Švietimo naujienos

View this email online

Kviečiame skaityti naujausius straipsnius

Mokytojo veiklos vertinimas, siekiant aukštesnės kategorijos: ką būtina žinoti?

Nacionalinei švietimo agentūrai (NŠA) per metus pateikiama iki 160 ugdymo įstaigų prašymų deleguoti mokytojų ir pagalbos mokiniui specialistų, siekiančių aukštesnės kvalifikacinės kategorijos (metodininko ar eksperto), praktinės veiklos vertintojus.   Ketinantis…

Edukaciniai tyrimai Lietuvoje ir pasaulyje

Baigiantis mokslo metams įvyko VII edukacijos forumas „Edukacinių tyrimų stiprinimas Lietuvoje: nacionalinių ir tarptautinių kontekstų sankirtos“ iš ciklo „Edukologija Lietuvai – moksliniais tyrimais grįsto ugdymo ir švietimo link“. Pranešimą renginyje…

Kaip kalba priešmokyklinio amžiaus vaikai?

Kalbos raida – sudėtingas ir ilgas procesas. Neretai manoma, kad vaikai gimtąją kalbą išmoksta ankstyvojoje vaikystėje ir 4–5 metų jau geba vartoti įvairų žodyną, naudotis gramatikos elementais, taikyti gramatikos taisykles.…

Nuo rugsėjo daugiau kaip penktadaliu augs švietimo pagalbos specialistų atlyginimai

Nuo rugsėjo didinami švietimo pagalbos specialistų atlyginimai, tokiam Vyriausybės siūlymui pritarė Seimas. Švietimo pagalbos specialistų (specialiųjų pedagogų, logopedų, surdopedagogų, tiflopedagogų, išskyrus dirbančius švietimo pagalbos įstaigose) pareiginė alga vidutiniškai didės 25…

Ministerija kviečia aktyviai dalyvauti pasirengimo įtraukčiai 2021–2024 m. veiksmų plano svarstymuose

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija parengė 2021–2024 m. veiksmų plano, kaip bus didinama specialiųjų poreikių turinčių vaikų įtrauktis į švietimo įstaigas, projektą ir kviečia švietimo bendruomenę, neįgaliesiems atstovaujančias organizacijas ir…

Fizikos egzaminu baigiasi pagrindinė brandos egzaminų sesija

Šįryt 2589 abiturientai rinksis šalies egzaminų centruose laikyti paskutinį pagrindinės brandos egzaminų sesijos – fizikos valstybinį brandos – egzaminą. Nuo pernai metų pasirinkusiųjų laikyti skaičius skiriasi mažiau nei šimtu –…

Bendradarbiavimas vaiko ugdymosi sėkmei: nuo galimybės iki realybės

Žmogus – sociali būtybė, kuri negali visavertiškai funkcionuoti būdama viena, atsiskyrusi nuo visuomenės. Ugdymo įstaiga – taip pat sociali būtybė, kuri negali visavertiškai siekti kokybiško ugdymo, atsiskyrusi nuo kitų įstaigų.…

„Kokybės krepšelio“ sėkmės

2020–2021 m. m. Kretingos rajono Darbėnų gimnazijos bendruomenė vykdė projekto „Kokybės krepšelis“ tobulinimo planą, kurio tikslas – gerinti 3–4, 6–7 klasių mokinių ugdymo pasiekimus per IT taikymą ugdymo procese ir…

„STEAM vasara“

Stovyklos – puikus būdas vaikams atitrūkti nuo kasdienybės, pakeliauti, užsiimti įdomia veikla bei patirti naujų įspūdžių. Birželio 16–22 d. Tauragės vaikų reabilitacijos centro-mokyklos „Pušelė“ pradinių lavinamųjų klasių mokinukams vyko vasaros…

Lukiškių totorių praeitis

2021-ieji – Lietuvos totorių kultūros ir istorijos metai  Lietuva nuo seno buvo daugelio tautų, kalbų, kultūrų ir tikybų šalis. Tokia ji išlieka ir šiandien. Tarp daugelio kitų tautinių-religinių mažumų atstovų…

