Aplinkosaugos žurnalistikos mokymai

Gerda Pakrosnytė
,
Putinų g-jos jaunoji korespondentė, IIId kl. mokinė

Kovo 29 d. Alytaus Putinų gimnazijoje dešimčiai motyvuotų mokinių vyko aplinkosaugos žurnalistikos mokymai – tai II projekto „Kritinio mąstymo ugdymas per klimato kaitos (ne)teisingumo procesų analizę“ dalis, kur gimnazijos mokiniai įgijo teorinių ir praktinių žinių apie aplinkosaugą ir žurnalistiką. Pamatė, kokie globalūs su aplinkosauga susiję procesai yra atpažįstami mokinių aplinkoje.

 

Per nevyriausybinės organizacijos „Diversity Development Group“ aplinkosaugos žurnalistikos mokymus mokiniai su daugiausiai susidomėjimo sulaukusiomis nagrinėtomis temomis apie klimato kaitos įtaką socialiniams procesams galėjo susipažinti dar iš arčiau. Juos rengė žurnalistikos kolektyvo NARA redaktorė ir žurnalistė Indrė Kiršaitė ir LRT radijo žurnalistė Vaida Pilibaitytė.

 

Eglės Juodžiukynienės nuotr.

 

Per interviu su Alytaus savivaldybės aplinkosaugos specialistėmis Vida Mačerniene ir Ramune Zubre kalbėta apie aplinkosaugos darbą, miškų kirtimą, išsaugojimą, atsodinimą, želdynus, atliekų tvarkymą, iškilusias problemas ir apsaugą. Mokiniai iš savivaldybės darbuotojų galėjo daugiau sužinoti apie aplinkosaugą ir žurnalistiką, kaip vyksta tokie darbai ir pasiruošimas abiejose srityse.

 

Balandžio 5 d. liko dar vienas užsiėmimas – praktinė dalis miesto parke, prie Laisvės angelo.

 

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.