Apdovanoti daugiausia šimtukų surinkę abiturientai

Šiandien Vilniuje, Valdovų rūmuose, Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis ir švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius apdovanojo sėkmingiausiai brandos egzaminus išlaikiusius abiturientus.

LRV nuotr.

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis pasidžiaugė galėdamas abiturientus  pasveikinti tokia ypatinga proga.  „Esate išskirtinė abiturientų karta, kurią sveikiname išskirtinėmis sąlygomis, pandemijos akivaizdoje. Nepaisydami šių iššūkių jūs pademonstravote savo išskirtinius gabumus. Buvo sakančių, kad egzaminų nereikia, bet aš džiaugiuosi, kad jie įvyko, nes jų atsisakymas nebūtų sąžiningas jūsų atžvilgiu – visų tų, kurie rinkosi sunkiai dirbti ir siekti savo tikslų. Kad ir ką pasirinksite veikti ateityje, tikiuosi, kad savo darbais prisidėsite prie pozityvių pokyčių mūsų šalyje“, – sakė premjeras.

 

Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius pažymi, kad šių metų brandos egzaminų sesijos iššūkį turėjo įveikti visi – tiek mokiniai, jų tėvai, tiek mokytojai, mokyklų vadovai.

Šiemet apdovanoti 82 abiturientai, gavę po tris ir daugiau šimto balų įvertinimus. Sėkmingiausia abitūros egzaminų sesija šiemet buvo septyniems abiturientams, kurie gavo 5 „šimtukus“. Po keturis „šimtukus“ surinko devyni abiturientai. Po tris „šimtukus“ – 66 mokiniai. Dar 260 abiturientų gavo po du „šimtukus“. 1791 abiturientas – po vieną šimtuką. Valstybinių brandos egzaminų šimto balų įvertinimus iš viso šiemet gavo 2 132 abiturientai. Daugiausia „šimtukų“ mokiniai surinko už užsienio kalbų (vokiečių, rusų, prancūzų ir anglų) valstybinius brandos egzaminus. Daug šimto balų įvertinimų, kaip ir pernai, yra Vilniaus licėjuje – iš viso 130 „šimtukų“ ir 78 abiturientai, gavusieji tokius aukštus įvertinimus. Kauno technologijos universiteto gimnazijoje – iš viso 116 „šimtukai“ ir 67 abiturientai, juos gavusieji. Vilniaus Mykolo Biržiškos gimnazijoje – 98 „šimtukai“ ir 82 „šimtukininkai“. Vilniaus Žirmūnų gimnazijoje šiemet džiaugtasi 97 „šimtukais“, kuriuos gavo 75 šios gimnazijos abiturientai. Vilniaus licėjuje, Kauno technologijos universiteto gimnazijoje 13 abiturientų gavo po 3–5 „šimtukus“.

 

„Noriu padėkoti tėvams – be šeimos indėlio į vaikų mokymąsi mes neturėtume tokių rezultatų, ir ypač tokiais sudėtingais metais kaip šiemet. Noriu padėkoti mokiniams. Mes, mokytojai, per dvylika jų gyvenimo metų mokykloje esame tiktai palydovai, viską padaro jie. Tokie mokiniai, kurie šiandien čia susirinko, nepaprastai papildo mano gyvenimą, yra didžiausias turtas. Linkiu visiems sėkmės ateityje, jaučiuosi labai laiminga“, – sako Klaipėdos „Ąžuolyno“ gimnazijos informacinių technologijų mokytoja Vaidilutė Žukauskienė.

 

Šiais metais brandos egzaminus laikė 28 183 kandidatai. Vidutiniškai jie pasirinko laikyti 3–4 egzaminus.

 

ŠMSM inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.