Apie ropę kitaip

Jolanta Vaitkevičienė
,
Kauno r. Akademijos mokyklos-darželio „Gilė“ pradinių klasių mokytoja ekspertė

Lietuviškas šio augalo vardas yra kalnaropė arba kitaip „kalnų ropė“. Ir apie šį nereiklų augalą Kauno r. Akademijos mokyklos-darželio „Gilė“ 3c klasės mokiniai sužinojo per šiais mokslo metais prasidėjusį trumpalaikį projektą „Augalų istorijos“ su keramike Jurgita Čiplyte.

 

Per pirmą užsiėmimą mokiniai peržiūrėjo linksmą vaikišką lietuvių liaudies pasaką „Ropė“ ir diskutavo apie tai, ką pasikviestų į pagalbą rauti ropės ir kodėl, jeigu ropė užaugtų virtualioje erdvėje, ką jie pasikviestų į pagalbą tada, o jeigu tokia ropė užaugtų jų darže, kaip dar būtų galima veikti, jeigu jos nerautume? Iš keramikės Jurgitos Čiplytės sužinojo, kaip galima nulipdyti tuščiavidurę daržovę. Vaikai spalvingas įvairias, apvalias ir tuščiavidures daržoves lipdė kurdami skirtingas aplinkas ir jų nuotaikas.

 

 

Užsiėmimo metu mokiniai patyrė ne tik puikias emocijas, bet ir susikooperavę į grupeles dirbo pasitelkdami kūrybiškumą, išradingumą, išmonę ir originalumą.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.