Švietimo naujienos

View this email online

Kviečiame skaityti naujausius straipsnius

Apie švietimo įstaigų vadovų kompetencijas

Lietuvoje, kaip ir Čilėje, Jungtinėse Amerikos Valstijose, Nyderlanduose, Vengrijoje, Didžiojoje Britanijoje ir kitose Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) šalyse, stebimas švietimo įstaigų vadovų stygius. Esant tokiai situacijai, dažniausiai šios…

Mokytoja, kurios gyvenimo variklis – kūrybiškumas

Aurelija Macijauskienė – inovatyviausia pradinio ugdymo mokytoja, dirba Klaipėdos licėjuje, dėstytojauja Klaipėdos universitete, yra metodinių leidinių autorė, aktyvi alfa kartos vaikų mokymo(si) ypatumų tyrėja. Patirtimi ir atradimais pedagogė aktyviai dalijasi…

Pozityvaus elgesio palaikymo ir intervencijų sistemos konferencija

Kovo 16–19 d. vyko 18-oji tarptautinė virtuali Pozityvaus elgesio palaikymo ir intervencijų sistemos konferencija „Besiplečiantis pozityvaus elgesio pasaulis. Mokslas, vertybės ir vizija“. Konferencijoje dalyvavau aš, Lietuvos aklųjų ir silpnaregių ugdymo…

Literatūriniai skaitymai – dovana V. Mačernio 100-mečiui

2021-ieji paskelbti poeto Vytauto Mačernio metais – birželio 5 d. sukanka 100 metų, kai gimė poetas. Kuršėnų Daugėlių progimnazijoje kovo 23 d. buvo organizuota poezijos skaitymų popietė ,,Ir žody nušvito…naujas…

Mažieji technologijų kūrėjai dalijosi atradimais

Kovo 24 d. Šiaulių „Juventos“ progimnazijoje „rinkosi“ „mažųjų technologijų kūrėjai“ iš Šiaulių apskrities, Kauno, Kėdainių miestų bei Telšių, Vilniaus, Klaipėdos, Kaišiadorių, Kauno rajonų mokyklų. Pirmą kartą „Juventa“ rengė konferenciją, kurios…

Kalba yra vaiko pasaulio pažinimo kelias, bendravimo ir socializacijos priemonė

Vasario 22–kovo 3 d. Mažeikių lopšelio-darželio „Gintarėlis“ „Bitučių” grupėje vyko projektas „Gražūs žodeliai, miklūs piršteliai – dailūs žodeliai. Graži kalba“. Projekto tikslas – lavinti vaikų bendrąją motoriką, girdimąjį suvokimą, mokant taisyklingai…

„Kurti vaikams įdomu…”

Suvokiant, kad gerosios patirties sklaida yra vienas iš veiksmingiausių būdų susipažinti su naujovėmis, plėsti asmenines, profesines ir dalykines kompetencijas, Jonavos vaikų lopšelis-darželis „Žilvitis” pakvietė šalies ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo mokytojus…

Lygiadienio šventė

Nors kieme dar yra sniego, bet pavasaris po truputį beldžiasi į mūsų širdis… Kiekvienais metais kovo 20 d. yra minima Žemės diena – astronominis pavasaris. Ja atkreipiamas dėmesys į aplinką…

Etwinning nacionalinis STEAM projektas „Kuriu Lietuvai“ Šiaulių lopšelyje-darželyje „Bangelė“

Meilė Lietuvai – iš kartos į kartą perduodama vertybė. Patriotu ne gimstama, juo tampama. Ikimokykliniame amžiuje formuojasi vaikų asmenybė ir identitetas. Tai palankiausias laikas skiepyti pilietiškumą. Tautinio identiteto formavimasis prasideda…

Nuotolinio mokymosi iššūkiams įveikti – hibridinė klasė

Šiaulių r. Kuršėnų Lauryno Ivinskio gimnazijoje atidaryta hibridinė klasė, kurioje mokymuisi susijungia vaikai, esantys klasėje ir namuose. Klasė patogi, nes leidžia ir mokytojams, ir mokiniams dalyvauti pamokoje be ausinių. Be…

Akinukai man, tau ir visiems!

