Ar galim tvariau ir kartu pokyčio link? Atsakymo ieškojo ir Sidabravo gimnazijos dešimtokai

Silva Morkūnienė
,
Sidabravo g-jos mokytoja

Visi esame tarpusavyje susiję ir atsakingi vieni už kitus… Tai ypač akivaizdu 2021-aisiais, pažymėtais pasaulį izoliavusia COVID-19 pandemija, aštriau keliamais žmogaus teisių klausimais.

 

Kaip priimsime, naujai įvertinsime, suprasime šias patirtis? Kad suprastume, ką jos mumyse ir pasaulyje keičia, įvertintume jų santykį su tokiomis aktualijomis, kaip tarša, susvetimėjimas, skurdas – svarbu tai permąstyti savyje, išdiskutuoti, leisti skleistis kūrybiniuose darbuose (informacijos šaltinis).

 

Lietuvos vaikų ir jaunimo centro iniciatyva „Globalaus jaunimo festivalis 2021“ visą savaitę vyko birželio mėnesį. Džiugu, kad ir Radviliškio r. Sidabravo gimnazijos dešimtos klasės mokiniai aktyviai dalyvavo festivalio „Active Youth“ pristatyme bei diskusijoje „Galim tvariau – kartu pokyčio link!“

 

Virtualaus susitikimo metu lektorius Stanislav Karmyšov mokiniams suteikė papildomos informacijos apie tai, kaip galime gyventi bei keliauti tvariau, kardinaliai nekeisdami savo gyvenimo būdo. Mus supančiai gamtai reikia išmintingos globos ir nuolatinio rūpesčio. Kiekvienas iš mūsų teršiame mus supančią aplinką, tiesiog atlikdami kasdienius darbus. Apsipirkdami neišvengiame plastiko, keliaudami neišvengiame CO2 emisijos, tačiau galime sumažinti mūsų daroma žalą ir taip prisidėti prie geresnio rytojaus! Užsiėmimą „Galim tvariau – kartu pokyčio link!“ organizavo „Aktyvus Jaunimas“ / „Active Youth“.

 

Ar kada susimąstei, kaip keliauti tvariau ir atsakingiau? Sidabravo gimnazijos bendruomenė festivalio organizatorių dėka turėjo galimybę atlikti įdomų asmenybės testą ir sužinoti savo keliautojo tipą bei vertingų patarimų rinkinį, nes šis gidas yra tam, kad mūsų visų kelionės vasarą ir ne tik, būtų tvaresnės!

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.