700 žingsnių Vilniaus širdin

Aida Makutėnienė
,
Vilniaus l.-d. „Vaidilutė‘ direktorė

700 mažų žingsnelių keliauja aplink savo darželį ir jo apylinkes, atrasdami judėjimo džiaugsmą, gamtos grožį, pažintį su Vilniumi ir bendrystę!

Siekdami aktyviai judėti ir netradiciškai paminėti Vilniaus miesto garbingą jubiliejų, lopšelio-darželio „Vaidilutė“ mokytojai organizavo projektą „700 žingsnių – 700 metų Vilniaus jubiliejui“. Prie projekto prisijungė bendraminčiai iš kaimyninių Vilniaus miesto lopšelių-darželių „Pelėdžiukas“, „Lakštingala“, „Puriena“, „Vieversys“.

 

Tikslingai žingsniuojant, net ir artimoje aplinkoje galima atrasti daug naujovių, netikėtumų ar staigmenų. Mažytės kelionės praplečia vaikų kasdienybę, plėtoja pažintinius gebėjimus, lavina skaitmeninę kompetenciją, žadina smalsumą, skatina pamatyti, kiek aplinkui įdomių, nepažintų objektų. Keliaujant kartu su bičiuliais netrūko nei smagumo, nei žinių. Šįkart vaikai skaičiavo, o mokytojai žingsnelius fiksavo naudodami išmaniuosius įrenginius: telefoną, laikrodį ar planšetę. Tokiu būdu mažieji mokėsi pažinti išmaniųjų įrenginių galimybes.

 

Patiems mažiausiems lopšelio amžiaus grupės žygeiviams kelionė buvo organizuota darželio kieme. Dar pavasarį suformuotoje edukacinėje miško erdvėje vaikučių smalsumą žadino žiemos skraiste pasidabinę miško augalai, eglutė, netoliese viliojo lauko bibliotekėlė.

Vyresnių grupių vaikai rinkosi pažintinius takus darželio lauko teritorijoje, o drąsesni – keliones už darželio ribų. Darželis strategiškai labai patogioje vietoje. Čia pat galima atrasti ne tik parkelį, bet ir aplankyti XIX a. Raduškevičiaus rūmus, Žaliąjį ir Mindaugo tiltus, Katedros aikštę, Kunigaikščio Gedimino paminklą, Valdovų rūmus, Gedimino pilį.

 

Keliaujant ne tik grožimasi, bet ir mokomasi kelių eismo taisyklių, prisimenama, kaip svarbu atsakingai keliauti draugų būryje, kai šalia zuja automobiliai, skuba dviratininkai, labinasi ir dėmesį blaško besišypsantys praeiviai. Žiopsoti nėra kada.

Nufotografuotos ir aprašytos vaikų patirtys paskelbtos specialiai projektui sukurtoje „Facebook“ grupėje „700 žingsnių – 700 metų Vilniaus jubiliejui“.

 

Lopšelio-darželio „Vaidilutė“ vaikučių sveikinimai Vilniui tik įsibėgėjo. Dar laukia renginiai, akcijos, projektai ir kiti sumanymai, skirti Vilniaus miesto 700 metų jubiliejui. Mažais žingsneliais keliaujame Vilniaus širdin.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.