinės strateginės partnerystės projekto „Asmenybės lavinimas per judriuosius žaidimus“ partnerių susitikimas vyks Graikijoje. Čia projekto dalyviai aptars vykdytas veiklas ir jų rezultatus.

 

Šakių „Varpo“ mokyklos inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.