Aktyvi ir linksma diena su kamuoliais Panevėžio lopšelyje-darželyje „Žibutė“

Rasa Stulpinienė, Inga Zelionkienė

Apvalus, spalvotas, šokinėjantis – tai visų mylimas KAMUOLYS!

 

Kamuolys – žaislas patinkantis daugeliui. Gegužės 10 dieną lopšelyje-darželyje „Žibutė“ įvyko sporto šventė „Kamuolio diena 2022“, kuri minima jau penktus metus. Ją organizavo ikimokyklinio ugdymo mokytojos Rasa Stulpinienė ir Inga Zelionkienė.

 

Renginio tikslas – netradiciškai paminėti pasaulinę judėjimo sveikatos labui dieną ir skatinti ikimokyklinio bei priešmokyklinio amžiaus vaikų fizinį aktyvumą. Į šventę įtraukėme ne tik vaikus, bet ir jų tėvus, darželio darbuotojus. Renginio metu kamuolys tapo pagrindiniu šventės atributu ir kiekvieno dalyvio draugu. Tai paprasta, visiems prieinama priemonė, kuri išjudino, sudomino bei paskatino judėti, net ir patį tingiausią. Keturioms ikimokyklinio amžiaus grupėms buvo parinktos, bei ir atsižvelgus į kiekvienos amžiaus grupės galimybes organizuotos įvairios judrios veiklos su kamuoliais: mankšta, sportiniai žaidimai, estafetės. Tai suteikė galimybę visiems kartu aktyviai pajudėti, prisiminti jau pamirštus ir išmokti naujus žaidimus, pasivaržyti. Varžybų metu vaikai ir suaugusieji rungėsi, kuris greitesnis, vikresnis, sumanesnis. Džiugu, kad vaikai, ir jų tėveliai, aktyviai dalyvavo renginyje, o tai jiems suteikė dar vieną galimybę patirti nepakartojamų pojūčių ir emocijų sportuojant drauge su šeima.

 

 

Šie fizinio aktyvumo renginiai tai nauda vaikui, nes fizinio aktyvumo veiklos didina vaikų supratimą, kad sportavimas yra darnios asmenybės prielaida ir visuotinė vertybė. Aktyviai dalyvaudami sportinėse veiklose vaikai mokosi patirti ir pačius įvairiausius emocinius išgyvenimus: džiaugsmą, laimę, drąsą, pasitikėjimą, taip pat baimę, nusivylimą, liūdesį, pyktį, kas, tikėtina, padės ateityje geriau suprasti save ir kitus.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.