Švietimo naujienos

View this email online

Kviečiame skaityti naujausius straipsnius

Refleksija apie kūrybišką požiūrį į Bendrąją programą be vadovėlio

Visai neseniai žiniasklaidoje vėl mirgėjo naujienos apie Rusijos kariuomenės suaktyvėjimą prie Ukrainos sienos. Tarptautiniu lygiu būgštauta, jog konfliktas Rytų Ukrainoje nepaaštrėtų. Šiuolaikiniai ginkluoti konfliktai, jų deeskalavimas, humanitarinės veiklos ar atkūrimo…

2000–2020 metai – programos „Zipio draugai“ kelias Lietuvoje

Kai nueini 20 metų kelią, neretai kyla klausimas, kodėl pradėjai eiti būtent tuo keliu. Kalbėti apie programos „Zipio draugai“ pradžią ir lengva, ir sunku. Kaip atsakyti į klausimus, kada, kodėl,…

Ministerija parengė rekomendacijas dėl ugdymo organizavimo į mokyklas grįžus 5–11 klasių mokiniams

Nuo gegužės 10 d. į klases gali grįžti 5–11 klasių mokiniai. Mokymasis galės būti organizuojamas ne tik nuotoliniu, bet ir mišriu būdu, derinant kontaktinį ir nuotolinį mokymą, kaip tai vyko…

9 savivaldybės dalyvaus pedagogų kvalifikacijos tobulinimo stebėsenos bandomajame tyrime 

Nacionalinė švietimo agentūra (NŠA) pradeda vykdyti savivaldybių švietimo įstaigų vadovų, jų pavaduotojų ugdymui, ugdymą organizuojančių skyrių vedėjų, mokytojų, pagalbos mokiniui specialistų kvalifikacijos tobulinimo (PKT) stebėseną.   PKT stebėsenos tikslas –…

NŠA kaupiami švietimo sistemos duomenys atviri visuomenei

Nacionalinė švietimo agentūra atvėrė dalį savo renkamų ir kaupiamų duomenų, kurie prieinami Lietuvos atvirų duomenų portale.   NŠA atvėrė 46 duomenų rinkinius iš 5 registrų ir informacinių sistemų. Tai –…

Patvirtinti nauji bendrieji ugdymo planai ateinantiems dvejiems metams

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė patvirtino atnaujintus Pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo bendruosius planus, į kuriuos atsižvelgusios mokyklos rengs savo mokyklų planus ir organizuos ugdymą per ateinančius dvejus…

Interaktyus projektas „Spalvotoje knygelėje gyvena gražūs žodeliai“

Taikant patirtinio ugdymo(si) metodus, STEAM disciplinas, IT, eksperimentuojant, tyrinėjant, diskutuojant, atliekant kūrybines užduotis, vaikai naudojasi visais jutimais – regėjimu, klausa, lytėjimu, uosle ir kt. Taip ugdosi pasitikėjimą savimi ir kitais,…

Respublikinė mokinių kompozicijų nuotraukų paroda „Pavasaris puodelyje“

Balandžio mėnesį vyko respublikinė mokinių pavasarinių kompozicijų nuotraukų paroda „Pavasaris puodelyje“, kurią organizavome mes, Šiaulių „Saulės” pradinės mokyklos mokytojos Akvilė Stonienė ir Jurgita Žukauskienė, padedant IT specialistui Donatui. Parodos tikslas…

Biblioteka kviečia šeimas į kūrybinio rašymo kelionę  

Šiaulių miesto savivaldybės viešoji biblioteka pradeda įgyvendinti Lietuvos kultūros tarybos ir Šiaulių miesto savivaldybės iš dalies finansuojamą projektą „Rašau knygą: kūrybinė terapija šeimoms“. Pagrindinė sukamoji projekto ašis – kūrybinis rašymas…

Sėkmė vaikštant „Skaičių labirinte“ arba gera dalintis!

