Švietimo naujienos

View this email online

Kviečiame skaityti naujausius straipsnius:

Internetu pradeda naudotis vis jaunesni vaikai: ką naudinga žinoti

Internetas tapo neatsiejama ne tik mūsų, suaugusiųjų, bet ir vaikų gyvenimo dalimi. Jei anksčiau rekomendacijose tėvams būdavo nurodoma, kad vaikams iki dvejų metų siūloma neleisti būti prie elektroninių prietaisų ekranų,…

Norint rasti šaltinio pradžią, reikia eiti prieš srovę…

2020-ieji – Šventojo Jono Pauliaus II metai „Žmonijos ateitis priklauso nuo žmonių, kurie pasikliauja tiesa ir kurių gyvenimus nušviečia kilnūs moralės principai, leidžiantys jų širdims mylėti iki pasiaukojimo.“ (Šv. Jonas…

Inovatyviausia fizikos mokytoja: „Gyvenime nepatinka tai, ko nesuvokiame“

Fizikos egzaminą pasiryžusių laikyti mokinių skaičius kasmet išlieka menkas, nors gerą ateitį žadančių specialybių, reikalaujančių šio dalykų žinių – gausu. Inovatyviausia fizikos mokytoja Saulė Paulikienė pastebi, kad „gyvenime nepatinka tai,…

Nėra geros pamokos recepto, yra mokinių ir mokytojų bendras noras mokyti(is)

Visi esame girdėję Herakleito iš Efeso teiginį, kad į tą pačią upę dukart neįbrisi, tačiau turbūt retas susimąstome, kad jį galima pritaikyti ir kalbant apie mokyklą. Būtent taip savo profesiją…

Ministerija pradeda viešąsias konsultacijas dėl įtraukiojo švietimo

Nuo spalio 1 d. iki lapkričio 5 d. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija švietimo bendruomenei organizuoja viešąsias konsultacijas dėl įtraukiojo švietimo. Su mokytojais, pagalbos mokiniui specialistais, tėvais, mokyklų vadovais, mokslininkais,…

Geriausiems šalies abiturientams trečius metus skiriamos Signatarų stipendijos

Dvi dešimtys geriausių šalies abiturientų, pasirinkusių studijas Lietuvos aukštosiose mokyklose, skatinami Signatarų stipendijomis. Švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius pasirašė įsakymą dėl Signatarų stipendijų skyrimo. Iš 20 Signatarų stipendijų…

Iniciatyva „FabLab“ – dalis Vilniaus mokyklų jau veikia kaip maži fabrikėliai

Laikai, kai per technologijų pamokas tekdavo iš faneros rankiniu pjūkleliu pjaustyti įvairias figūras – seniai praeityje. Šiandien dalis sostinės mokyklų naudoja ne tik lazerines pjaustykles, programuojamas frezavimo stakles (CNC) bei…

Konferencija mokytojams: „LINK balanso: virtualus ir gyvas mokymasis“

Lietuvos laisvosios rinkos institutas spalio 28 d. (trečiadienį) rengia nemokamą nuotolinę konferenciją „LINK balanso: virtualus ir gyvas mokymasis“. Konferencija skirta mokytojams ir besidomintiems švietimo aktualijomis. Joje bus diskutuojama šiais klausimais:…

Artėjančios mokytojų dienos proga – idėjos, kaip pamokas paversti įtraukiančiomis

Iššūkių kupinas ruduo mokyklas skatina ieškoti kūrybiškų sprendimų, kaip mokymosi turinį mokiniams paversti įdomiu, o pamokų formatą – įtraukiančiu. Ir nors turime ribotas galimybes būti kartu, išeičių vis tik galima…

Sveikatos „Vaivorykštukai“ semiasi gamtoje

Tikriausiai visi esame girdėję frazę – sveikata didžiausias turtas. Ne tik šeimos, bet ir darželio vaidmuo, diegiant vaikui sveikos gyvensenos pagrindus, užima labai reikšmingą vietą. Svarbus vaidmuo tenka mokytojai, nuo…

Vieną kartą gyveno…

„Aš augau, kai močiutės pasakas sekdavo paėmusios už rankų ir žiūrėdamos į akis“, – prisipažįsta vienas iš tarptautinio pasakų čempionato „Vieną kartą gyveno“ dalyvių. Rugsėjo 18 dieną Radviliškio savivaldybės viešoji…

Festivalyje „Heritas“ – speciali programa vaikams ir šeimoms

Spalio 2–4 d. vyks tarptautinis kultūros paveldo tvarkybos ir technologijų festivalis „Heritas“, vienijantis visus, neabejingus kultūros paveldui. Atviruose ir nemokamuose renginiuose Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčioje organizatoriai kviečia pažinti, atrasti ir…

Muzikinis vasaros projektas „Lauko muzikos instrumentų diena“

Pasaulinės muzikos dienos minėjimo proga norime pasidžiaugti, kad Lietuvos ikimokyklinio ugdymo įstaigų kiemuose muzikos garsai skamba ne tik muzikos dieną. Skambesys netilo ir vasaros laikotarpiu. Birželio ir liepos mėnesiais vyko…

„Papuošiu darželį pavasariniais žiedais“

Liaudies išmintis teigia: „Ruošk žiemai roges vasarą“. Vilniaus lopšelio-darželio „Žibutė“ bendruomenė ruošiasi pavasariui rudenį. Pasiraitoję rankoves tiek pedagogai, tiek vaikai kibo į darbus rugsėjo 28–30 dienomis. Vieni kastuvais sukasė žemę,…

Žygis į Šunskų miestelio fazanyną

Šiuolaikiniai vaikai, gyvendami nuolat besivystančių technologijų apsuptyje, dažnai pamiršta, koks įdomus, įkvepiantis ir pamokantis gali būti buvimas gamtoje. Gamta – tikras žinių šaltinis, o jos pažinimas yra turiningas laiko leidimas,…

Šiuolaikinio ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaiko ugdymo(si) iššūkiai

Panevėžio lopšelis-darželis „Žibutė“ jau trečius metus rengia respublikinę mokslinę-praktinę konferenciją „Šiuolaikinio ikimokyklinio, priešmokyklinio amžiaus vaiko ugdymo(si) iššūkiai“. Konferencijos plenarinis posėdis vyko Panevėžio suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centre. Pranešimą „Pasitikėjimu grįsta…

Dovana švietimo bendruomenei

Lietuvos švietimo istorijos muziejus (Vytauto pr. 52, Kaunas) mini muziejaus įkūrėjo Vinco Ruzgo 130-ųjų gimimo metinių sukaktį ir Mokytojų dienos proga dovanoja pedagogų, švietimo įstaigų bendruomenėms bei jų šeimų nariams…

Tarptautinėje informatikos olimpiadoje – trys bronzos medaliai

Tarptautinėje informatikos olimpiadoje, vykusioje nuotoliniu būdu, Lietuvos mokiniai pelnė tris bronzos medalius. Jais apdovanoti Vilniaus licėjaus mokinys Aldas Lenkšas (parengė Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakulteto Šeštadieninės informatikos olimpiadininkų mokyklos…

 
 
 
To change your subscription, click here.