Švietimo naujienos

View this email online

Kviečiame skaityti naujausius straipsnius

Perduota Gedimino pilies bokšto trispalvė

„Pandemijos akivaizdoje ryškiau atsiskleidžia esamo, praėjusio laiko prasmė, žmogaus nepaliaujamas ieškojimas, noras atrasti, sutikti, atpažinti“ (Vidmantas Vitkauskas)   Kasmet Vilniuje, minint Lietuvos vėliavos dieną, Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopos kariai,…

Mokiniams apie Sausio 13-ąją: kai faktus lydi emocijos

Prieš keletą metų mane pakvietė vienoje Vilniaus gimnazijoje skaityti pranešimą apie Sausio 13-osios įvykius. Svarsčiau, ką pasakyti mokiniams – ar atkartoti žinomus faktus, ar pasakoti, ką asmeniškai patyriau. Nusprendžiau pasidalinti…

Į pirmą klasę nuo 6-erių: prancūzų patirtis

Mūsų šalyje vis diskutuojama, kokio amžiaus vaikai turėtų eiti į pirmą klasę – šešerių ar septynerių. Ir vis bandoma patirties žvalgytis užsienio šalyse. Prancūzijoje į pirmą klasę vaikai eina sulaukę…

Ugdymo įstaigose paminėta Laisvės gynėjų diena

Šiaulių valstybinė kolegija prisijungė prie Sausio 13-osios rytą visoje Lietuvoje tradiciškai vykstančios pilietinės vienybės ir vilties akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“. Aukštosios mokyklos bendruomenės nariai buvo kviečiami segėti Neužmirštuolės žiedą…

Jauna mokytoja siekia pakeisti požiūrį į mokymąsi – svarbiausia bendravimas ir vaikų palaikymas

Mokymasis turi teikti džiaugsmą, o tam itin svarbus mokytojo vaidmuo – įsitikinusi antrus metus istorijos mokytoja vienoje Alytaus mokykloje dirbanti Rūta Brazlauskaitė. Mokytojos darbą Rūta apibūdina kaip linksmuosius kalnelius, kuriuose…

Šiuolaikiniams vaikams – išmanusis „Skaitymo pradžiamokslis“

Ar gali skaitymas tapti smagiu žaidimu? Taip, ne tik smagiu, bet ir išmaniuoju žaidimu. Turbūt niekas kitas taip nepadeda pažinti pasaulio, ugdyti vaizduotės ir kūrybiškumo kaip knygų skaitymas. Tai labai…

B. Blumo taksonomijos modelio taikymas ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų ugdyme

Kauno lopšelio-darželio „Daigelis“ pedagogų komanda visus metus taiko pedagogo, švietimo teoretiko Benjamino Blumo (Benjamin Samuel Bloom) sukurtą taksonomijos modelį ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų ugdyme. Šiuo modeliu siekiama vaikų pasiekimų…

Ilgalaikis projektas „Klevelio kūrybinė STEAM laboratorija“

Šiuo metu STEAM (gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos, meno ir matematikos) ugdymas – aktuali tema tiek pasaulyje, tiek ir Lietuvoje. Gamtos mokslai, technologijos, inžinerija, menai ir matematika – tie dalykai, su…

STEAM kūrybinė laboratorija „Aš stebiu orus“

Vilniaus lopšelio-darželio „Sadutė“ „Boružėlių“ grupė nusprendė vykdyti STEAM (gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos, meno ir matematikos taikymas) projektą „Kūrybinė laboratorija „Aš stebiu orus“. Organizuojant projektą norėjosi dalintis gerąja patirtimi ir skatinti…

Netradicinis vaikų motyvacijos ugdymo(si) metodas

Ikimokyklinio ugdymo mokytojams labai svarbu pastebėti ir pačias mažiausias vaikų pastangas, gerus poelgius, juos įvertinti – motyvuoti. Rodydami vaikui pasitikėjimą, pripažindami jo gebėjimus, stipriname mažojo savigarbą ir savikontrolę. Tokiu būdu…

Kaip padėti mokiniams susikaupti?