  Pasvalio r. sav. Švietimo pagalbos tarnybos iniciatyva, pritarus mūsų rajono aktyvioms švietimo pagalbos specialistėms, buvo sukurta kūrybinė grupė, pakvietusi visus Lietuvos Respublikos ikimokyklinio, priešmokyklinio, pradinio, pagrindinio ugdymo pedagogus ir…

Sėkmingas bendradarbiavimas tęsiasi ir nuotoliniu būdu

Šis laikotarpis mums, kaip ir daugeliui pedagogų, atskleidė ieškojimų ir kūrybinių sprendimų kelią. Prasidėjęs nuotolinis mokymas paskatino tęsti bendradarbiavimą, o kartu atvėrė naujas galimybes ieškoti kitokių ugdymo organizavimo formų, skatinančių…

Respublikinės varžytuvės „Tautosakos malūnas 2021“

Jau aštuntąjį kartą Kauno tautinės kultūros centras rengia respublikines varžytuves „Tautosakos malūnas 2021“, kurios pritraukia ir suburia vaikus iš visos Lietuvos. Varžytuvių tikslas – skatinti mokinius domėtis tautosaka, kalba, istorija,…

Mūsų Žemė

Oro tarša, klimato atšilimas bei tarša – Žemės problemos. Tačiau šias problemas sukelia žmogus, netausodamas gamtos. Numesta ant žemės šiukšlė, paliktas telefono kroviklis elektros kištukiniame lizde, šiukšlių nerūšiavimas atrodo menki…

Ilgalaikis ekologinis projektas „Mums rūpi Žemė“

Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centro ilgalaikis ekologinis projektas „Mums rūpi Žemė“, prasidėjęs dar 2019–2020 mokslo metais, balandžio 28 dieną baigėsi. Šį ekologinį renginį kuravo gamtos ir tiksliųjų mokslų mokytojų…

Kviečiame dalyvauti prevencinėse programose

Kviečiame ugdymo įstaigas teikti paraiškas dalyvauti tarptautinėje programoje „Zipio draugai” ir jos antrojoje dalyje „Obuolio draugai“ bei programoje „Įveikiame kartu” 2021–2022 mokslo metais. Šios emocinių ir elgesio problemų ankstyvosios prevencijos…

„Molinių pasakų knyga“ – inovatyvi metodinė ugdymo(si) priemonė

Dirbant nuotoliniu būdu, mokytojui (ugdytojui) tenka ieškoti įvairių kelių, kaip pasiekti vaikus ir jų šeimas, kaip sudominti, motyvuoti vaikus prasmingai veiklai, t. y. ugdyti(is) per nuotolį. Kauno lopšelio-darželio „Vaivorykštė“ meninio…

Mokytojų ir mokinių konferencija „IRT ir IKT mokymosi veikloje“

Paskutiniąją balandžio savaitę vyko jau tradicine tapusi V–oji respublikinė bendrojo ugdymo mokyklų mokytojų ir mokinių konferencija „IRT ir IKT mokymosi veikloje“. Konferencijos organizatoriai – Šiaulių „Romuvos“ progimnazija ir Šiaulių miesto…

Virtualus gerosios patirties seminaras ,,Inovatyvus patirtinis ugdymas”

Balandžio 29 d. Šiaulių r. Kuršėnų lopšelyje-darželyje „Eglutė“ įvyko nuotolinė respublikinė ikimokyklinio, priešmokyklinio ugdymo pedagogų, švietimo pagalbos specialistų gerosios patirties seminaras „Inovatyvus patirtinis ugdymas“. Gerosios patirties seminare dalyvavo 150 ikimokyklinio…

Respublikinis vaikų lietuvių liaudies dainų ir šokių festivalis „Sėjau rūtą“

Atskubėjus pavasariui, Biržų lopšelis-darželis „Genys“ jau trečią kartą pakvietė mažuosius šokėjus susiburti į festivalį „Sėjau rūtą“ ir pasidžiaugti lietuvių liaudies kūryba bei bendryste. Festivalis „Sėjau rūtą“ – graži mūsų įstaigos…