Nemaža dalis vaikų turi nešioti akinukus, tačiau daugelis jų susiduria su psichologiniu nerimu, kai reikia pirmą kartą su jais nueiti į darželį. „Man nedrąsu eiti su akinukais…“, – sako ir…

Tarptautinis projektas „Mūsų pirštinė raštuota“

Vilniaus lopšelis-darželis „Berželis“ nuo spalio 1 d. su Latvijos ikimokyklinėmis įstaigomis pradėjo įgyvendinti tarptautinį projektą „Mūsų pirštinė raštuota“. Projektas tęsis iki  kovo 31 d.. Projekto veikloje dalyvauja Vilniaus lopšelis-darželis „Berželis“,…

Jūrų kiaulės išnykimo tema Klaipėdos mokytojams tapo raktu pažinti integruotas pamokas ir refleksiją

Integruotos skirtingų dalykų pamokos apie nykstančią jūrų kiaulę su mokslininkų pasakojimais bei himno kūrimu – tokia netradicinė metodinė diena „Pamokų malūnas“ vyko Klaipėdos Liudviko Stulpino progimnazijoje. Įdomu, kad nuotolinės pamokos…

Vandens paslaptys

Vanduo! Tu neturi nei skonio, nei kvapo, nei spalvos, tavęs neįmanoma aprašyti, tavimi mėgaujasi, nežinodami, kas tu toks. Negalima pasakyti, kad tu reikalingas gyvenimui, tu – pats gyvenimas…Tu pats didžiausias…

Skaitymo įgūdžių ugdymo kelyje

„Skaitymo įgūdžių ugdymas vyksta visą gyvenimą, todėl svarbu net akimirkai nesustoti skaitymo kelionėje“, – teigia projekto „Erasmus+“ ekspertų grupės vadovas Andris Kriekis. Skaitymo raštingumas yra neatsiejama mūsų kasdienio gyvenimo dalis,…

Seminaras „Mokinių mokymosi laboratorija“

Šiaulių Dainų progimnazijoje didelis dėmesys skiriamas integruotoms pamokoms, projektinei veiklai. Integracijos privalumas – temos plėtojimas per įvairias pamokas vis kitu aspektu. Pastebėta, kad teminė integracija stiprina mokinių motyvaciją, skatina bendradarbiavimą,…

STEAM ugdymas darželyje, įgyvendinant eTwinning projektus

Didelė projektinės eTwinning veiklos ir darbo ikimokyklinio ugdymo srityje patirtis leidžia teigti, kad eTwinning programos pritaikymas darželyje duoda daug naudos taikant naujus ugdymo metodus, skatina aktyviau naudotis technologijomis ir netradiciniais…

Pasaulinė vandens diena Kelmės „Kūlverstuko“ lopšelyje-darželyje

Kovo 22-ąją minima Pasaulinė vandens diena, todėl mūsų ugdymo įstaigos grupėse vyko užsiėmimai „Gardintas vanduo“, kurių tikslas – supažindinti mažuosius su vandens nauda žmogui ir pamokyti, kuo galima jį pagardinti.…

Kviečiame teikti DofE programos paraišką 2021–2022 mokslo metams

Neformaliojo ugdymo programa jaunimui DofE (angl. The Duke of Edinburgh’s International Award) kviečia tapti programą įgyvendinančia organizacija.   „Išmokau norus paversti tikslais ir jų siekti“. „Supratau, kuo noriu būti ateityje“.…

Žemės diena – apkabinkime Žemę

Kovo 20 d. lopšelio-darželio „Delfinukas“ vaikai su auklėtojomis minėjo Pasaulinę Žemės dieną.   Pasaulinė Žemės diena mums primena, kad turime prisidėti prie gamtinės aplinkos puoselėjimo ir saugojimo. Tą galime atlikti…