„eTwinning“ projektas „Pasikinkę vėją ir gerą nuotaiką“

Kaip ir kasmet, vasarą, ugdymo(si) procesas persikelia į kiemo teritoriją. Vasara – metas, kai vaikai trokšta ištisą dieną leisti lauke. Čia jie jaučiasi laisvi ir nevaržomi. Šiltas oras, žaliuojanti gamta…

Metodinis renginys „Integruoto ugdymo modeliai ir nauda mokiniams“

Kauno pedagogų kvalifikacijos centras ir Kauno Kazio Griniaus progimnazija birželio 21 d. organizavo metodinį renginį „Integruoto ugdymo modeliai ir nauda mokiniams“. Kauno Kazio Griniaus progimnazijos mokytojai metodiniame renginyje dalijosi integruoto…

Vasaros poilsio stovykla „Patirk ir nepamiršk“ Ginkūnų Sofijos ir Vladimiro Zubovų mokykloje

Kaip smagiai, turiningai ir kūrybingai praleisti laisvalaikį atostogų metu? Į šį klausimą pradinukams padėjo atsakyti Ginkūnų Sofijos ir Vladimiro Zubovų mokyklos mokytojos, birželio pabaigoje pakvietusios juos į vasaros poilsio dienos…

Ministrė J. Šiugždinienė: reikia suvienodinti reikalavimus stojantiems į valstybės finansuojamas ir mokamas vietas

Šiandien Seimas priėmė svarstyti Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos siūlymą nuo 2024 m. taikyti vienodus reikalavimus tiek stojantiems į valstybės finansuojamas, tiek į mokamas studijų vietas, taip pat – aukštosioms…

Jaunoji tyrėja Gabrielė Strodomskytė mokslinio darbo įgūdžius tobulino Šveicarijos Alpėse

Tarptautinė gamtos tyrimų savaitė (angl. International wildlife researchWeek – IWRW) – išskirtinis renginys, suburiantis jaunuosius tyrėjus iš visos Europos. Šveicarijos Alpėse susirinkę mokiniai renka medžiagą tiriamiesiems darbams, rengia aprašus, mokosi…

Kaip prisijaukinti molį ir atgaivinti praeitį

„Mūsų laiku lietuvių tauta žymiai atsigauna. Ir tūli spėja, kad kiekviena atsigaunanti tauta grįžta prie senovės tikybos. <…>negrįžtama prie buvusių formų. Grįžtama (einama) vien prie dvasios.“ Vydūnas   Jau kelis…

Informatinis mąstymas ir programavimo pagrindai pradiniame ugdyme – tai XXI a. kompetencijos, kurias turi lavinti kiekvienas mokinys

Informatinis mąstymas ir programavimas tampa vis populiaresnis pradinių klasių mokinių ugdyme. Koduodami mokiniai mokosi kritinio mąstymo, problemų sprendimo, iššūkių priėmimo ir net kūrybiškumo. Programavimo pagrindai ir informatinio mąstymo pagrindiniai komponentai…

Projekto mokymų metu diskutuota apie grįžtamojo ryšio svarbą bendraujant su ugdytinių tėvais

Birželio 1–3 d. įvyko pirmasis nuotolinis „Erasmus+“ KA229 projekto „Kokybiškas grįžtamasis ryšys ikimokyklinio ugdymo įstaigose – raktas į sėkmingą pedagogų ir tėvų bendradarbiavimą“ (Nr. 2020-1-LT01-KA229-077868_1) susitikimas, kurį organizavo projekto koordinatoriai,…

 
Dirbti kartu – sėkmė

Siekiant tobulinti ugdymo procesą bei jo kokybę, vienas iš komandinio darbo metodų yra kolegialus grįžtamasis ryšys, kai pedagogai mokosi kartu vieni iš kitų, dalijasi patirtimi ir sumanymais, savarankiškai studijuoja įvairius…

Nuotolinis darbas projekto veikloms nesutrukdė

Panevėžio „Šaltinio“ progimnazijos mokiniai pirmaisiais „Creative Drama and Games in ELT“ projekto įgyvendinimo metais (2020–2021) kartu su partneriais iš Turkijos, Šiaurės Makedonijos, Rumunijos ir Portugalijos itin glaudžiai bendradarbiavo visus metus…

