Švietimo naujienos

View this email online

Kviečiame skaityti naujausius straipsnius

Kai rodikliai tampa svarbesni nei tikslai

Visame pasaulyje reguliariai vyksta tarptautiniai mokinių pasiekimų tyrimai, egzaminai, mokinių pasiekimai nuolat lyginami tarpusavyje, tik ar šie rodikliai pamažu netampa svarbesni nei švietimo tikslai? Tęsiame straipsnių ciklą apie mokslininkų grupės,…

Finansinio raštingumo ugdymas – socialinės atskirties mažinimui

Specialistai, mokslininkai ir praktikai sutaria įvardydami socialinių įgūdžių stoką kaip pagrindinę socialinės atskirties priežastį, kai kada turinčią nepataisomai neigiamos įtakos žmonių likimams, jų socialinei ir profesinei padėčiai. Sudėtingiausia yra vaikų…

Patyriminis ugdymas užvaldė „Aušrinukų“ grupę. Kas mus sudomino?

Gyvenimas yra kelionė, apsisprendimas, pasirinkimas, tarnystė ir dovana. Tai amžina kaita. Šios vertybės labai ryškiai išreikštos mokytojo darbe. Šiuolaikinis mokytojas nuolat turi būti kelionėje – ieškantis, atrandantis… Jeigu tik tupinėji…

Šiemet brandos egzaminai prasidės anksčiau nei pernai

Valstybiniai brandos egzaminai šiemet prasidės birželio 7 dieną arba dviem savaitėmis anksčiau nei pernai. Pagrindinė egzaminų sesija baigsis liepos 2 dieną. Abiturientams bus teikiamos papildomos konsultacijos padedant geriau pasirengti egzaminams.…

Matematika priešmokyklinėje grupėje

Ugdomajai aplinkai, metodinėms ugdymo priemonėms priešmokyklinėje grupėje šiandien skiriama vis daugiau dėmesio. Be galo svarbus priešmokyklinio ugdymo mokytojo uždavinys – sukurti tinkamą aplinką ugdytis vaikams, tyrinėti, bendrauti ir bendradarbiauti, pažinti…

Mąstymo žemėlapių naudojimas ugdant nuotoliniu būdu

Prasidėjus karantinui, šalyje ugdymo procesas perkeltas į virtualią aplinką, tai paskatino mus, pedagogus, ieškoti įdomių, šiuolaikiškų būdų, norint sudominti ir įtraukti ikimokyklinio amžiaus vaikus mokytis nuotoliniu būdu.   Jau ne…

Įtraukusis ugdymas: žinojimas, veikimas, tikėjimas – vartai į vaiko sėkmę

2021 m. vasario 18 d. Kauno „Vyturio“ gimnazija, bendradarbiaudama su Kauno pedagogų kvalifikacijos centru ir Mokyklų tobulinimo centru, suorganizavo gerosios patirties sklaidos respublikinę konferenciją-forumą „Įtraukusis ugdymas: žinojimas, veikimas, tikėjimas –…

Mokomės gyventi sveikai

Sveika gyvensena – didžiulė vertybė. Ji yra geros sveikatos bei savijautos prielaida. Todėl aš, Evelina Martinkėnaitė, Marijampolės savivaldybės visuomenės sveikatos biuro darbuotoja, visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą progimnazijoje, žinodama,…

Dorinio ugdymo pamokos „Tarp gyvybės ir mirties“

Kas bendro tarp 2017 metų „Eurovizijos“ laimėtojo, portugalo Salvadoro Sobralio, Švedijos princo Danielio, NBA krepšininkų Alonzo Mourning‘o ir Šyno Elioto (Sean Michael Elliott), dainininkės Selenos Gomez ir kompanijos „Apple“ įkūrėjo…

