12 ypatingų praėjusių metų dienų Šakių lopšelyje-darželyje „Berželis“

Dovilė Kazakauskienė
,
Šakių l.-d. „Berželis“ direktorės pavaduotoja ugdymui

2021 metai buvo pandemijos pažymėti metai, pilni iššūkių, naujų sprendimų, suvaržymų ir apribojimų. Tačiau dirbant su vaikais labai svarbu, kad jie augtų laimingoje, ramioje ir saugioje aplinkoje. Todėl bendruomenė nusprendė kiekvieną mėnesį vieną dieną skirti ypatingai temai / veiklai, kuri, nors ir ribojant bendras grupių veiklas, apjungtų vienai minčiai ar idėjai visą bendruomenę: kiekvieną mėnesį darželyje buvo organizuojama ypatinga mėnesio diena, iš viso 12 per visus metus. Jau metų pradžioje tiek darbuotojai, tiek tėvai buvo supažindinti su ypatingų mėnesio dienų planu, tad visi galėjo tam tinkamai pasiruošti ir nusiteikti.

 

Sausio mėnesį pradėjome su šukuosenų diena. Vieni į darželį atėjo jau su mamytės ar tėvelio sukurta šukuosena, kiti darželyje kūrė žaismingas šukuosenas, mokytojos dėvėjo perukus ar rišosi kasytes. Vasaris skirtas tautiškumui, todėl šventėme vėliavos spalvų dieną. Tą dieną darželyje vyravo geltona, raudona ir žalios spalvos, ne tik aprangoje, bet ir veiklose. Kovo mėnesį, kuris mūsų įstaigoje jau kelintus metus yra draugiškumo mėnuo, minėjome skirtingų kojinių dieną. Tą dieną mūvėjome ne tik skirtingas kojines, bet ir kūrėme jų dizainą, rinkome gražiausią, ilgiausią ar spalvingiausią kojinę.

 

Balandį šventėme vaikų herojų dieną. Vaikai pristatė savo herojus, atsinešdami į darželį žaislus, piešinius, taip pat pasakojo vieni kitiems, kas yra jų herojai, mokytojos ekranuose vaikams rodė jų apibūdinamus personažus. Herojų sulaukėme įvairiausių: atvyko dantukų fėja iš Kakės Makės knygos, Žmogus voras – juodasis vagis, Vėžliukai nindzės, Pelenė, kuri gali pasikeisti princese, daugybė Elzų, kurios iš burtų lazdelės daro ledą, stato pilis, Boružėlė iš ,,Boružėlių kaimelio“, Žaibas Makvynas, Peliukė Mikė, Raudonasis paukštis iš filmuko ,,Piktieji paukščiai”, Vienaragis ir dar daugybė kitų. Vaikai kalbėjo apie savo herojus, jų galias ir charakterio savybes, piešė jų atvaizdus, kūrė istorijas, žiūrėjo filmukų ištraukas, vaidino ir atliko daugelį įvairiausių veiklų grupėse.

 

Gegužę linksmai laidėme ir konstravome lėktuvėlius, tad tą dieną pavadinome „Lėktuvėlių diena“. Darželyje jų tikrai netrūko: ir popierinių, ir gamintų, ir sumeistrautų, ir iš „Lego“ bei iš kitų konstruktorių, pirktų, dovanotų, mažų ir didelių. Smagiausia vaikams buvo dalyvauti lėktuvėlių varžybose: kurio nuskris toliausiai, kurio – aukščiausiai ir dar reikėjo stebėti, kuris skris greičiausiai.

 

Birželį buvo smagi palapinių diena, vaikai stovyklavo lauke palapinėse, kai kurios grupės net ir pietų miego liko miegoti lauke.

 

Liepą organizavome kreidelių dieną, su šūkiu: „Nupieškime karūnas Karaliui“, rugpjūtį užbaigėme minėdami šypsenos dieną. Rugsėjo 24-oji buvo aitvarų diena, spalį vyko dešimtoji ypatinga metų diena, kurią praminėme pižamų ir tinginių diena, lapkritį vyko šaliko diena, kurios metu bendrai susikibę šaliku apjuosėme darželį bei šildėme medžius aprišdami juos šalikais, gruodžio 3 dieną metus užbaigėme rašydami laišką Kalėdų seneliui ir nuo visos darželio bendruomenės sukūrėme ilgą kūrybišką ir svajonių kupiną laišką.

 

Jei kurio vaiko paklaustumėte, kuri diena buvo smagiausia, greičiausiai būtų visos. Nes kiekviena diena buvo smagi.

 

2022 metais planuojame šią idėją tęsti, tik šiais metais tai bus „Linksmieji penktadieniai“. Sausį bus besmegenių diena, vasarį – šešėlių diena, kovą – atvirkščia diena, balandį skirsime mylimiausiai knygai, gegužę vieną penktadienį skirsime saulei, birželį vyks spalvoto automobilio penktadienis, liepą planuojamas vandens penktadienis, rugpjūtį – spalvoto akmenėlio diena, rugsėjį – piešimo lauke diena, spalį – skėčių ir guminių batų penktadienis, lapkritį įvyks stebuklų diena, na o gruodį vieną penktadienį visi vilkėsime kalėdinius megztinius. Smagu, kai yra ko laukti…

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.