Nuotoliniame forume – Putinų gimnazijos mokinių tėvams rūpimos temos

Kaip tėvai galėtų padėti savo vaikui pasirinkti būsimo darbo, karjeros kelią? Kaip sukurti ir puoselėti padrąsinantį santykį su savo sūnumi ar dukra, kurie, regis, dar vakar buvo „tokie mažiukai ir…

Respublikinė mokytojų konferencija „Nuotolinio mokymo iššūkiai ugdant mokinių kompetencijas“

Respublikinė mokytojų konferencija „Nuotolinio mokymo iššūkiai ugdant mokinių kompetencijas“ – tradicinis kasmetinis bendras Kauno miesto savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus, Kauno pedagogų kvalifikacijos centro, Kauno miesto mokyklų metodinės tarybos renginys, kuriame…

Spaudos atgavimo dienai: šeimoms – poezija, paaugliams – literatūros edukacijos be cenzūros

Pandemija – ne trukdis, o nauja galimybė visiems Lietuvos vaikams ir jaunimui, nepaisant jų gyvenamosios vietos, pasiūlyti įdomius, vaizduotę ir kritinį mąstymą ugdančius bei kokybiškus literatūrinius renginius. Tuo įsitikinę gegužės…

Rūšių paieška tęsiasi!

Pristatome ilgai lauktą, praėjusiais metais didelio susidomėjimo susilaukusio žaidimo tęsinį – „SURASK JUOS VISUS 2“! Telefonu „pagauk“ dar 100 visoje Lietuvoje aptinkamų įdomių gyvūnų, augalų ir grybų rūšių. Kiek jų…

Integruota lietuvių kalbos ir prancūzų kalbos pamoka „R. Gary. Romanas „Aušros pažadas“. Gyvenimo nuostatos“

Nuotolinis mokymas – ne kliūtis tarpdalykinei integracijai. Ugdymo turinio integravimas užtikrina daugialypius ryšius tarp įvairių ugdymo sričių, padeda mokiniui susiformuoti platesnį žiūros lauką. Pagrindinė sąlyga integracijai – mokytojų tarpusavio bendradarbiavimas.…

„Mes visi skirtingi ir tuo didžiuojamės“

Vilniaus lopšelio-darželio „Sadutė“, „Boružėlių“ grupėje kovo mėnesį, kaip ir visoje Lietuvoje, minėtas Sąmoningumo didinimo mėnuo be patyčių. „Boružėlių“ grupėje apie sąmoningumą kalbama visus metus, bet šį mėnesį vykdyta daugiau įvairesnių…

Nuotaikingas susitikimas su rašytoja Šarūne Baltrušaitiene

Kasmet balandžio pabaigoje vykstanti Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė – laukiamiausia šventė visoms šalies bibliotekoms. Šiemet savaitė lydima skambaus šūkio „Nauja realybė – naujos formos“, kuris puikiai atspindi šiandieninę situaciją, kai…

Tarptautinė mokinių aplinkotyros-anglų kalbos konferencija „Atgal į gamtą“

Mums rūpi pasaulinės ekologinės problemos: tirpstantys ledynai, smogas, aplinkos tarša, nykstančios rūšys. Visa tai vyksta dėl intensyvios klimato kaitos, o ją sukelia iškastinio kuro  naudojimas ir kita žmogaus veikla. Todėl…

Integruotų pamokų diena „Tvarus pasaulis“

Kaip ir visame pasaulyje, Lietuvoje vis dažniau kalbama apie būtinybę plėsti atsinaujinančios energijos vartojimą ir gamybą, išvystyti švarią ir patogią viešojo transporto sistemą, dviračių takų infrastruktūrą, gyventojams prieinamas ir subalansuotas…

Mano klimato dirbtuvės

Šilalės lopšelio-darželio „Žiogelis“, „Kiškučių“ grupės ugdytiniai prisijungė prie tarptautinio projekto „Mano klimato dirbtuvės“ (angl. „My climate workshop“). Projekte dalyvavo Azerbaidžano, Rumunijos, Turkijos ir Lietuvos vaikučiai. Projekto tikslas – supažindinti ugdytinius…

 
 
 
To change your subscription, click here.