Antrokai formuoja tradicijas

Aurelija Dirginčienė
,
Šiaulių „Juventos“ progimnazija

Nors mokinukai dar tik antrokai, tačiau jau puoselėja ne vieną klasės tradiciją: rinkti perskaitytų knygų karalių ir jo svitą, prieš pirmą pamoką mankštintis, švęsti obuoliadienius ir morkadienius, o taip pat ruoštis ir dalyvauti nuotaikinguose „Pomėgių“ rytmečiuose. Šiemet toks rytmetis sulaukė didžiulio pasisekimo. Kaip gali nepavykti, kai pasitiki draugais, juos gerbi, tai ir ruošimosi darbai vyksta sklandžiai – nuoširdžiai tariantis ir kruopščiai atliekant užduotis.

 

Adelės silpnybė – drugeliai. Mergaitė daug apie juos žino ir noriai tomis žiniomis dalijasi su draugais. Kad būtų drąsiau – pasikvietė geriausią draugę Dominyką. Mergaitės pasakojo apie Lietuvoje gyvenančius drugelius, parodė Adelės ir jos mamytės sukurtą drugelių knygą. Na, o Dominyka padeklamavo eilėraštį apie spalvotą knygelę. Kodėl? Antrokai pabandė atsakyti ir jiems pavyko – spalvota knygelė ir jos veikėjai asocijuojasi su margaspalviais drugeliais. Jokūbas ir Justinas neabejingi laivams. Berniukai daug apie juos žino. Pasirinko šiuos: „Britaniką“, „Titaniką“, „Olimpiką“ ir papasakojo nelinksmas jų istorijas. Ne tik pasakojo – Justinas paruošė nuotaikingą fotosesiją vonioje, įsijausdamas į Džeko iš „Titaniko“ vaidmenį. Elzė Č., Melisa, Ugnė – klasės šokėjos, neabejingos baleto menui ir jo grožiui. Klasės draugai gėrėjosi mergaičių atliekamu šokiu pagal nuostabią Piotro Čaikovskio muziką. Elzė D. – klasės smuikininkė. Jos rankose jautriai vinguriavo Liudvigo van Bethoveno vokalinės pjesės „Šunelis“ melodija. Gabija savo laisvalaikį skiria plastilinui. Mergaitę sužavėjo Vilniaus įkūrimo legenda, kurią skaitėme klasėje, todėl ji sukūrė puikią plastilininę Gedimino pilį. Kamilė draugauja su Amelija. Mergaitės sukūrė gražų duetą ir atliko šokį su lanku. Na, o Vytukui be galo patinka groti ukulėle. Jis klasės draugams skyrė savo gitaros mokytojo Gedimino Forsalovo sukurtą dainelę. Agota – klasės rašytoja. Ji jau tris knygeles parašė ir pristatė draugams bei perskaitė vieno pasakojimo ištrauką. Paulius – „lego“ fanas. Jis iš „lego“ kaladėlių sukūrė nuostabų laivą. Klasės draugai jame atpažino „Titaniką“. Aistė galėtų pasakoti ir pasakoti ne tik apie savo augintinę katytę, bet ir apie visus katinėlius ir katytes. Mergaitė iš plastilino nulipdė žavingas katytes – juodą ir baltą, net sukūrė jų istoriją. Austėjai labai patinka lėlių namai. Tačiau ne tie, kurie spindi parduotuvių lentynose, o tie, kuriuos pati kuria, modeliuoja, iškerpa, suklijuoja ir apgyvendina juose pačios kurtas lėlytes… Gabrielę vaikai pripratę matyti dainuojančią. Pasirodo, Gabrielė turi ir kitą didžiulį pomėgį – baletą. Klasės draugams ji padovanojo improvizaciją pagal Volfgango Amadėjaus Mocarto muziką. Na, o Arnas dievina futbolą, jam patinka mušinėti kamuolį, stengiantis, kad jis kuo ilgiau išsilaikytų nenukritęs. Danielius, dar būdamas pirmoku, dalyvavo Lietuvos moksleivių talentų konkurse, kuris vyko virtualioje erdvėje. Berniuko pomėgis – netradiciniai šokiai, tad vieną iš jų – padovanojo klasės draugams.

 

Dar pirmoje klasėje kalbėjomės ir aiškinomės apie pomėgių bei gebėjimų vaidmenį vaikų gyvenime. Prieš metus taip pat surengėme tokią šventę. Skirtumas tas, kad šiais metais, tarp vaikų pomėgių neliko žodžio „šou“, kuris pernai daugelį žavėjo, neliko bandymo juokinti klasės draugus. Vaikai paaugo, gal ir suprato, kas yra pomėgis, o kas tik šou

Smagu, kad vaikai žavisi įvairiomis veiklomis, stengiasi jas tobulinti, domisi, sužino vis daugiau naudingų dalykų. Gal šitaip, pristatydami pomėgius, ateityje atras tai, kas labiausiai jiems patinka ir tinka, suteikia džiaugsmo ir prasmės. Kas žino… gal auga būsimi konstruktoriai, inžinieriai, mokslininkai, šokėjai…

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.