Virtuali akcija – kūrybinių darbų paroda „Vaivorykštė lange“

Loreta Mačiulienė
,
Kauno lopšelio-darželio „Kūlverstukas“ priešmokyklinio ugdymo mokytoja

Karantino apribojimai mus išmokė gyventi ir dirbti kiek kitaip: vieni gyveno ir dirbo izoliacijos sąlygomis, kiti – pasiaukojamai – kasdien dirbo įprastose savo darbo vietose, siekdami užtikrinti pagalbą, saugumą ir kasdienių poreikių tenkinimą.

 

Kauno lopšelio-darželio „Kūlverstukas“ priešmokyklinių grupių mokytojos – Giedrė Barštienė, Giedrė Bartkuvienė ir aš, Loreta Mačiulienė, Lietuvos ugdymo įstaigų mokytojus ir vaikus sukvietėme paskleisti truputėlį gėrio, tikėjimo ir palaikyti pasaulyje pasklidusią idėją – sukurti vaivorykštes savo namų languose ir užrašyti linkėjimų, sveikinimų, padrąsinamų žodžių, Lietuvos medikams, policininkams bei kitiems, karantino metu dirbantiems žmonėms, kovojantiems su koronavirusu.

 

Šios idėjos šaknys – Italijoje. Penkerių metų berniukas nupiešė vaivorykštę, užrašė žodžius: „Andra tutto benne“ („Viskas bus gerai“) ir pakabino lange. Žinutė žaibiškai pasklido po pasaulį – JAV, Kanadoje, Ispanijoje, Jungtinėje Karalystėje ir kitur.

Džiugu, kad organizuojant akciją ir skleidžiant jos idėją, aktyviai dalyvavo ir buvę Kauno lopšelio-darželio „Kūlverstukas“ auklėtiniai Justina Shenker ir Paulius Mačiulis, nors darželį jie lankė daugiau kaip prieš 20 metų, visada mielai atsiliepia į buvusių auklėtojų prašymus ir pasiūlymus.

 

Vaivorykštė – spalvų tiltas į tikėjimą, gėrį ir viltį. Dvi savaites įvairiuose Lietuvos miestuose vaikai piešė, kirpo, klijavo, konstravo ir kūrė vaivorykštes pasirinktomis priemonėmis. Namų languose pasirodė šimtai spalvotų vaivorykščių, džiuginusių praeivius ir įrodžiusių, kad gyvenimas vyksta ir ekstremaliomis sąlygomis.

Akcijoje dalyvavo 455 vaikai ir 126 mokytojai iš visų Lietuvos regionų. Visi vaikų darbai paskelbti socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje „#Vaivorykštėlange“, o šia tema sukurtas filmukas įdėtas YouTube“ kanale (čia) ir išsiųstas prekybos tinklų „Maxima“, „Rimi“, „Iki“, „Lidl“, „Norfa“ darbuotojams, Kauno miesto greitosios medicinos pagalbos stoties (GMPS), Vilniaus universitetinės ligoninės Santaros klinikos medikams, Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ir Lietuvos policijos pareigūnams.

Smagu sulaukti padėkų ir pajausti, kad ir nedidelį, bet savo, indėlį bendroje kovoje su koronavirusu.

 

Kauno GMPS: „Labai gražiai sugalvota, o piešiniai kokie gražūs! Pasidžiaugti pasidalinsime savo socialinio tinklo „Facebook“ puslapyje. Dėkojame už palaikymą, likite sveiki! “

„Maxima LT“: „Dėkojame už šią gražią iniciatyvą. Esame maloniai nustebinti. Būtinai mažųjų kurtomis vaivorykštėmis pasidalinsime su mūsų darbuotojais.“

UAB „Norfa“: „Labai graži ir nuoširdi iniciatyva! Džiaugiamės, kad ji pasiekė ir mūsų parduotuvių tinklą. Tariame AČIŪ mažiesiems ir bandysime perduoti Jūsų žinutę darbuotojams. Gražios dienos!“

 

Ačiū visiems, kad pasidalinote gerumu!

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.