10-oji lietuvių kalbos ir literatūros olimpiada

Vilma Grigienė, Gintarė Bersėnienė
,
Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno g-jos lietuvių kalbos mokytojos

Kovo 8–9 d. Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazijoje vyko 10-oji lietuvių kalbos ir literatūros olimpiada Lietuvos ir užsienio lietuviškų mokyklų 9–12 klasių mokiniams. Į olimpiadą susirinko mokiniai ne tik iš Lietuvos mokyklų ir gimnazijų, bet ir užsienio lietuviškų mokyklų (Latvijos, Lenkijos, Vokietijos, Baltarusijos, Rusijos). Olimpiados atidarymo šventė buvo tarsi odė lietuvių kalbai, Lietuvai, laisvei. Sugiedotas Lietuvos Respublikos himnas – įžanga į Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo šventę. Olimpiados dalyvius ir svečius sveikino Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazijos direktorė Nijolė Šimkevičienė, LR Seimo nariai Rūta Miliūtė ir dr. Paulius Saudargas. Šiltus žodžius išsakė olimpiados vertinimo komisijos pirmininkė profesorė dr. Dainora Pociūtė.

 

Olimpiados atidarymo ceremonijoje skambėjo muzika, kurią dovanojo svečiai iš Lietuvos muzikos ir teatro akademijos – altininkas Martynas Grigas, solistė Austėja Lukaitė ir pianistė Gražina Zalatorienė. Visus sujaudino Nacionalinio Kauno dramos teatro direktoriaus Egidijaus Stanciko padeklamuotas Justino Marcinkevičiaus eilėraštis ir atskleista patirtis apie ypatingą asmeninį santykį su gimtąja kalba. Įspūdį sustiprino Austėjos Lukaitės atlikta daina „Tai gražiai mane augino“ (žodžiai Justino Marcinkevičiaus).

Po atidarymo šventės mokiniai skubėjo į gimnazijos kabinetus atlikti olimpiados užduočių, o mokytojai tobulino profesinę kompetenciją seminare „Kalbos ir literatūros integracijos galimybės“.

Vakare olimpiados dalyviai buvo pakviesti į Kauno valstybinėje filharmonijoje vykusį koncertą „Muzika sielai“. Nuostabi orkestro, smuiko ir violončelės garsų dermė skatino pasinerti į jautriausius sielos slėpinius.

 

Saulėtą kovo 9-osios rytą vyko iškilminga olimpiados uždarymo šventė – laureatų apdovanojimai. Olimpiados dalyvius pasveikino švietimo, mokslo ir sporto viceministrė Monika Bilotienė, Lietuvių kalbos instituto direktorė dr. Albina Auksoriūtė, Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto direktorė prof. dr. Aušra Martišiūtė-Linartienė. Olimpiados uždarymo koncertą dovanojo Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų orkestras, vadovaujamas kapelmeisterio kapitono Ričardo Kukulskio, jaudinančią dainą atliko mūsų gimnazijos mokinė Rugilė Baranauskaitė. Užsienio lietuviškų mokyklų mokiniai olimpiados dalyvius ir svečius sužavėjo jausmingai skaitytomis eilėmis.

Olimpiados nugalėtojams apdovanojimus įteikė švietimo, mokslo ir sporto viceministrė M. Bilotienė, vertinimo komisijos pirmininkė Vilniaus universiteto Lietuvių literatūros, kultūros ir vertimų tyrimo instituto Lietuvių literatūros katedros prof. dr. Dainora Pociūtė, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro Gabių ir talentingų vaikų ugdymo skyriaus metodininkė Dina Voronina.

 

Lietuvių kalbos ir literatūros olimpiadą Lietuvos ir užsienio lietuviškų mokyklų 9–12 klasių mokiniams organizavo LR švietimo, mokslo ir sporto ministerija, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras, Kauno m. savivaldybės administracijos Švietimo skyrius, Kauno pedagogų kvalifikacijos centras, Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazija.

Olimpiados nugalėtojams prizus įsteigė: pagrindinis olimpiados rėmėjas – koncerno „Eurochem“ bendrovė „Lifosa“, LR Seimo nariai Rūta Miliūtė, Aušra Papirtienė ir dr. Paulius Saudargas, Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas, Vilniaus kolegija.

 

Šventė baigėsi, dalyviai išvyko kupini gražiausių įspūdžių ne tik apie Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnaziją, bet ir apie vieną seniausių pasaulio kalbų – lietuvių kalbą.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.

Vienas komentaras