Praėjusių metų rugsėjo 14 d. su „Švietimo naujienų“ skaitytojais straipsnyje „Besišypsančio veiduko galia“ pasidalinome patirtimi, kaip švelninti didelių ir labai didelių specialiųjų ugdymosi poreikių turinčių mokinių netinkamo elgesio apraiškas ir…

Atstumas – ne kliūtis! Mūsų patirtis vykdant Erasmus+ projektą per nuotolį

Jei vos prieš metus kas nors būtų pasakęs, kad virtualiai, per nuotolį piešime, lipdysime ir net sukursime dainą su kolegomis ir mokiniais iš kelių skirtingų šalių, patikėti tuo, ko gero,…

Naujame „Liepaičių“ choro albume – lietuviškos sutartinės ir Afrikos būgnų ritmai

Visiems, pasiilgusiems šilumos, Vilniaus chorinio dainavimo mokyklos „Liepaitės“ merginų choras turi gerų naujienų. Šiandien jis kartu su perkusijos grupe „Afrikos būgnai“ išleidžia afrikietiškomis perkusijomis nuspalvintą lietuviškų sutartinių albumą „Sutrinko trinko“.…

Mokytojai išbando naują programą „Pilietis per 31 valandą“

27 mokytojai ir 6400 mokinių iš įvairių Lietuvos mokyklų šiuo metu išbando pratybomis papildytą integruoto ugdymo platformą „Pilietis per 31 valandą“. Jau rudenį visi Lietuvos pedagogai galės visu komplektu nemokamai…

Esė „Kaip švietimo sistema veria tiesiai į širdį“

  Visi rėkėme: „Reikia pokyčių, norim pokyčių!“ Štai ir sulaukėme gyvenimo lūžio. Dirbame iš namų, ilgi rytai lovoje, „atostogos“ ištisus mėnesius. Parduotuvių nereikia, pramogos irgi čia pat, namuose, per TV,…

Konferencija „Mažais žingsneliais į lietuvių (valstybinės) kalbos pasaulį“

2020 m. gruodžio 16 d. Vilniaus r. Nemenčinės vaikų darželyje surengta Vilniaus rajono švietimo įstaigų praktinė nuotolinė konferencija ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogams „Mažais žingsneliais į lietuvių (valstybinės) kalbos pasaulį“.…

Martyno Mažvydo atminimui

2020 m. minėtos 500-sios Martyno Mažvydo gimimo metinės (nors jo gimimo data tiksliai nežinoma, ji gali būti kiek vėlesnė ar ankstesnė). Kaip ten bebūtų, šis šviesuolis iš tikrųjų nusipelnė pagarbos…

Maži darbeliai – didelių darbų pradžia

Vilniaus miesto lopšelyje-darželyje „Žiedas“ mes, ikimokyklinio ugdymo pedagogės Beata Gumuliauskienė ir Violeta Petrovičeva, inicijuojame knygos svarbą vaiko raidai propaguojantį tarptautinį projektą „Aš – rašytojas!“. Niekas kitas taip nesužadina ir neugdo…

Projektą „Dideli maži ekranai“ vainikavo kūrėjų darbai

Ignalinos gimnazijos dalyviai 2021 m. sausio 6-ąją sėkmingai įveikė visus medijų meno raštingumo etapus. Dalyvavome bendrame VšĮ „Meno avilio“ ir Britų tarybos medijų meno raštingumo projekte, kuris Lietuvoje vyksta penktus metus.…

Pandemija Brazilijos lietuvei nesutrukdė mokytis savo protėvių kalbos

Prieš metus penkiasdešimt ketverių metų brazilė Sandra Carezzanto de Souza lankėsi Vilniuje. Lietuviškų šaknų turinti brazilė norėjo aplankyti savo prosenelių gimtąją žemę, išvysti Gedimino ir Trakų pilis bei išmokti lietuvių…

