Aš esu

Kviečiame Jus vasario 15 d. 15 val. į vektorinės tapybos darbų parodos „AŠ ESU“, skirtos Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti, atidarymą.

 

Paroda bus eksponuojama Švietimo ir mokslo ministerijos skaitykloje (A. Volano g. 2/7, Vilnius, II aukštas) nuo vasario 15 d. iki kovo 1 d.

 

AŠ esu su jumis kartu…

Toks kaip TU…

Su svajonėmis… viltimis… tikėjimu…

Moku džiaugtis ir KARTAIS liūdžiu

Kaip ir TU…

Bet labiau už viską – aš tiesiog… NORIU BŪTI – kaip ir TU

IR – KARTU…

Tai mus visus vienijantis šios parodos moto!

 

Parodoje Jus pasitiks net penkerius metus kurti specialiųjų poreikių turinčių mokinių darbai. Tai – informacinių technologijų ir vaikų fantazijos jungties rezultatas – unikalūs kompiuterinės tapybos darbai, kokių iki šiol dar nebuvote matę. Darbų autoriai lanko neformaliojo vaikų švietimo vektorinio (kompiuterinio) piešimo ir fotografijos pagrindų būrelį, vadovaujamą laisvojo mokytojo Valdo Kančausko. Visi būrelio nariai mokosi Kelmės specialiojoje mokykloje.

 

„Siekiu atskleisti, kad didelę ir labai didelę protinę bei fizinę negalią turintys vaikai savo meniniais gabumais, jų raiška gali lenkti ne vieną. Jie geba kurti grožį, kurį siekiu parodyti kuo didesniam ratui žmonių. Kiekvienas jų atliktas darbas yra kupinas šilumos, tikrumo ir meilės“, – atskleidžia būrelio vadovas.

 

Tai nepaprasto kruopštumo, ištvermės ir kantrybės reikalaujantys darbai. Kai kurie meniniai kūriniai atlikti „taškavimo“ technika. Piešiniai sukurti ranka – dedant šimtus tūkstančių suderintų spalvų taškų. Vieną paveikslą vaikai piešia 20 ir daugiau valandų. Tai procesas, besitęsiantis ne vieną mėnesį. Tapymo įrankiai ir technika – identiški tikriems tapymo įrankiams bei technikoms, tik kūriniai atlikti naudojant kompiuterį, programinę įrangą ir kompiuterio pelę. Atsižvelgiant į tai, kad visi vektorinio tapymo darbai, sukurti 5–10 klasių negalią turinčių vaikų, – tai mažas žygdarbis, kurį, tikimės, įvertins ir parodos lankytojai Švietimo ir mokslo ministerijoje.

 

Darbų autoriai: vektorinio piešimo ir fotografijos pagrindų būrelio vadovas, laisvasis mokytojas, Kelmės specialiosios mokyklos mokytojas Valdas Kančauskas, Andrius Kalvaitis, Aurimas Ralys, Saulius Smekajevas, Deimantė Laurinavičiūtė, Deimantė Janavičiūtė, Redas Vaička, Virginijus Kačiukaitis, Ingrida Blankytė, Eglė Tunaitytė, Svajūnas Navickas, Akvilė Kaladžinskaitė ir Valdas Kančauskas (bendras darbas), Modesta Brazauskaitė, Agnė Jurgelevičiūtė, Rosita Grigaitė, Evelina Ralytė, Paulius Varanavičius, Sandra Mockutė, Mykolo Romerio universiteto doktorantas Juozas Valčiukas ir neformaliojo vaikų švietimo būrelio mokiniai (bendras darbas).

 

Pasitikime Lietuvos šimtmetį lankydamiesi parodoje kartu su unikalių darbų autoriais ir pakvieskime į parodos atidarymą savo kolegas, mokinius, mokytojus!

 

Organizatoriai

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.