Arčiau gamtos! Kviečiame dalyvauti išskirtinėje edukacinėje ekologinėje išgyvenimo stovykloje „Autochonai“

Kotryna Petraitytė

Ar kada susimąstėte, kiek ilgai sugebėtumėte išgyventi laukinėje gamtoje? „Raganiukės“ teatras ragina pačius narsiausius – vaikus ir jaunuolius – išdrįsti sugrįžti į gamtą, išdrįsti sugrįžti į save. Atėjo metas pajausti tikrąją sielos laisvę!

 

Rugpjūčio 10–16 d. teatralų organizuojamoje edukacinėje ekologinėje išgyvenimo stovykloje „Autochtonai“ 11–16 metų vaikai turės galimybę geriau pažinti savo kraštą ir atrasti pačių slapčiausių gamtos kampelių: stovyklos metu stovyklautojai kartu su teatralais leisis į žygius po miškus ir pelkes, įveiks išgyvenimo iššūkius, mokysis atpažinti ir paruošti miško teikiamų gėrybių patiekalų, lipdys iš molio, sužinos apie žmonijos sergėtojas bites, turiningai vakaros prie laužo, o naktis praleis miegodami po atviru dangumi, palapinėse. Tai – tik viena medalio pusė, kadangi aktyvi stovyklos dienotvarkė iš tiesų reikš ir kitą, esminį stovyklos sumanymą – lėtą, nuoseklų ėjimą toliau nuo technologijų, arčiau savęs, kūrybiškumo, gamtos bei besąlyginės laisvės ir nepriklausomybės jausmo link.

 

Stovyklos idėja bei pavadinimas glaudžiai susijęs su rugpjūčio 9 dieną švenčiama Tarptautine pasaulio autochtonų diena. Autochtonai – tai iki šiol pasaulyje gyvenantys, pirmykštes tradicijas palaikantys žmonės. Čiabuviais dar vadinami žmonės – laikomi bioįvairovės, ekologiško gyvenimo sergėtojais ir propaguotojais, todėl ekologinės krizės bei dvasios suskaitmeninimo amžiuje autochtonų gamtos ryšys bei pasaulėjauta gali padėti išmokti ir suprasti, kodėl taip svarbu gamtą ir savo gamtiškąją prigimtį vertinti kiek kitaip – mažiau tironiškai, labiau pagarbiai.

 

Rita Urbonavičiūtė, „Raganiukės“ teatro režisierė, stovyklos idėjos sumanytoja ir įgyvendintoja, pasakodama apie idėją jaunuoliams sudaryti galimybę pasijausti gamtos vaikais, prisimena sau iškeltą, vėliau idėjos įgyvendinimo link pastumėjusį, iššūkį: „Važiavome, tada žygiavome gilyn į mišką. Ieškojome lietuviškų džiunglių. Tokios yra! Radę tinkamą vietelę vidury „niekur“, praleidome ten kelias naktis. Manau, kad žmogui, ypač augančiam, kuriančiam, būtina nuolat atsinaujinti, atgimti, todėl nusprendžiau ten pasilikti dar savaitei. Viena. Pasakiau – paimkite mano telefoną, laikrodį. Aš lieku.“

Siekdami geriau pažinti save, atrasti dar neatrastų arba užmirštų savo esybės kertelių, tokiomis sąlygomis – be elektronikos prietaisų – gyvens ir stovyklautojai.

 

Neturėdami laikrodžių, stovyklautojai išmoks laiką sekti pagal saulę ir orientuotis atpažindami pasaulio kryptis be telefono navigacijos. Anot stovyklos organizatorių, tam reikalingos žinios, tačiau išmokti – paprasčiau, nei įsivaizduojama. Rita, prisimindama pačios patirtį, sako taip norinti dalyvaujantiems padėti atverti gamtos stebuklus, kurių pilna jos kasdienybė: „Nebijojau likti be prietaisų. Žinojau, kad gamta galiu pasikliauti. Vieną naktį, miegodama po atviru dangumi, per miegus išgirdau artėjantį sunkių žingsnių garsą. Išsigandau, užsimerkiau. Žingsniuotojui priartėjus visai čia pat, pajutau ir uodimą. Pramerkiau akis, o šalia pamačiau didžiulį briedį. Stengiausi nurimti, savo esybę atiduoti gamtai. Pabudau jau prašvitus. Buvau viena iki gelmių persismelkiančioje miško ramybėje. Tai – geriausias įrodymas – susitapatinimas su gamta – tikras stebuklas, įkvepiantis drąsos, tikėjimo, atnaujinantis mus ir harmonizuojantis dvasią su kiekvienu saulėtekiu. Jei sugebame tam atsiduoti.“

 

Būdami toli nuo įprasto nuasmeninto gyvenimo, kai nuomonę už mus formuoja „influenceriai“, bendravimą riboja „emoji“ trūkumas, o pasitikėjimą savimi lemia „like“ skaičius, stovyklos organizatoriai išėjimą iš komforto zonos stovyklautojams padės atrasti ir suprasti kaip asmeninio ir komandinio kūrybiškumo bei dvasingumo augimo, tobulėjimo galimybę. „Harmoninga, įkvepianti partnerystė su gamta – misija įmanoma“, – teigia stovyklos organizatoriai.

 

„Raganiukės“ teatras kviečia prisidėti ir augti kartu. Netrukus dalyvaujančiųjų laukia nepamirštamas, vidinių ir išorinių iššūkių kupinas nuotykis. Kaip tikram gamtos vaikui, stovyklos metu stovyklautojui būtina turėti kuprinę, palapinę, valgymo įrankius, stovyklautojo puodelį ir dubenėlį. Visa kita dovanos teatralai ir gamta!

 

Vietų skaičius ribotas. Dėl laisvų vietų ir registravimosi kreipkitės telefonu +370 608 342 22.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.