Akcija „100 rankų didelę naštą pakelia“

Mokyklose ir darželiuose vis dažniau skamba žodis „ekologija“. Galima rasti daug informacijos šiukšlių rūšiavimo, atliekų perdirbimo tema, sparčiai judame į priekį švaros link, bet dar nesame šios srities lyderiai. Todėl mūsų ugdymo įstaigoje, Raudondvario Anelės ir Augustino Kriauzų mokykloje-darželyje, organizuojama respublikinė švaros akcija atskleidžia, kad mes – neabejingi švarai. Tačiau tam turime ugdytis sąmoningai. Galime atlikti patrauklias kūrybines veiklas ir švarinti gamtą, fiksuoti patirtus įspūdžius ir nuotaikas, dalytis gerąja patirtimi ir bendradarbiauti su kitomis ugdymo įstaigomis.

Stengiamės neteršti aplinkos, rūšiuoti šiukšles, nekaupti atliekų, nes norime turėti švarių maisto produktų, prieigą prie švaraus vandens, sveikai maitintis, žaisti, sportuoti, tyrinėti, domėtis ir gėrėtis nuostabia mūsų šalies gamta. Būtų gerai, kad mintis apie švarą egzistuotų kiekvieno mūsų galvoje. Manome, kad tam pritaria ir švaros akcijos dalyviai, kurie savo ugdymo įstaigose susivienijo dėl aktualios problemos. Dėkojame visiems ir tikimės, kad gamtos teršėjai vieną dieną irgi nuspręs gyventi taip, kad būtų išreikšta pagarba gamtai ir jos gyventojams.

 

Akcijoje dalyvavo 16 įstaigų: Kauno rajono – 5, Kauno miesto – 3, Vilniaus miesto – 2, po vieną iš Kretingos, Panevėžio, Vilniaus, Ukmergės rajonų, Kupiškio ir Klaipėdos miestų. Akciją organizavo A. ir A. Kriauzų mokyklos-darželio direktorė Žydrūnė Jankūnienė ir pedagogų darbo grupė: Daiva Zaksaitė, Ligita Kasiukevičienė, Ąžuolas Jašinskas.

 

Anelės ir Augustino Kriauzų mokyklos-darželio inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.