Akinukai man, tau ir visiems!

Sonata Kruminienė
,
Klaipėdos l.-d. „Traukinukas“ mokytoja metodininkė

Nemaža dalis vaikų turi nešioti akinukus, tačiau daugelis jų susiduria su psichologiniu nerimu, kai reikia pirmą kartą su jais nueiti į darželį. „Man nedrąsu eiti su akinukais…“, – sako ir paslepia juos kuprinės apačioje. Padėkime savo draugams įveikti šį nerimą ir sukurkime akinukus visiems.

 

Šiais žodžiais Lietuvos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų bendruomenių nariai pakviesti dalyvauti virtualioje akinukų parodoje „Akinukai man, tau ir visiems“. Parodą inicijavo Klaipėdos lopšelis-darželis „Traukinukas“. Gražią iniciatyvą koordinavo šios ugdymo įstaigos direktorė Jolanta Kanišauskienė, ikimokyklinio ugdymo mokytoja Sonata Kruminienė ir raštinės administratorė Zoja Sidorina.

 

Virtualios parodos tikslas buvo skatinti meninę raišką, kūrybiškumą, estetinį skonį, originalumą ir empatiją, gebant įsijausti į kito padėtį, emocinę būseną, suprantant kito jausmus. Šiai iniciatyvai pateikti kūrybiniai darbai – akinukų, kuriuos parodos dalyviai kūrė iš visos širdies – lipdė, konstravo, piešė, rišo, dekoravo, štampavo, aplikavo, nuotraukos.

 

Visi parodos dalyviai apdovanoti Klaipėdos lopšelio-darželio „Traukinukas“ direktorės padėkos raštais. Originaliausios, kūrybiškiausios akinukų nuotraukos papuošė VŠĮ Klaipėdos vaikų ligoninės konsultacinės poliklinikos oftalmologų kabinetų laukiamuosius.

 

Šios iniciatyvos metu ugdytas emocinis vaikų intelektas, lavėjo vizualinė raiška, kūrybiškumas, išradingumas, įgyvendinat kūrybines idėjas, plėtotas bendravimas ir bendradarbiavimas tarp ugdymo įstaigų ir socialinių partnerių.

 

Parodos dalyvių darbus galima pamatyti Klaipėdos lopšelio-darželio „Traukinukas“ interneto puslapyje, „Facebook“ paskyroje, Klaipėdos pedagogų švietimo ir kultūros centro „Facebook“ paskyroje ir VŠĮ Klaipėdos vaikų ligoninės konsultacinėje poliklinikoje.

Norime padėkoti visiems, kurie dalyvavo mūsų virtualioje parodoje „Akinukai man, tau ir visiems“. Norime tikėti, kad mūsų mažieji „prisijaukino“ akinukus ir didžiuosis juos nešiodami.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.