Aitvarų šventė „Sveikiname Klaipėdą“

Lina Eivienė

Dvi kaimynės – Klaipėdos Martyno Mažvydo progimnazija ir Baltijos gimnazija – birželio 6 dieną pirmą kartą organizavo Aitvarų šventę, skirtą paminėti Klaipėdos 770-ąjį gimtadienį. Pasiruošimas šiai spalvingai dienai prasidėjo beveik prieš mėnesį, nes mokiniai klasės valandėlių metu gaminosi aitvarus, juos dekoravo Klaipėdos simboliais ir spalvomis.

 

Pagaliau nušvitus į Klaipėdą atkeliavusiai vasariškai saulei, pučiant smagiam vėjeliui, vidurdienį į progimnazijos stadioną sugužėjo miesto spalvomis pasidabinę mokiniai ir mokytojai. Abiejų mokyklų direktorėms iškilmingai paskelbus šventės pradžią, klausantis gimnazistų atliekamų dainų, mokiniai rikiavosi į aitvarų paradą. Susirinkusieji grožėjosi ne tik padangių skrajūnų spalvingumu, bet ir mokinių kruopštumu (ne veltui abiejose mokyklose vyksta ugdymas kartu su inžinerinio ugdymo programa), dešimtys aitvarų kilo į dangų ir džiugino susirinkusiųjų akis.

 

Aitvarų šventė kvietė įsitraukti ir į kitokias veiklas. Progimnazijos pirmokėliai norinčius pajudėti kvietė bendram šokiui, o linkėjimus ir sveikinimus Klaipėdai buvo galima nupiešti ar užrašyti ant tam skirtos sienelės. Savo jėgas ir miklumą mokiniai išbandė vinies kalimo varžybose ir robotų kovose. Nusipirkę gardumynų tradiciniame mokyklos saldaturgyje, stadiono viduryje sugulę ar susėdę ant jau sušilusios žemės ir sužaliavusios žolės mokiniai ir mokytojai iškylavo.

 

Tikimės, kad Aitvarų šventė taps tradicine vasaros šaukle ir bendroms veikloms kaskart suburs dviejų mokyklų bendruomenes.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.