Aš turiu pomėgį. O tu?

Aurelija Dirginčienė
,
Šiaulių „Juventos“ prog-jos pradinių klasių mokytoja

Lietuvoje – daug talentingų vaikų, kurie šoka, dainuoja, groja, dalyvauja talentų konkursuose. Tačiau yra daugybė užsiėmimų, kurių nereikėtų painioti su gabumais. Pomėgiai daro žmogaus gyvenimą šviesesnį ir įdomesnį. Malonus užsiėmimas atitraukia nuo kasdienybės monotonijos, padeda sudėtingesnėse gyvenimo situacijose ir kartais tampa profesiniu pašaukimu.

 

3a klasės mokiniai formuoja klasės tradicijas. Viena iš jų – popietė, skirta pomėgiams. Smagu stebėti augančius ir bręstančius vaikus, lyginti jų besikeičiančius ar dar labiau juos užvaldančius tuos pačius pomėgius, kurie stiprėja, lavėja, padeda vaikui formuotis kaip asmenybei. Ne išimtis ir šis kartas.

 

Austėjos pomėgis – origamis. Darbeliai ne tik tvarkingi, bet ir žavintys savo originalumu: žiūrint į juos atrodo, tuoj užtrimituos dramblys ir sukvaksės varlytė. Aistė galėtų tapti išmaniųjų knygų dailininke-dizainere. Jos darbeliai ne tik puoštų knygelių puslapius, bet ir lavintų mažuosius skaitytojus. Adelė ant žirgo pirmą kartą buvo užsodinta kokių 3–4 metų. Mergaitės susižavėjimas nemažėja. Praėjusią vasarą ji dalyvavo konkūre. Adelė ne tik pasakojo apie varžybas, bet iš kartono pasigaminusi mielą poniuką su savo drauge Dominyka demonstravo, kaip balnojamas arklys. Dominyka – klasės skaitovė! Ir šiandien ji dalijosi savo artistiniais gebėjimais. Elzę B. pastaruoju metu užvaldė triukų su kortomis demonstravimo manija. Koks buvo klasės draugų džiaugsmas, kai Elzės triukas pavyko! Elzė Č., Melisa, Amelija paruošė šokius. Mergaitės lanko šokių užsiėmimus, tad mielai improvizavo draugams. Justinas – būgnų fanas. Jis stengiasi įvaldyti ir susidraugauti su būgnais.

 

Gabija jau nuo pavasario žavisi animacinių filmukų kūrimu. Pati internete susirado programėlę, kuri jai paklūsta. O kaip vaikai džiaugėsi ir krykštavo Gabijos kūrinėlyje atpažinę kiekvienas save – filmukas buvo apie klasę. Danielius domisi fotografija Klasės draugai žavėjosi jo kurtomis nuotraukomis, „pagautais“ kadrais. Kamilė improvizavo piešimą dainuodama dainelę apie Lietuvą. Markas žavisi akmenimis, mineralais. Mielai draugams rodė savo atsineštus. Dar vienas Marko pomėgis reikalauja erdvės, todėl jo pasirodymas vyks pirmadienį per ilgąją pertrauką mokyklos kieme.

 

Agota pristatė nuostabų „Lego“ kaladėlėmis sukurtą pasaką, kurioje atgijo ir žydintis sodas, ir didžiulis trijų aukštų namas, ir pagrindinė šios pasakos gyventoja – maža mergytė. Paulius žavisi „Lego“ ir dinozaurais. Jis sukūrė ir klasės draugams pristatė iš „Lego“ kaladėlių sukurtą dinozaurų pasaulį. Klasėje turime BMX Lietuvos čempioną. Tai Domantas. Jis pasakojo apie nelengvai pasiektas pergales, demonstravo nugalėtojo taures. Elzė D. gražiai piešia. Jos darbeliai laimėjo ne vieną konkursą. Mergaitė pristatė virtualią piešinių parodą. Susisielojo Arnas ir Elzė, negalėję pristatyti gitara ir smuiku atliekamo kūrinio (nutrūko stygos).

 

Spalio 28 d. mokyklos pradinių klasių mokytojos organizuoja konferenciją mokinukams „Aš turiu pomėgį. O tu?“. Kviečiame kolegas atrasti savo ugdytiniuose užslėptų pomėgių ir juos pristatyti.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.