Abiturientai laiko paskutinį valstybinį brandos egzaminą

Šįryt 1090 abiturientų rinksis šalies egzaminų centruose laikyti paskutinio valstybinio brandos egzamino – chemijos. Pagrindinę brandos egzaminų sesiją rytoj užbaigs mokyklinio muzikologijos egzamino antroji dalis. Kitą savaitę prasidės pakartotinė brandos egzaminų sesija.

 

Chemijos egzaminą sudaro klausimai su pasirenkamaisiais atsakymais, trumpojo atsakymo ir struktūriniai klausimai. 40 proc. egzamino taškų atitinka bendrąjį chemijos kursą, 60 proc. – išplėstinį.

Su egzamino programa, jos priedais, pasiekimų lygių aprašu ir pavyzdžiais, minimalius reikalavimus iliustruojančiomis užduotimis, egzamino vertinimo gairėmis  abiturientai galėjo susipažinti iš anksto – ši informacija pateikta NŠA interneto svetainėje.

 

2021 m. chemijos valstybinį brandos egzaminą laikė 998 kandidatai, išlaikė 94,9 proc. kandidatų. 100 balų įvertinimą gavo 1,9 proc. kandidatų.

Pakartotinės brandos egzaminų sesijos, kuri prasidės birželio 27 d., tvarkaraštyje 16 valstybinių ir mokyklinių egzaminų. Pakartotinėje sesijoje brandos egzaminus gali laikyti tie mokiniai, kuriems pagrindinės sesijos dalykų brandos egzaminai buvo atidėti neatvykus dėl pateisinamos priežasties. Taip pat abiturientai, neišlaikę valstybinio ar mokyklinio lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzamino pagrindinėje sesijoje, galės jį perlaikyti.

 

NŠA inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.