Aptartos profesinio mokymo įstaigoms karantino metu kylančios aktualijos

Profesinio mokymo pasiruošimas nuotoliniam darbui įsibėgėja. Kovo 24 d. Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos atstovai į vaizdo konferenciją pakvietę Lietuvos profesinio mokymo įstaigų asociacijos narius, kartu su jais aptarė karantino metu profesinio mokymo įstaigoms aktualius klausimus.

 

„Svarbiausia karantino metu vykdant profesinį mokymą nuotoliniu būdu surasti mokiniams, mokytojams ir kitiems darbuotojams, taip pat visuomenei naudingiausius sprendimus tiek saugumo, tiek finansų prasme, – sako švietimo, mokslo ir sporto viceministras Arūnas Plikšnys. – Profesinės mokyklos gali prisidėti ir prie bendrų šiuo metu visai šaliai aktualių problemų sprendimo, pavyzdžiui, siuvimo programas turinčios mokyklos gali siūti apsaugines kaukes, kurių šiuo metu trūksta.“

 

Karantino metu pedagoginiai profesinio mokymo įstaigų darbuotojai dirba nuotoliniu būdu, o kaip organizuoti nepedagoginių darbuotojų darbą, sprendžia mokyklos vadovas. Ministerija siūlo tai daryti pagal situaciją pasirenkant palankiausią darbuotojui variantą.

 

Per vaizdo konferenciją patikslinta, kad karantino metu fizinio kontakto reikalaujančios profesinio mokymo programos dalys, tokios kaip praktika ir kvalifikaciniai egzaminai nevykdomi, o profesinis mokymas pameistrystės forma, kurią organizuoja darbdavys, gali vykti, jei darbdavys užtikrina saugias darbo sąlygas. Sustabdytas profesinis mokymas laisvės atėmimo vietose, kadangi jose dėl karantino atidėtos mokymosi ir kvalifikacijos tobulinimo veiklos.

Nuotolinio mokymo metu mokiniams stipendijos mokamos vadovaujantis įprasta tvarka.

 

Jeigu socialiai pažeidžiamos grupės mokinys namuose neturi kompiuterio ir interneto ryšio, profesinio mokymo įstaigų prašoma surasti būdų šioms problemoms spręsti. Mokiniams, gaunantiems nemokamą maitinimą, tarp jų ir neįgaliesiems, organizuojamas bekontaktis maisto pristatymas.

 

Turinčios neapgyvendintų bendrabučių profesinės mokyklos raginamos prisidėti prie bendrų šiuo metu visuomenei aktualių problemų sprendimo, suteikdamos savivaldybėms galimybę juos panaudoti karantino reikmėms. Savivaldybėms tokiu atveju reikėtų perduoti visą pastatą, ne atskiras patalpas.

 

Karantino metu profesinio mokymo įstaigos ne tik vykdys nuotolinį mokymą, joms pasiūlyta taip pat vykdyti neformalaus švietimo ir suaugusiųjų mokymo priemones.

 

Kovo 27 d. 10 val. į vaizdo konferenciją aptarti karantino metu iškylančių profesinio mokymo aktualijų bus pakviesti visų profesinio mokymo įstaigų vadovai.

 

ŠMSM inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.