25-oji „Dainų dainelė“ sugrįžta: LRT ir ŠMSM pasirašė bendradarbiavimo sutartį

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė ir Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos (LRT) generalinė direktorė Monika Garbačiauskaitė-Budrienė antradienį pasirašė sutartį dėl Lietuvos vaikų ir moksleivių televizijos dainų konkurso „Dainų dainelė“ organizavimo, filmavimo ir transliavimo 2022 metais.

 

„Dainų dainelė” – tai vienas unikaliausių, daugiausiai dalyvių pritraukiantis, turintis ilgametes tradicijas Lietuvos muzikinis renginys. Pirmąkart „Dainų dainelė“ buvo surengta dar 1974-aisiais, per visus gyvavimo dešimtmečius šis konkursas į profesionalaus muziko kelią atvedė ne vieną šiandien žinomą Lietuvos dainininką.

 

„Šis unikalus ir populiarus dainų konkursas profesionalaus muziko kelią paskatino pasirinkti ne vieną žinomą Lietuvos dainininką ar muziką. Net ir tie, kurie nepasirinko šios profesijos, „Dainų dainelę“ atsimena kaip vieną iš labiausiai jaudinančių gyvenimo patirčių. Džiugu, kad šis konkursas, suburiantis kelis šimtus vaikų ir jaunuolių, tęsia ilgametes tradicijas, ir kitąmet į šią įspūdingą šventę vėl sukvies vaikus, jų šeimas, mokytojus“, – sakė ministrė Jurgita Šiugždinienė.

 

„Daugiau nei keturis dešimtmečius skaičiuojantis muzikinis renginys „Dainų dainelė“ užaugino ne vieną kartą: jame dalyvavo vaikai, jiems užaugus ir tapus tėvais, ant scenos lipo jų vaikai, vėliau anūkai. Puoselėdami tradicijas norime sukurti žiūrovams patrauklų, modernų, šiuolaikinį „Dainų dainelės“ formatą, kad šis muzikinis renginys, turintis ilgametes tradicijas, ir toliau augintų ateities kartas“, – LRT kūrybos skyriaus vadovė, režisierė Asta Einikytė.

 

„Dainų dainelės” konkursas prasidės 2022 m. nuo vasario 20 d. (sekmadieniais). Dalyvių pasirodymai bus tiesiogiai transliuojami iš LRT Didžiosios studijos. Televizijos žiūrovai visų tiesioginių transliacijų metu portale LRT.lt  ir vėl galės rinkti mylimiausią atlikėją, kuriam bus suteikta galimybė dalyvaus laureatų koncerte. Planuojama, kad baigiamasis laureatų koncertas bus transliuojamas iš Nacionalinio operos ir baleto teatro birželio 12 d.

 

„Dainų dainelėje“ kviečiami dalyvauti 3–19 metų vaikai ir mokiniai iš visos Lietuvos. Pirmąkart „Dainų dainelė“ buvo surengta dar 1974-aisiais. Tuomet ją rengė Lietuvos televizija, kurios muzikos redakcijos darbuotojai ir sugalvojo konkurso idėją. Nuo 1998 m. konkursą organizuoja Nacionalinė M. K. Čiurlionio menų mokykla.

 

Išsamiau apie 2022 metų „Dainų dainelės“ konkursą.

 

ŠMSM inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.