LAKMA – į pagalbą abiturientams ir jų mokytojams

COVID-19 pandemija ir karantinas – laikotarpis, pateikęs daug iššūkių ir sukėlęs nemažai baimės, abejonių ir netikrumo. Lietuvos abiturientai susidūrė su sunkumais, nes negalėjo mokytis gyvai, konsultuotis su mokytojais jiems įprastu…

Per 1000 abiturientų laikys gimtosios – lenkų, rusų, baltarusių – kalbos egzaminą

Šiandien abiturientai laikys mokyklinio gimtosios kalbos (baltarusių, rusų, lenkų) egzamino dalį raštu. Šio egzamino dalis žodžiu įvyko pavasarį.   Gimtosios kalbos (rusų) egzaminą laikys panašus mokinių skaičius kaip ir praėjusiais…

Į Lietuvą atkeliauja tarptautinė verslo paroda: savo idėjas pristatys net 180 jaunųjų bendrovių

Birželio 29-ąją, nuo 10.30 iki 14 val., Lietuvoje virtualiai vyks didžiausia Europos moksleivių ir studentų verslų paroda „eXpo“. Parodoje savo verslo idėjas – kuriamus produktus ir vystomas paslaugas – pristatys…

Fotosesija, sutelkusi visą mokyklos bendruomenę

Sudėtingi nuotolinio mokymosi metai iš daugumos mokyklų bendruomenių atėmė galimybę susiburti, gyvai bendradarbiauti, organizuoti šventes, vykdyti projektus ar tiesiog susitikti ir pasikalbėti. Laimei, dalis bendruomenių galėjo sugrįžti į mokyklas bent…

Praeities šydą praskleidus…

Radviliškio Lizdeikos gimnazijos mokiniai, pasirinkę projektą „Praeities šydą praskleidus: įamžintas masinių žydų žudynių atminimas“ birželį įgyvendino pirmąjį projekto etapą – lankė ir fotografavo Šiaulių apskrityje esančias masinių žydų žudynių vietas…

Kaip kelionės praturtina asmenybę? Grinkiškio gimnazijos mokiniai atsakymo ieškojo Globalaus jaunimo festivalyje

Vystantis technologijoms, pasaulis kasdien tampa vis labiau pažįstamas ir artimas. Nedaug likę sunkiai pasiekiamų vietų bei žmonių, kuriems negalėtume padėti nelaimės atveju. Akivaizdu, kaip artimai esame susiję. Jokios sienos ar…

Ar galim tvariau ir kartu pokyčio link? Atsakymo ieškojo ir Sidabravo gimnazijos dešimtokai

Visi esame tarpusavyje susiję ir atsakingi vieni už kitus… Tai ypač akivaizdu 2021-aisiais, pažymėtais pasaulį izoliavusia COVID-19 pandemija, aštriau keliamais žmogaus teisių klausimais.   Kaip priimsime, naujai įvertinsime, suprasime šias…

Šiandien vyksta chemijos valstybinis brandos egzaminas

Chemijos valstybiniu brandos egzaminu prasideda paskutinė pagrindinės brandos egzaminų sesijos savaitė. Šiandien chemijos egzaminą laikys 1374 abiturientai. Praėjusiais metais jį buvo pasirinkę 1405 mokiniai.   „Šiais metais chemijos, kaip ir…

 
Tarptautinis „Erasmus+“ projektas Trakų gimnazijoje – atgaiva karantino laikotarpiu  

Trakų gimnazijoje sėkmingai vyksta tarptautinis mokyklų mainų partnerysčių projektas „Tvarumo pamokos: tu ir tavo mokykla, tapkite ekologiški”, finansuojamas programos „Erasmus+“. Mūsų gimnazija, siekdama tapti besimokančios Europos bendruomenės dalimi ir plėsti…

„eTwinning“ projektas „Apie ekologiją kitaip“ Šiaulių Salduvės progimnazijoje

Pasaulyje ryškėjant ekologinėms problemoms svarbu jaunesniuosius visuomenės narius – pradinių klasių mokinius – supažindinti su atsakingo ir tvaraus vartojimo idėja, skatinančia apmąstyti mūsų ryšį ir santykį su gamta. Sausio–birželio mėnesiais…

 
 
 
To change your subscription, click here.