Akcija „Kalba tyla“ Vilniaus lopšelyje-darželyje „Gluosnis“

Rasa Andrejeva
,
Vilniaus l.-d. „Gluosnis“ direktorės pavaduotoja ugdymui

Kiekvienais metais paskutinį balandžio trečiadienį minima Tarptautinė triukšmo suvokimo diena. Taip norima atkreipti visuomenės dėmesį į šią problemą. Triukšmo dieną neįprastai paminėjome savo ugdymo įstaigoje. Vieną saulėtą pavasario rytmetį ugdymo veiklas organizavome gamtoje: stengėmės pasisemti gamtos ramybės, atkreipti dėmesį į jos didybę ir nepakartojamą garsų pasaulį.

 

Darželio logopedė skaitė „Tyliąją knygelę“, meninio ugdymo pedagogė žaidė su vaikais muzikinį žaidimą „Tylu – garsu“, panaudodama P. Čaikovskio „Gėlių valsą“ ir L. van Bethoveno „Penktąją simfoniją“. Mažieji buvo supažindinti ne tik su trankios ir ramios muzikos skirtumu, bet ir su klasikinės muzikos žanru.

„Spalviukų“ kūrybinėje erdvėje vaikai piešė įsivaizduojamą Tyliuką ir Triukšmiuką. Piešdami vaikai kalbėjo, kad galbūt Triukšmiukas panašus į susivėlusį žmogiuką, kurio akys ir galva labai didelės, plaukai juodi, o Tyliukas – geltonais, ilgais plaukais, mėlynomis akimis ir turi penkis pirštus. Vaikų darbelių parodėlę eksponavome ant darželio tvoros, todėl jais galėjo pasigrožėti ir šalia darželio esančių namų gyventojai.

 

Darželio pedagogai džiaugėsi, kad galėjo prisidėti prie atsakingo požiūrio į triukšmo problemą propagavimo. Buvo prieita prie išvados, kad ugdymo procese triukšmo tema šiuolaikinio gyvenimo kontekste itin svarbi.

Nors visiškai triukšmo neišvengsime, bet galime save ir vaikus apsaugoti nuo jo daromos žalos. Pamėginkime kartais išgirsti tą tylą, atrasti tylią minutę sau ir vaikams.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.