Karjeros ugdymui skirti renginiai

Ingrida Straleckienė
,
karjeros ugdymo savaitės koordinatorė

Apie pašaukimą ir profesijas kalbėjome Karjeros ugdymui skirtuose renginiuose, kurie vyko visą praėjusią savaitę Kauno rajono Šlienavos pagrindinėje mokykloje.

 

1–10 klasių mokiniams buvo vedamos integruotos karjeros ugdymo ir mokomųjų dalykų pamokos. Pradinių klasių mokytojos Ilona Surgautienė, Želvita Jankunė, Ina Banevičienė, Loreta Kučinskienė, Ramunė Uleckienė organizavo mokiniams netradicines pamokas. Pradinukai diskutavo, piešė ir garsiai svajojo. Mokytojos Laima Gužienė, Violeta Pakštienė, Alma Mačiulskienė ir Ingrida Straleckienė birželio 10 dieną organizavo 5, 9, 10 klasių mokiniams integruotą karjeros ugdymo, lietuvių, anglų ir rusų kalbų bei technologijų pamoką „Nuo svajonės iki įgyvendinimo”, kurioje mokinai susitiko su buvusia mokyklos mokine, o dabar Jungtinėje Karalystėje gyvenančia verslininke, sukūrusia natūralios kosmetikos įmonę, Vilana Bagdone.

 

Ypač 5–10 klasių mokiniams (ir ne tik!) įsimins birželio 9 diena – Karjeros ugdymo diena, kai visą dieną vyko susitikimai su įvairių mokyklų atstovais ir su įdomiais žmonėmis. Mokytojos Asta Skatikienė ir Jurgita Norvilienė organizavo renginį „Šok į tėvų klumpes“. Pareigūno profesiją pristatė 6 klasės mokinės Justės mama Rasa Erstikytė-Petrauskė, Kalėjimų departamento prie LR teisingumo ministerijos Lietuvos probacijos tarnybos Kauno regiono skyriaus specialistė. O Justės mamos kolegė mediatorė Viktorija Stančikaitė-Grėbliauskienė dalyvius supažindino su mediatorės profesija. Apie architekto profesijos kasdienybę ir iššūkius papasakojo architektė, 8 klasės mokinės Aurelijos mama Lilija Putnienė. Istorijos mokytoja Asta Skatikienė organizavo dar vieną renginį „Lietuva pasaulio kontekste, Lietuvos galimybės”, kuriame 5–10 klasių mokiniai susitiko su VDU pasaulio lietuvių universiteto koordinatore Ingrida Dačioliene ir Academia cum laude koordinatoriumi Domu Boguševičiumi. Svečiai ne tik papasakojo įdomių istorijų apie po pasaulį pasklidusius lietuvius, bet ir atvėrė naują žiūros langą į istoriko profesiją. Dešimtokų pageidavimu buvo organizuotas susitikimas su Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro ir Kauno informacinių technologijų mokyklos atstovais. Svečiai išsamiai papasakojo apie jų profesijų įvairovę ir galimybės.

 

Šią savaitę klasių vadovai savo auklėtiniams organizuos Karjeros ugdymo savaitės renginių aptarimą-refleksiją ir asmenybės testą „Koks tu esi?”.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.