Antrasis „Erasmus+” projekto partnerių susitikimas Bulgarijoje

Adrija Dargužaitė
,
IG klasės mokinė

Kovo 21–25 dienomis Šiaulių r. Meškuičių gimnazijos IG klasės mokinės Adrija Dargužaitė, Emilija Dovidaitytė bei 7 klasės mokinė Aistė Pelakauskaitė kartu su rusų kalbos mokytoja Vilija Tenienė ir dailės mokytoja Ieva Galkauskaite-Tenienė lankėsi Bulgarijoje, Sofijos mieste veikiančioje nacionalinėje gamtos mokslų ir matematikos gimnazijoje, kurioje susitiko su projekto „Promoting STEAM career“ partneriais iš Bulgarijos, Vengrijos, Šiaurės Makedonijos ir Turkijos.

 

Pirmąją dieną visus projekto dalyvius prie gimnazijos durų pasitiko tradiciniais kostiumais apsirengę gimnazistai. Svečius sveikino mokyklos direktorius, administracija, projekto koordinatorius ir Bulgarijos koordinatorė Elitsa. Po sveikinimų moksleiviai buvo kviečiami pristatyti savo mokyklas ir save. Išklausius prezentacijas visi mokiniai buvo suskirstyti į grupes ir gavo ypatingas užduotis: pavyzdžiui, turėjo gatvėje surasti žmones, dėvinčius šalmą, važiuojančius dviračiu, vilkinčius kostiumus ir pasirišusius kaklaraiščius, nešiojančius akinius, reikėjo ir pasirinkti pastatą, kuris labiausiai patiko vienai ar kitai grupei. Kai komandos susipažino, mokiniai buvo palydėti į matematikos kabinetą, kur dalyvavo kiek kitokioje matematikos pamokoje: panaudojant matematinius skaičiavimus, faktus mokiniai buvo supažindinti su Bulgarija ir jos gamta. Po prezentacijos mokiniai aktyviai dalyvavo matematikos viktorinoje. Po pamokos visų laukė kelionė į Sofijos universiteto fizikos fakultetą. Čia vyko paskaita apie lazerius, fotoniką, kvantinę fiziką, fizikos reikšmę ir jos pritaikymo galimybes gyvenime. Po šios paskaitos mokiniai aplankė žymius Sofijos objektus, šį turą vedė istorijos mokytojas bei jo mokinai, kurie pasakojo istorijas apie pastatus.

 

Antroji vizito diena prasidėjo nuo mokinių pristatymų apie STEAM. Moksleiviai kalbėjo apie įžymius savo šalies žmones, kurie prisidėjo prie šiuolaikinės visuomenės vystymosi. Ypač buvo akcentuojamos moterų galimybės STEAM ir visose sferose. Po pristaymų projekto dalyviai keliavo į Sofijos Technologijų Parką, kur vyko paskaita apie super kompiuterius. Po jos visi buvo kviečiami aplankyti patalpas, kuriose yra super kompiuteris „Discoverer“. Įdomu tai, kad į šias patalpas gali patekti toli gražu ne kiekvienas. Po šios ekskursijos ir paskaitos dalyviai vyko į „Walltopia“ centrą, kur profesionalūs laipiojimo uolomis meistrai pasakojo apie laipiojimą uolomis ir fizinį pasiruošimą, kurio reikia šiai sporto šakai. Visi džiaugėsi galimybe išbandyti savo jėgas ant žemesnių sienelių. Beje, didžiajai daliai išbandžiusiųjų vis tik pavyko pasiekti sienelės viršų.

 

Šiaulių r. Meškuičių gimnazijos dailės mokytojos Ievos Galkauskaitės-Tenienės nuotr.

Trečiosios dienos rytas prasidėjo nuo paskaitos apie išmaniuosius namus ir įvairias programas bei funkcijas, kurias galima įrengti namuose ir viešbučiuose. Lektorius pasakojo apie viešbučių modernizavimą šiomis programomis, jų kainą, pagaminimo laiką, specifiką. Po paskaitos komandos paruošė savo kampelius, kuriuose pristatė įvairiausių dalykų – nuo meno darbų iki robotų. Šią šalių „mugę“ aplankė Sofijos meras, direktorius ir administracija, kurie labai įdėmiai stebėjo ir klausinėjo jaunųjų kūrėjų apie jų darbus. Po mugės visi dalyvavo šios gimnazijos mokinių surengtame koncerte, kuriame skambėjo dainos bulgarų ir anglų kalbomis. Koncertui pasibaigus dalis mokinių, lydimi bulgarų, išvyko pamatyti botanikos sodo ir valstybinio Ivano Vazovo teatro.

 

Ketvirtoji ir priešpaskutinė diena Bulgarijoje prasidėjo gan anksti ryte, kai visi dalyviai autobusu išvyko į antrąjį pagal dydį Bulgarijos miestą – Plovdivą. Visų pirma aplankytas Plovdivo regiono etnografinis muziejus, Plovdivo gatvė, Miljo statula.

 

Penktoji ir paskutinioji diena Sofijoje prasidėjo nuo biologijos paskaitos gimnazijoje. Mokiniai pristatė savo tyrimą apie vieną populiariausių Bulgarijos augalų, skirtingas jo rūšis, paplitimą ir naudojimą. Po jos visi vėl turėjo prisiminti grupes, į kurias buvo pasiskirstę pirmadienį ir sukurti bendrą padarytų nuotraukų pristatymą. Grupės dirbo labai sklandžiai, niekas nebuvo paliktas nuošalyje. Pasibaigus pristaymo ruošimo laikui visos komandos pristatė savo paruoštus darbus, o mokytojai išrinko, jų nuomone, pačius geriausius. Po šių draugiškų varžybų visiems dalyviams buvo įteikti sertifikatai ir dovanos. Įvyko šio vizito uždarymas.

 

Šioje kelionėje kiekvienas išbandė save, įveikė viešnagėje sutiktus iššūkius, įgijo neįkainojamos patirties, užmezgė naujų pažinčių ir, tikėkimės, ilgai besitęsiančio draugiško bendravimo. Ši patirtis yra neįkainojama.

 

Nekantriai laukiame kito susitikimo Vengrijoje! Finansinę paramą projekto įgyvendinimui suteikė Europos Sąjunga, projekto Nr. 2020-1-HUO1-KA229-078634_2.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.