Advento laikotarpis paskatino prasmingai paminėti vaikų emocinės gerovės metus

Jurgita Juknaitė-Kozlova
,
VšĮ „Laimi visi“ vadovė, socialinio emocinio ugdymo pedagogė, edukatorė

Šie metai paskelbti vaikų emocinės gerovės metais. Tačiau, kaip tyčia, dėl pandemijos jie įnešė daug sumaišties į mūsų ir vaikų gyvenimus: iššūkiai ir rūpesčiai dėl nuotolinio mokymosi, socialinių ryšių apribojimas, slogi nuotaika, neigiamos emocijos ir t. t. Todėl kilo idėja advento laikotarpiui sukurti kalendorių, kurio užduotys padėtų stiprinti vaikų emocinę gerovę, ir paskelbti socialinę akciją „Mano laimingesnės Kalėdos“.

 

Idėja, pasirodo, itin sėkminga. Socialiniuose tinkluose paskelbus registraciją į VšĮ „Laimi visi“ organizuojamą socialinę akciją užsiregistravo beveik 600 tėvelių ir pedagogų, besirūpinančių savo vaikų ir ugdytinių emocine gerove. Jų elektroninio pašto adresais, kasdienės advento kalendoriaus užduotys, stiprinančios vaikų laimės ir emocinio stabilumo jausmą, nemokamai pasiekia daugiau nei 8 tūkstančius vaikų. Be to, kelios dešimtys suaugusiųjų, palaikydami šią iniciatyvą, įsigijo visą advento kalendorių viename faile, tokiu būdu finansiškai prisidėdami prie jo kūrimo.

Socialinėje akcijoje dalyvauja ne tik Lietuvoje gyvenantys vaikai

 

Norinčių dalyvauti akcijoje tėvelių ir pedagogų buvo prašoma užpildyti anketą, kad galėtume geriau pažinti tuos, kuriuos pasiekia mūsų sukurtos užduotys. Taip sužinojome, kiek maždaug šioje akcijoje dalyvauja vaikų ir kur jie gyvena. Yra dalyvių ne tik iš Lietuvos, bet ir iš Lenkijos (Seinų), bei Estijos (Talino). Advento kalendoriaus užduotys pasiekia net mažiausių mūsų krašto miestelių vaikus: nuo pajūrio iki Šalčininkų ir Zarasų, nuo Mažeikių iki Druskininkų ir t. t.

 

Užduotys įtraukė ir vaikus, ir suaugusiuosius

 

Tėvai ir pedagogai praneša, jog užduočių nekantraudami laukia ir mielai jas atlieka ikimokyklinukai, pradinių klasių mokiniai, paaugliai, jaunimas ir net suaugusieji. Rūpestingi tėveliai, pedagogai ir socialiniai darbuotojai atlieka užduotis kartu su specialiųjų poreikių turinčiais vaikais, vaikais ir jaunimu, gyvenančiu globos namuose ir šeimynose, ir net su negalę turinčiais suaugusiais globotiniais.

Svarbiausia – laikas, praleistas kartu su vaikais

 

Parengtos užduotys padeda stiprinti vaikų ir paauglių laimės jausmą, pasitikėjimą savimi, savarankiškumo įgūdžius, empatiją, atidumą ir dėmesingumą kitiems, atsparumą gyvenimo sunkumams. Tačiau svarbiausia – suaugusiųjų meilė, rūpestis ir laikas praleistas kartu su vaikais advento ir tokio sudėtingo laikotarpio metu.

 

Dėkojame visiems, patikėjusiems šia iniciatyva, siunčiantiems padėkas, besidalijantiems įspūdžiais ir atliktomis vaikų užduotimis. Tegul sustiprėja jūsų visų laimės jausmas.

Stebuklingo švenčių laukimo!

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.