Dvasinės aplinkos mokykloje formavimas STEAM projektų veiklomis

Praėjus adventui, šv. Kalėdoms ir atėjus Trijų karalių šventei, labai norėtųsi dar kartą prisiminti prakartėlės atsiradimo istoriją. Taigi, 1223 m. Grečio miestelyje, Riečio slėnyje, Pranciškus paprašė vietinių žmonių, kad paruoštų vietą…

Muzikinė pasaka vaikams „Žemės spalvos”

Vilniaus B. Jonušo muzikos mokykla, bendradarbiaudama su VšĮ „Culture live“ bei „White piano hall“ koncertų sale Vilniuje, surengė edukacinį projektą „Muzika visiems. Tai – autorinis lietuvių kompozitoriaus, vargonininko, pianisto ir…

Mokytojo, vaiko ir tėvų sąveika virtualioje mokymosi aplinkoje

Virtualių mokymosi aplinkų ir kitų priemonių taikymas ugdymo procese tiriamas daugelio mokslininkų. Jie ištyrė ir patvirtino, kad virtualių mokymosi aplinkų ir skaitmeninių technologijų taikymas ugdymo procese teigiamai veikia ugdymosi procesą…

Menininkai kaip mokslininkai: integruotos pamokos moksleiviams

Projektas „Menininkai kaip mokslininkai: integruotos pamokos moksleiviams“ – tarsi visų metų puokštė ant gimnazistų darbo stalo. Į šį projektą kaip partnerius Putinų gimnazijos mokinius ir mokytojus pakvietė Kūrybingumo mokykla. Tai…

Kaip tapti rašytoju?

Kas bendro tarp mažojo princo, Vytauto V. Landsbergio ir Šiaulių „Juventos“ progimnazijos 2a klasės mokinukų? Ogi labai, net labai daug… Kad Antuanas De Sent Egziuperi (Antoine de Saint-Exupéry) sukurtų „Mažąjį…

Esė. Mintys ant Naujųjų metų slenksčio arba apie virusus ir karantiną…

Laikrodžio rodyklėms artėjant prie vidurnakčio, mintimis stabteliu prie neilgo, akimirkai sustojusio, savo gyvenimo kelio. Nebeskubu, nebelekiu, nebebendrauju apsikabindama, nelankau mylimų žmonių, tik guodžiu save išmaniosiomis technologijomis, kurių dėka galiu matyti…

Informacinių komunikacijos technologijų naudojimo ugdymo procese galimybės

Šiaulių „Romuvos“ progimnazijos pedagogės Naujus metus pradėjo darbingai. Sėkmingai įvaldžiusios nemažai skaitmeninių priemonių, išbandžiusios jas ugdymo procese, mokytojos savo patirtimi pasidalijo su kolegomis.   Istorijos mokytoja Vitalija Samuilytė, informacinių technologijų…

Edukacinis projektas „Jo didenybė Barokas“

VšĮ „Culture live“ 2020 m. rudenį įgyvendino Lietuvos kultūros tarybos finansuojamą edukacinį projektą „Muzika visiems“.   Viena iš keturių edukacinio ciklo dalių – programa „Jo didenybė Barokas“. Tai pamoka-koncertas su…

Pradedamas vykdyti „Erasmus+“ projektas, skirtas populiarinti etišką verslą

Kauno statybos ir paslaugų mokymo centre pradedamas vykdyti „Erasmus+“ strateginių partnerysčių projektas „Vertė ir ateitis“ (angl. „Value and Future“). Projekto konsorciumą sudaro 6 organizacijos iš Lietuvos, Nyderlandų, Ispanijos, Vokietijos ir…

Ieva Tijūnelienė: „Liaudies daina – gyvoji tradicija muzikiniame ugdyme“

2020 m. pabaigoje dienos šviesą išvydo antroji smuiko mokytojos Ievos Tijūnėlienės autorinė knyga – „Smuikelės giesmė 2“. Liaudies melodijų pagrindu sudarytas nuotaikingas, spalvotas, šiuolaikiškas leidinys – parankus vadovas ne tik…

 
 
 
To change your subscription, click here.