„Lietuviškos istorijos: pasakojimai apie kalbą“

Lietuvių kalbos draugija, „Lituanistų sambūris“, Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas kviečia dalyvauti kūrybiniame konkurse „Lietuviškos istorijos: pasakojimai apie kalbą“. Organizatoriai laukia mokinių (5–12 kl.) ir suaugusiųjų Lietuvoje ir užsienyje gyvenančių…

Paaiškino, kokie skaitmeniniai įgūdžiai būtini pradinukams ir kodėl tėvų pagalba nereikalinga

Pandemijai nesitraukiant, Lietuvoje, kaip ir daugelyje kitų pasaulio valstybių, dauguma šalies pradinukų po atostogų toliau mokosi nuotoliniu būdu. Yra tėvų, kurie džiaugiasi, kad savo atžaloms gali skirti daugiau dėmesio, tačiau…

Konferencija „Ugdymo(si) diferencijavimo ir individualizavimo aspektai, atsižvelgiant į mokinių mokymo(si) poreikių įvairovę“

Iškilus pedagogas, publicistas, rašytojas ir gydytojas Janušas Korčakas (Janusz Korczak) (1878–1942) perdavė mums paprastą žinią – vaikas yra asmenybė, verta pagarbos ir dėmesio savo poreikiams. Visi vaikai yra skirtingi ir…

Kiekvienas metų laikas skatina atradimų ir patyrimų džiaugsmą

Aplinkos pažinimas, gamtos reiškinių stebėjimas, eksperimentai ugdant mažuosius atlieka svarbų vaidmenį visais metų laikais. Jau ankstyvajame amžiuje vaikai pasižymi smalsumu, tad jį skatindami pedagogai organizuoja įvairias veiklas, susijusias su bandymais,…

Renginių ciklas „SVAKO dienos online: susipažink, atrask, pasirink!“ startuos jau netrukus

Tradicijos artėjant pavasariui organizuoti atvirų durų dienas nepakeitė ir karantino nulemti apribojimai. Šiaulių valstybinės kolegijos veiklos nesustoja. Kolegija vėl kviečia moksleivius, jų tėvus, mokytojus ir visus tuos, kurie domisi studijomis…

Savanoriavimas – būdas pažinti save

Ne vieną mėnesį besitęsiantis karantinas kartais sukelia jausmą, kad „nieko nevyksta“ ir gyvenimas tarsi sustojo… Taigi, sausio viduryje, kai Lietuvą užklojo balti sniego patalai, ir pagaliau sulaukėme tikrosios žiemos su…

Tobulėjimui ribų nėra!

Norėjom sniego ir išsiilgtos žiemos, ilgėjomės baltumo, laukėm jos. Kai šitaip šalta, pripustyta ir tamsu, mes norime papasakoti kiek nuveikėm darbų.   Iš Ruklos Jono Stanislausko mokyklos-daugiafunkcio centro tarp pusnų…

STEAM kūrybinė laboratorija Vilniaus lopšelyje-darželyje „Atžalėlės“

Kaip šiuolaikinių, aktyvių, judrių, nepaprastai smalsių, trokštančių nuolat kitokios veiklos vaikų dėmesį sutelkti ilgesniam laikui? Kaip skatinti ugdytinius ieškoti naujų veiklos būdų, originaliai spręsti iškilusias problemas?   Mes, Vilniaus lopšelio-darželio…

Nacionalinėje galimybių dienoje klausė, kuo antrepreneris skiriasi nuo verslininko ir kaip juo tapti

„Antreprenerystė – tiesiausias kelias į turtingiausio pasaulio žmogaus kėdę?“ – tokiu intriguojančiu klausimu vasario 18-ąją „Nacionalinę galimybių dieną – Antreprenerystės festivalį“ atidarė žurnalistė, laidų vedėja Kristina Pocytė. Jame savo įžvalgomis,…

Tarptautinis StarT projektas

Jau keletą metų iš eilės vyksta tarptautinis StarT projektas. Tai yra Suomijos universitetų iniciatyva, 2018 m. gavusi tarptautinį „Global Best Awards 2018“ apdovanojimą už geriausią STEM švietimo iniciatyvą. StarT projektas…

