Apsilankymas Slovakijoje

J. Puidokienė, K. Andriukevičienė

VDU Ugnės Karvelis gimnazijos mokiniai dalyvaudami „Erasmus+“ KA2 projekte „Verschiedene Kulturen – Gemeinsame Identität” gilina skaitmenininę, pažinimo bei komunikavimo kompetencijas. Gegužės pabaigoje Slovakijos Zlate Moravce technikos mokykloje gimnazijos komanda mobilumo veiklas vykdė kartu su mokiniais iš Turkijos, Vengrijos, Slovakijos bei Rumunijos. Daugiausia patirčių mokiniams suteikė trys projekto veiklos: teorinė ir praktinė pažintis su UNESCO paveldu, skirtingų šalių etnokultūrinis vakaras bei skirtingų šalių švietimo sistemų analizavimas. Mobilumo veiklų metu lankėmės trijose skirtingose mokyklose Slovakijoje. Viena iš jų Zlate Moravce technikos mokykla, skirianti ypatingą dėmesį inžineriniam ugdymui. Banska Štiavnica apylinkėse susipažinome su privačios mokyklos „Guliver” ugdymo aplinkomis. Ypatingų patirčių įgijome specialioje Zlate Moravce mokykloje dalyvaudami ugdymo veiklose su specialiųjų poreikių vaikais. Gimnazistams Adomui, Adrijanai, Luknei, Miglei, Tomui, ir Rugilei įsiminė praktiniai užsiėmimai drauge su ypatingų poreikių mokiniais: užduotys valdant išmanią bitutę bei sportiniai žaidimai. Įtraukiojo ugdymo veiklos padėjo kiekvienam pamatyti, kaip mokosi specialiųjų poreikių mokiniai. Praktinės pažintys su UNESCO paveldu atskleidė Banska Štiavnica bei Vilkolinece miestelių unikalumą, Laisvės urvo didybę.

 

 

Kiekviena veikla „Erasmus+“ projekte drauge su bendraamžiais mokiniams suteikė įspūdžių bei gerų emocijų, o labiausiai nustebino nepaprasto grožio Slovakijos kalnai.

 

 

Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai. Šis pranešimas atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Europos Komisija, jos institucijos ir Švietimo mainų paramos fondas negali būti laikomi atsakingi už šios medžiagos turinį ir bet kokį pateikiamos informacijos naudojimą.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.