17 kūrybiškų klasių projektų

Danguolė Tumėnienė
,
LSU Kėdainių „Aušros“ prog-jos pradinių klasių mokytoja metodininkė

Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazijos pradinių klasių mokiniai ir jų mokytojos gražią valstybinę šventę, Kovo 11-ąją, pasitiko kūrybiškai ir inovatyviai.

 

Tądien progimnazijoje įvykdyta net 17 pradinių klasių projektų, kurių veiklose ugdytas mokinių pilietiškumas, tautiškumas, saviraiška ir kūrybingumas. 1a klasės mokiniai (mokytoja A.Gailiūnienė) vykdė projektą „Lietuva – mano šalis“. Pirmokėliai susipažino su Lietuvos simboliais ir šventėmis, diskutavo apie tai, ką jiems reiškia Lietuva. Žodžius ne tik dailiai užrašė sąsiuviniuose, bet ir naudodamiesi interneto įrankiu „WordArt“, kūrė žodžių debesis. Kūrybiškos veiklos vyko ir 1b klasėje (mokytoja Rūta Kučiauskienė). Klasės projekte „Tau, Lietuva!“, mokiniai deklamavo eilėraščius ir pristatė, kokį gražiausią lietuvišką žodį išrinko jų šeimos. Populiariausias buvo ir laimėjo žodis „MYLIU“.

 

2b klasėje (mokytoja Danguolė Tumėnienė) projekte „Augu Lietuvoje“ vyko mažoji klasės skaitovų šventė „Eilėraštyje gyvena Lietuva“. Mokiniai deklamavo posmus apie Lietuvą, jos garbią istoriją ir nuostabią gamtą. Vyko smagūs fotografijų pristatymai „Nukeliauk ten…“. Antrokai pristatė nuotraukas, pasakojo apie aplankytą ir įsimintą Lietuvos vietovę. Iš vietovardžių sudarė žemėlapį „Surink Lietuvą“. Po istorinių asmenybių „Apie Radvilas ir ne tik“ pristatymo, nupiešė telefono ekraną ir „skambino“ vaizdo skambučiu, rašydami žinutę į praeitį. 2c klasės (mokytoja Gendrutė Burkauskienė) projekte „Tauta, kurios nepalaužė“ veikla prasidėjo filmuko „Tauta, kurios nepalaužė, bei kuri Kovo 11-ąją grižo į pasaulio žemėlapius“ peržiūra ir aptarimu. Mokiniai džiaugėsi, kad gyvena nepriklausomoje ir laisvoje šalyje, piešė piešinius Lietuvai.

 

Projekte „Mums gera Lietuvoje“, 3d klasės (mokytoja Rita Krivoūsienė) mokiniai peržiūrėjo ir aptarė skaidres „Kovo 11-oji – ateities Lietuvai diena”, dalyvavo viktorinoje „Noriu pažinti Lietuvą”, atliko kūrybinį darbą „Gyvybės medis, vardu Lietuva” – iš žodžių, svarbių kiekvienam lietuviui „užaugino“ medį.

 

4b klasė projekte „Lietuva, būk laisva“ prisiminė svarbiausius Lietuvos istorijos įvykius, kurie lėmė, kad šiandien esame laisvi: 1918 metus, svarbiausius faktus, aptarė tuo metu leidžiamus laikraščius ir svarbiausią dokumentą, kuris buvo pasirašytas Vasario 16 dieną. Vėliau persikėlė į 1991 metus ir prisiminėme tų metų įvykius. Prisiminta, kad pirmoji valstybė, pripažinusi Lietuvos nepriklausomybę, buvo Islandija. Mokiniai peržiūrėjo filmą „Sala tarp dviejų vandenynų“ ir jį aptarė.

 

4c klasė (mokytoja Rita Kerzienė) šią dieną skyrė Lietuvos gamtai. Projekte „Paukščiai grįžta“ nuostabiais vaikų rodomais vaizdais pabuvota įvairiuose Lietuvos miestuose. Mokiniai pristatė lankytinas vietas. Kovo 10 d. minima ir kaip 40-ties paukščių grįžimo diena, tad pas ketvirtokus svečiavosi ornitologė iš Klaipėdos rajono Viktorija Šiaulytytė. Ji pasakojo apie sugrįžusius paukščius. Ketvirtokai sužinojo, kokiems paukščiams patinka mūsų žiemos, kaip atskirti pateles nuo patinėlių.

4d klasės (mokytoja Vida Pocienė) projekte „Lietuvos istorija ir etnokultūra“ buvo dainuojamos dainos, surengta viktorina „Lietuvos etnokultūra, ketvirtokai draugiškai sprendė kryžiažodį. 4e klasės (mokytoja Gabrielė Misevičienė) projekte „Padlet“ lentoje ketvirtokai surašė net 103 priežastis, kodėl myli Lietuvą. Vyko diskusija apie Lietuvos įžymius ir svarbius žmones, teko pasukti galvas, sprendžiant kryžiažodį apie Lietuvą .

 

Pradinių klasių mokiniai paruošė ir bendrą dovaną – sveikinimą Lietuvai. Tam buvo ruoštasi atsakingai. Dovana – tai kūrybinių darbų ir muzikinių sveikinimų knyga „Raštai margi – Lietuvos spalvom išausti“. Knygą galima pavartyti čia.

 

Džiaugiamės, kad augdami mūsų mokiniai savo mažose širdelėse augina ir didelę meilę bei pagarbą Lietuvai.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.