103 užduotys 103-iosioms Lietuvos valstybės atkūrimo metinėms

Regina Mikalauskienė
,
Panevėžio l.-d. „Rūta" direktorė

Panevėžio lopšelio-darželio „Rūta“ mokytojos nusprendė netradiciškai paminėti 103-iąsias Lietuvos valstybės atkūrimo metines: pakvietė respublikos ikimokyklinio, priešmokyklinio, pradinio ugdymo mokytojus, švietimo pagalbos specialistus sukurti skaitmeninių mokymo priemonių katalogą „Raidžių ir garsų pasaulyje“. Į katalogą sudėtos 103 garsų tarimą, garsinę analizę ir sintezę, kalbos įgūdžius padedančios formuoti užduotys. Jas atsiuntė mokytojai iš Panevėžio, Šiaulių, Pasvalio, Joniškio, Klaipėdos, Gelgaudiškio, Lazdijų ir kt. Iš viso projekte dalyvavo 45 respublikos miestų ir miestelių pedagogai.

 

Kovo 5 dieną „Zoom“ platformoje įvyko knygos pristatymas-refleksija. Mintimis apie idėją ir jos įgyvendinimą pasidalijo projekto iniciatorės, Panevėžio lopšelio-darželio „Rūta“ švietimo pagalbos specialistės Vita Kazlaučiūnaitė, Giedrė Urbonienė, ikimokyklinio ugdymo mokytoja Rūta Stuknytė, Panevėžio pedagoginės-psichologinės tarnybos specialioji pedagogė, logopedė Rasa Sėdžiuvienė ir kt. Refleksiją organizavusio Panevėžio švietimo centro metodininkė Birutė Šinkūnaitė pasidžiaugė iniciatyva ir jos rezultatu, kuris, jos žodžiais, „vertas milijono“, nes tai puiki struktūrizuota priemonė padedanti tobulinti vaikų kalbą. Katalogą galite rasti čia. Juo gali naudotis visi mokytojai, tėvai, norintys paįvairinti vaikų ugdymą, skatinti vaikų pasitikėjimą savimi bei savo gebėjimais, individualizuoti mokymo procesą.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.