Advento takučiu link Kalėdų

Nijolė Maciūnienė
,
Pakruojo vaikų l.-d. „Vyturėlis“ direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Adventas – tai laikotarpis iki Kalėdų, kai reikėtų sulėtinti tempą, susikaupti, pabūti ramesniems, atidesniems vienas kitam, prisiminti tradicijas ir papročius. O kas gi geriau nei Pakruojo kultūros centro etnografė Ramunė galėtų žinoti apie adventą ir jo tradicijas. Pasikvietėme Ramunę ir jos vadovaujamo ansamblio „Verdenė“ dainininkes Rūtą, Pranutę ir Irutę į svečius – jos vaikučiams ir mokytojoms dovanojo nuostabų rytmetį „Advento takučiu link Kalėdų“.

 

Per advento rytmetį ne tik klausėmės nuostabiai atliekamų dainų, bandėme joms pritarti, bet ir prisiminėme, kas yra adventas, Kūčių vakarienės tradicijos ir valgiai. Ar žinojote, kad advento vainike dedamos keturios žvakės: trys violetinės ir viena rožinė? Violetinės reiškia maldą, atgailą ir pasninką, o rožinė – džiaugsmą. Viena žvakė skirta vienai advento savaitei. Taip pamažu uždegame visas keturias žvakes, kol sulaukiame Kūčių. Vaikučiai dabar galės būti profesionaliais Kūčių vakarienės ruošimo patarėjais, nes sužinojo, kokie 12 valgių yra dedami ant Kūčių stalo. Primename ir Jums: kviečiai, žirniai, pupos, medus, kūčiukai, žuvis, spanguolės, duona, riešutai, linų sėmenys, obuoliai, kūčia (grūdų mišinys su medumi). Improvizuojant ir savaip interpretuojant su šiais tradiciniais produktais, tikrai galima sukurti 12 skanių valgių, kartu ir išlaikyti tradicijas.

 

 

Taigi, daug sužinojome, pasikartojome, padainavome, pažaidėme ir ne tik… Dar ir pasmaližiavome, o kaip susilaikyti, kai Ramunė atsinešė paragauti išvirtų kviečių, o mūsų meninio ugdymo mokytoja Skaidrė iškepė naminių kūčiukų? Niekaip neatsilaikėme, dar ir silkės ragavome. Aišku, tik tie, kas norėjo… Buvo taip gera, jauku, nuoširdu ir džiugu, kad turėjome progą prisiliesti prie puoselėjamų tradicijų, jas prisiminti, pasikartoti ar naujai išgirsti. Vaikučiai nuoširdžiai atsidėkojo, viešnioms padovanodami nuostabius savo kūrybos atvirukus su linkėjimais. O Ramunės padovanoti gerumo riešutėliai bus išlukštenti, kai bėgančių ir kažkur skubančių dienelių maratone pritrūksime gerumo ar netyčia jį kažkur pamesime. O dabar, peržvelgę advento laikotarpio simboliką, džiaugsmingai laukime šv. Kalėdų ir būkime vis geresni… O jeigu kam labai nesiseks, tik nenusiminkite, gerumo riešutėliai išgelbės visada…

 

Ačiū sakome visiems, kas buvote, silkę ragavote, kūčiukus skanavote, daineles dainavote, kiškelį gaudėte, klausėtės ir išdykavote, klausinėjote ir atsakinėjote, viskuo tikėjote ir patikėjote… Širdelėje taip gera ir ramu, o sniego baltu takučiu jau atkeliauja stebuklingos Kalėdos…

 

Nuoširdžiai dėkojame Ramunei ir „Verdenės“ dainorėlėms už stebuklingą advento rytmetį, kurio metu pasidalijome gerumu ir meile.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.