Vilnius laimėjo galimybę surengti vieną svarbiausių Europos fizikų konferencijų

Vilniuje vyks 14-oji Europos atomų, molekulių ir fotonų konferencija (angl. ECAMP’14), kuri į Lietuvos sostinę, planuojama, sutrauks daugiau kaip 400 mokslininkų iš viso žemyno. Rengti šią konferenciją 2022 m. Vilnius pasirinktas laimėjus Vilniaus universiteto (VU) bei Vilniaus turizmo ir verslo plėtros agentūros „Go Vilnius“ teiktą paraišką.

2022 m. liepą Vilnius kelioms dienoms taps svarbia fizikų iš viso pasaulio susitikimo vieta, kur atomo, molekulių ir optinės fizikos ekspertai aptars naujausius mokslinius tyrimus šiose srityse.

Pagrindinis konferencijos ECAMP’14 organizatorius Lietuvoje yra Vilniaus universiteto Fizikos fakulteto Teorinės fizikos ir astronomijos institutas. Konferencijos organizacinio komiteto pirmininku paskirtas šio instituto mokslininkas, VU išskirtinis profesorius Gediminas Juzeliūnas, dirbantis šaltųjų atomų ir kvantinės optikos srityse. Kartu su prof. G. Juzeliūnu tarptautinį mokslinį renginį organizuos VU Fizikos fakulteto Cheminės fizikos instituto profesorius Darius Abramavičius, tiriantis molekulinių sužadinimų dinamiką ir kvantinę relaksaciją, bei Teorinės fizikos ir astronomijos instituto profesorius, atomų fizikos specialistas Gediminas Gaigalas.

 

„Tai bus pirmoji tokio masto ir pobūdžio atomų, molekulių ir fotonų konferencija Lietuvoje. Planuojama, kad tarptautinėje konferencijoje naujausiomis fizikos mokslo žiniomis ir patirtimi dalysis apie 400 mokslininkų iš įvairių Europos ir pasaulio šalių. Ši plataus masto konferencija bus puiki erdvė skirtingų fizikos sričių ekspertams diskutuoti, plėtoti naujas mokslines idėjas ir užmegzti tvirtesnius tarpusavio ryšius“, – būsimą konferenciją pristato jos organizatorius prof. G. Juzeliūnas.

„Vilnius gali didžiuotis stipria fizikų bendruomene – tiek akademiniai, tiek versle pritaikyti Vilniuje dirbančių mokslininkų pasiekimai garsėja visame pasaulyje. Šis aspektas buvo ypač svarbus konkuruojant su kitais miestais dėl tokios reikšmingos konferencijos organizavimo – konferencijų organizatoriai itin daug dėmesio skiria ne tik miesto infrastruktūrai ir susisiekimui, bet ir akademinės bendruomenės aktyvumui“, – sako „Go Vilnius“ direktorė Inga Romanovskienė.

Tiesa, ji pabrėžia, kad tikslingai plėtodami tokiems renginiams reikalingą infrastruktūrą, ypač rinkoje itin laukiamą naująjį kongresų centrą, galėtume dar geriau išnaudoti tarptautinių renginių potencialą.

 

Vietas tokioms konferencijoms rengti organizatoriai renkasi prieš 3–5 metus. Miestai dėl tarptautinių renginių aktyviai konkuruoja – tarptautinėse konferencijose dalijamasi pasauline praktika ir keičiamasi žiniomis, neretai susitariama dėl bendrų projektų. Be to, vertinama ir finansinė nauda – skaičiuojama, kad vienas tokio pobūdžio renginys kaip ECAMP miestui atneša beveik 800 tūkst. eurų.

ECAMP yra pagrindinė Europos fizikų draugijos atominės, molekulinės ir optinės fizikos skyriaus organizuojama konferencija, nuo 1982 m. kas trejus metus vykstanti įvairiuose Europos miestuose. Naujausias jos renginys ECAMP’13 vyko šių metų balandžio mėnesį Florencijoje (Italijoje), kur Vilnius ir buvo pasirinktas organizuoti ECAMP.

 

VU inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.