16-tasis „eTwinning“ gimtadienis Alytaus lopšelyje-darželyje „Boružėlė“

Roberta Raudonienė
,
priešmokyklinio ugdymo mokytoja

2020–2021 mokslo metais Alytaus lopšelio-darželio „Boružėlė“ bendruomenė aktyviai įsitraukė į respublikinių ir tarptautinių „eTwinning“ projektų vykdymą ir kūrimą. Tai tapo svarbia ugdomosios veiklos dalimi, kuri papildo kasdienes ugdomąsias veiklas naujomis idėjomis, patirtimis, pažintimis, nuolatiniu bendravimu ir bendradarbiavimu ne tik su mūsų šalies ugdymo įstaigomis, bet ir su užsienio partneriais. Įstaigos bendruomenė sparčiai skinasi kelią savo užsibrėžto tikslo link – „eTwinning mokyklos vardo“ suteikimo, tad šiais metais net 10 įstaigos mokytojų buvo apdovanoti ir įvertinti nacionaliniais kokybės ženkleliais (NKŽ), o iš viso per šiuos mokslo metus buvo suteikta 14 nacionalinių kokybės ženklelių, vykdyta daugiau nei 20 skirtingų projektų.

 

Nuo šiol mūsų bendruomenėje gegužės 9-oji svarbi ne tik dėl Europos dienos minėjimo, bet ir dėl „eTwinning“ programos gimtadienio. Ta proga priešmokyklinio ugdymo (PU) „Pelėdžiukų“ grupė su mokytoja Roberta Raudoniene ir ikimokyklinio ugdymo „Žvaigždučių“ grupė su mokytoja Laura Zdanaviečiene bei partneriais iš visos Lietuvos sukūrė projektą „Švęskime „eTwinning“ gimtadienį kartu“. Vykdydami šį projektą visi partneriai kūrė logotipus, atvirutes, ketureilius, organizavo šventinius susitikimus. Švęsdami jau 16-tąjį „eTwinning“ programos gimtadienį integravome veiklas į muzikos ir sporto užsiėmimus, tad linksminomės dainuodami dainas ir šokdami šokius, kūrėme šventinius meniu, integravome ir STEAM veiklas. Dalyvaudami „Kahoot“ viktorinoje ne tik pasitikrinome, bet ir įtvirtinome savo žinias. Vaikai nesunkiai geba įvardinti, ne tik kokios pagrindinės „eTwinning“ programos spalvos, kas pavaizduota logotipe, bet ir suskaičiuoti, kada gi „gimė“ ši programa, jeigu šiais metais minime jau 16-ąjį gimtadienį. Džiaugiamės, kad balsavimo metu daugiausiai palaikymo sulaukė Alytaus lopšelio-darželio „Boružėlė“ PU „Pelėdžiukų“ grupės kurta emblema, kuri papuošė projektą ir yra oficialus projekto logotipas. Daugiau informacijos čia.

 

Didžiuojamės puikiais mokytojų ir ugdytinių pasiekimais, tėvų ir visos bendruomenės įsitraukimu į šios programos projektų vykdymą. Linkime ir toliau sėkmingai keliauti užsibrėžto tikslo link.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.

Vienas komentaras