Pasakų paslaptys

Geros mokyklos koncepcijoje svarbiausiu mokyklos veiklos požymiu laikomi ne tik geri ugdymo(si) rezultatai, bet ir turtingos, įsimenančios, prasmingos ir malonios gyvenimo mokykloje patirtys. Mums, specialiesiems pedagogams, dirbant su ypatingais mokiniais,…

Projektas „Kompiuteris ir sveikata. Kaip mes mokomės namie?“ Pandėlio gimnazijoje

Pandėlio gimnazija aktyviai dalyvauja įvairiuose projektuose, nemažą jų dalį sudaro „eTwinning“ projektai. Vasario ir kovo mėnesiais Pandėlio gimnazijos mokiniai dalyvavo tarptautiniame „eTwinning“ projekte „Computer and health. How did I study…

Žaidimai suartino projekte dalyvaujančius partnerius

Jau ne vienerius metus kartu su Kauno mokyklos-darželio „Šviesa“ priešmokyklinio ugdymo mokytoja Virginija Paužiene dalyvaujame eTwinning projektuose, esame sėkmingai įgyvendintų projektų kūrėjos. Prie mūsų sukurto projekto „Žaidžiu, kuriu, pasaulį atrandu“,…

Asmeninės vidinės darnos tobulinimas – būdas gerinti psichoemocinį klimatą darbo kolektyve

Tyrimai rodo, kad didelės atsakomybės reikalaujančių profesijų atstovus darbe dažnai lydi stresas ir įtampa. Siekiant pagerinti tokių darbuotojų psichoemocinę būklę ir tuo pačiu gyvenimo kokybę, nepakanka tik pagerinti darbo sąlygas,…

Misija: Marsas

Šiaulių „Juventos“ progimnazijos mokiniai kovo 16 d. iškeliavo ten, kur nėra (o gal yra?) virusų – į Marsą. Vaikai susiruošė ne šiaip sau pasidairyti, o pasimokyti. STEAM kelionės „MISIJA: MARSAS“…

Mokiniai kviečiami sukurti švietimo būklės apžvalgos leidinio viršelį

Iki gegužės 31 d. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija kviečia mokinius sukurti kasmet rengiamos švietimo būklės apžvalgos „Lietuva. Švietimas šalyje ir regionuose 2021“ viršelio iliustraciją. Šių metų leidinio tema –…

Kelionė į Borneo salą: nykstantys orangutanai

Pagaliau! Iš trečio karto mums, Šiaulių „Juventos“ progimnazijos 2a klasės mokinukams ir mokytojai, pavyko susijungti su Birutės Galdikas fondo OFI organizacijos savanore Alvyda. Su ja drauge „nukeliavome” į Indonezijos Borneo…

Apie visuomenės stereotipus ir dvigubas moralės normas

Ką įdomiau stebėti – beždžiones ar žmones? Kodėl vyrai net per savo laidotuves nepadeda vargšėms žmonoms ir kodėl geriau mirti ant linoleumo, o ne kilimėlio? Visi atsakymai į šiuos absurdiškus…

Tėvynės juostą aš kuriu

Reikšminga diena – Kovo 11-oji – primena kokia svarbi ji mums, lietuviams, gyvenantiems ne tik Lietuvoje, bet ir svetur. Nesvarbu, kur tu gyveni šiandien, bet širdyje visada esi savo šalies…

Lietuva mano mokykloje

Kovo 11-oji yra viena iš svarbiausių Lietuvai dienų, primenančių senelių ir prosenelių kovą už laisvę, gimtąją kalbą, savo kultūrą ir istoriją. Šios šventės paminėjimas – didžiulis džiaugsmas, kad gyvename laisvoje…

 
 
 
To change your subscription, click here.