Pilietinė iniciatyva „Lietuvos vardas skamba mūsų lūpose“

Nieko nėra svarbesnio už laisvę ir nepriklausomybę, todėl Vasario 16-oji – pati šviesiausia ir skaidriausia valstybės šventė. Lietuvos valstybės atkūrimo diena pažadina kiekvieno iš mūsų širdyje įkvėpimą skleisti vertybes ir…

Tarptautinės konferencijos „Sėkmingas užsienio kalbų mokymas(is) geroje mokykloje: kūrybiškumas, integracija ir inovacijos“ atgarsiai

Šiaulių „Romuvos“ progimnazijoje surengta jau septintoji, pagrindinio ugdymo skyriaus vedėjos Irenos Akmenskienės iniciatyva net tarptautine tapusi užsienio kalbų (anglų, vokiečių, rusų) mokytojų metodinė-praktinė nuotolinė konferencija „Sėkmingas užsienio kalbų mokymas(is) geroje…

Laisvė ir laiminga vaikystė

„Kartkartėmis, pasitaikius progai, o ir visai be progos kalbėkime su vaikais apie savo Lietuvą, apie joje gyvenusius ir gyvenančius žmones, kurie visais laikais garsino mūsų šalį ir tebegarsina“ – tuo…

Laisvę švęskime kartu

„Laisvė – tai yra kažkas daugiau, ko net Dievas negali uždrausti žmogui, laisvė bei nepriklausomybė yra niekuo nepakeičiama vertybė, ji aukštesnė už gerovę“ (A.Suárez)   Šiemet, kai mūsų visų veiklos…

Valstybės atkūrimo diena Kauno lopšelyje-darželyje „Vaivorykštė“

„Tu tokia didžiulė ir tokia graži, Man pati brangiausia žemėj šioj esi.“ K. Ivinskis   Lietuvos gimtadienis – diena, kai organizuodami įvairias edukacines veiklas, mes, mokytojai galime ikimokyklinio amžiaus vaikams paaiškinti,…

Užgavėnių kaukių šėlsmas

Praūžė Užgavėnės – visų labai mėgiama ir viena smagiausių kalendorinių švenčių visoje Lietuvoje. O kaukės – vienas pagrindinių šios šventės atributų. Lietuviai Užgavėnių kaukes dažniausiai droždavo iš medžio, tačiau dėl…

STEAM ir žiemos pramogos kieme

Žiemužėlė atkeliavo… Balto sniego skraiste uždengė pievas ir miškus, miestus ir kaimus, gatves ir kiemus… O tas baltas, baltas sniegas, rodos, kvieste kviečia į jį pasinerti, pasislėpti ir, tik pajutus švelnų…

Konstravimas ankstyvajame amžiuje: žaidžiu, tyrinėju, kuriu…

Dar Platonas yra pasakęs, jog „Geriausias būdas mokytis yra žaidimas.“ Kiekvienas pedagogas puikiai žino, jog žaidimai labai svarbūs vaiko raidai. Naujų įgūdžių mažieji įgauna žaisdami, tokiu būdu susipažindami su aplinka,…

STEAM projektas „Sielos paukštis”

„Kartą suvokiau, kad mes, mažos tautos žmonės, turime budėti prie savo esminių vertybių, kad jų neprarastume“, – sako dailininkė, pasakų knygų autorė ir iliustratorė Albina Žiupsnytė. Būtent jos darbai, kūryba,…

Sėkmės istorijos

Sėkmės istorijų ciklas nesibaigia. Ar žinote, kas pagamino rezervuarus-saugyklas prie Klaipėdos molo, kuriuos stebi kavinės „Ateik ateik“ lankytojai? Susipažinkite, tai Viktoras Mikuckis. Vaikinas visą vaikystę matė darbštaus tėvo pavyzdį, kuris…

 
 
 
To change your subscription, click here.