Adventas jau atėjo

Kristina Kvietkuvienė
,
Šiaulių logopedinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo skyriaus priešmokyklinio ugdymo mokytoja

„Kai viskas prasideda per anksti, kyla pavojus, kad, atėjus tikrosioms šventėms, jos jau bus praradusios savo aktualumą“, – teigia kunigas Algirdas Toliatas. Suaugusieji, besisukdami darbų verpete, užmiršta tą nuostabų ramybės ir prasmingą laukimo metą. Šiuo tamsiuoju periodu bene sunkiausia sulaukti Kalėdų būna vaikams, kai parduotuvių vitrinos jau beveik visą mėnesį traukia savo blizgesiu. Šiaulių logopedinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo skyriaus „Žirniukų“ grupės vaikai ir Šiaulių lopšelio-darželio „Žirniukas“ „Ežiukų“ grupės priešmokyklinukai susitiko pabūti ir pasiruošti stebuklingam advento laikotarpiui.

 

Per kūrybines dirbtuves vaikai viską sužinojo apie nuostabų laikotarpį, kada gali atsiprašyti, padėkoti, susitaikyti, apmąstyti, kas įvyko gero, ką būtų galima pakeisti. Priešmokyklinukai iš vienkartinių stiklinaičių, į kurias įdėjo po paruoštą užduotėlę ir mažą saldų skanėstą, pasidarė advento kalendorių, skirtą sau ir grupės draugams. Vaikai kiekvieną advento dieną atidarys tik po vieną „varpelį“, atliks užduotį ir tik tada paskanaus saldumynu. Taip sužadinsime norą tinkamai pasiruošti šventėms tarp dovanų, lėkimo, aplinkinio klegesio ir spindesio.

 

Šiuo laikotarpiu svarbiausia nurimti, apmąstyti, kas įvyko, kas bus, ką galėtume pakeisti. Pats metų galas, pati gamta nardina mažąjį žmogų į ramybę, į savąjį aš: ką aš moku, ką galiu… Taip suteiksime vaikams stiprybės emociškai atsipalaiduoti, gyventi prasmingu laukimu.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.